Нема производи во вашата кошничка.

Магија околу нас

Магија околу нас - Израдувајте ги најблиските со најмагичниот подарок за овие празници.

Израдувајте ги најблиските со најмагичниот подарок за овие празници.

 
[banner_timer]
 

Delimano Stone Legend Black Сад за сос

Photo
Video
-50%

Практичен, висококвалитетен сад за сос кој секогаш е подготвен за малите задачи или за подготовка на оброк за еден или двајца. Изработен од комбинација на емајл и јаглерод челик, овој сад за сос е издржлив и отпорен на гребење, додека Quantanium облогата ќе овозможи храната никогаш да не се залепи. Користете го на сите шпорети, вклучувајќи и индукција. Димензија: 12см.

Delimano Stone Legend Black Сад за сос

Редовна цена: 1.290,00 ден.


Специјална цена: 645,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Практичен, висококвалитетен сад за сос кој секогаш е подготвен за малите задачи или за подготовка на оброк за еден или двајца. Изработен од комбинација на емајл и јаглерод челик, овој сад за сос е издржлив и отпорен на гребење, додека Quantanium облогата ќе овозможи храната никогаш да не се залепи. Користете го на сите шпорети, вклучувајќи и индукција. Димензија: 12см.

Дознајте повеќе
Детали за производот
 • Delimano Stone Legend Black Sauce Pan

  Помала потрошувачка на енергија

  Готвење со Stone Legend Black може да ја намали потрошувачката на енергија и до 50%.1

 • Delimano Stone Legend Black Sauce Pan

  Загрева до 2x побрзо

  Загрева побрзо до повисока температура и штеди време и енергија.2

 • Delimano Stone Legend Black Sauce Pan

  Готвење со помалку масло

  Само неколку капки масло се доволни да готвите поздраво и да заштедите.

 • Delimano Stone Legend Black Sauce Pan

  Нелеплива облога

  Високо квалитетната облога ќе ви овозможи да готвите било каква храна без притоа таа да се залепи.

 • Delimano Stone Legend Black Sauce Pan

  Неверојатно отпорна на гребење,

  Збогатена со природни минерални честички за подобра отпорност и издржливост.

 • Delimano Stone Legend Black Sauce Pan

  За сите површини на готвење, вклучувајќи и индукција

  Идеалната кобинација на материјали овозможува готвење на било каква површина.

Мал, практичен Сад за сос за големи задоволства

Нашиот Delimano Stone Legend Black Сад за сос од 12 см. е повеќе од способен да се справи со сите задали во кујната,. Може да се мие во машина за садови и има нелеплива облога, кои го прават готвењето многу полесно.

Delimano Stone Legend Black Sauce Pan

Садови за готвење со кои ќе штедите

Благодарение на нивната структура, Stone Legend садовите загреваат и до 2x побрзо. Ќе можете да готвите на пониска температура3 и да ја намалите потрошувачката на електрична енергија до 50%. Така што со самото користење вие ќе штедите за сметките за струја и вашите нови садови практично ќе се исплатат самите за околу 3 месеци4.

Овие садови исто така се идеални за храна која повеќе се лепи, како јајца, риба или месо – благодарение на високо квалитетната облога, тие само ќе се лизгаат низ тавата без да се залепат. Ова значи и дека нема потреба од огромно количество на масло за готвење - доволни ќе бидат само неколку капки. Со тоа вие ќе заштедите масло и ќе уживате во поздрави оброци.

 • Delimano Stone Legend Black Sauce Pan
 • Delimano Stone Legend Black Sauce Pan
 • Delimano Stone Legend Black Sauce Pan

Што ги прави Stone Legend Black едноставно најдобри?

Со нивниот модерен и стилски дизајн, елегантен изглед и блескаво сјајна црна боја, ова се задовите за готвење кои ќе ја променат вашата кујна, во секој поглед. Stone Legend Black садовите се изработени од 8 слоеви на вниматено одбрани и тестирани материјали кои се надополнуваат еден со друг и ја создаваат најдобрата линија на садови за готвење.

Delimano Stone Legend Black Sauce Pan

Надворешниот слој и јадрото се грижат за траен одличен изглед и оптимално распоредување на топлината:

 • Јадрото од јаглероден челик ви овозможува да гответе на пониски температури за да заштедите енергија додека го одржувате извонреден вкус,
 • Надворешните емајлирани слоеви се отпорни на хемикалии и издржливи – во комбинација со класичната црна боја гарантирано ќе останат во вашата кујна долго време.
Delimano Stone Legend Black Sauce Pan

Внатрешните PPG QuanTanium слоеви ги надополнуваат надворешните слоеви и јадрото за максимален квалитет:

 • 3-слојната облога со нелепливи својства и отпорност на гребење. изработена е 100% без PFOA,
 • честичките од титаниум, ја зајакнува облогата за дополнителна отпорност на гребење,
 • честичките од вистински камен, исто така, ја зајакнуваат облогата и ја складираат топлината за рамномерна распределба и автентичен вкус.

Каква е структурата на Stone Legend Black по слоеви?

 1. Обоен слој од емајл
 2. Основен слој од емајл
 3. Јаглероден слој од емајл
 4. Прв внатрешен слој од емајл
 5. Втор внатрешен слој од емајл
 6. Основен слој од Quantanium® и зајакнат титаниум
 7. Среден слој од Quantanium® благо зајакнат со честички од камен
 8. Горен слој од Quantanium® кој брзо исушта топлина
1
2
3
4
5
6
7
8
Delimano Stone Legend Black Sauce Pan

Лесно и едноставно чистење

Без разлика дали сте искусен готвач или не, овие садови за готвење ќе ви помогнат да се справите со секој рецепт. Но, она што е најважно, чистењето е навистина лесно и едноставно – избришете го со влажна крпа или само со малку вода. Исто така, безбедни се и за миење во машина за миење садови.

Delimano Stone Legend Black Sauce Pan

1Кога подготвувате храна, потрошувачката на енергија на индукциската плоча може да биде до 50% помала со помош на садовите за готвење Delimano Stone Legend Black. Кога користите Delimano Stone Legend Black Тава за пржење во споредба со алуминиумска тава со феромагнетно дно на ниво 7 на температурата на индукциската плоча.

2Потребни се 2'15'' за Delimano Stone Legend Black Тавата за пржење да достигне 220°C на ниво 9 на индукциската плоча, во споредба со алуминиумска тава со индукциско дно за која се потребни 7'14'' за да се постигне таа температура на индукциската плоча.

3Delimano Stone Legend Black Садовите за готвење ви овозможуваат да готвите со пониски нивоа на моќност на индукциската плоча. Delimano Stone Legend Black Тавата за пржење ја одржува температурата на маслото над 200°C на ниво 4 на индукциската плоча во тест од 4 минути, во споредба со алуминиумската тава со феромагнетно дно што ја одржуваше температурата на маслото над 200°C на ниво 6.

4 Кога се користи секојдневно на електрични шпорети по просечна цена на електрична енергија во некои земји на ЕУ.

Дополнителни информации

Дополнителни информации:

 • Изработени во Шпанија
 • Димензија: 12 см.
 • Рачка од бакелит (не смее да се употребува во рерна)
 • За сите подлоги за готвење, вклучувајќи и индукциски
 • Може да се мие во машина за садови
 • 100% рециклирачки материјали
Delimano Stone Legend Black Sauce Pan

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Ана

www.topshop.com.mk

My go to pot
Изгледа мало знам, но одлично е за припрема на сосови за на страна и најодлично за припрема на детски оброци за да нема остатоци или преголеми порции. Во двете недели што го имам, го имам извадено најмалку 7 пати, лесно за користење, лесно за чистење, топло го препорачувам.
ПС и за подгревање млеко за чаша топло чоколадо е одлично, таман мера, а млекото нема да подгори.

1 производ(и)

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ