Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Delimano Stone Legend Black Лонец за млеко

Photo
Video
-50%

Подгответе си топла шолја какао, чај или млеко со помош на овој практичен Лонец за млеко од Delimano. Основа од јаглероден челик и емајл, обложена со Quantanium облога која спречува лепење на површината. Има долга рачка која ве штити од топлината.

Delimano Stone Legend Black Лонец за млеко

Редовна цена: 1.290,00 ден.


Специјална цена: 645,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Подгответе си топла шолја какао, чај или млеко со помош на овој практичен Лонец за млеко од Delimano. Основа од јаглероден челик и емајл, обложена со Quantanium облога која спречува лепење на површината. Има долга рачка која ве штити од топлината.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Сад за млеко со идеални димензии

Delimano Stone Legend Black Садот за млеко има дијаметар од 12 см. и е одличен за подгревање на млеко.

Праќтичен и едноставен

Stone Legend Black Лончето за млеко има долга и практична рачка и идеален за загревање на млеко, растопување путер, подготовка на пудинг или варење јајца. Изработен е од долготраен и отпорен енамел и челик со честички од вистински камен кои нудат одлична спроводливост на топлината. Може да се користи на сите шпорети: електрични, гас и индукција. Лесно се мие. Капацитет: 1,8л.

Основата на садот за млеко е од емајл

Класика во ретро стил, овој сад за млеко е со традиционален изглед и изработен од 3 слоја јаглероден челик со емајл што значи дека брзо се загрева и готви рамномерно.

Емајлот со децении се користи во изработката на садови за готвење поради своите неверојатни карактеристики:

  • Цврст но мазен материјал чија површина не е порозна
  • Отпорен на хемикалии
  • Може целосно да се рециклира
  • Траен е и отпорен на гребење
  • Долготрајна боја
  • Лесно се чисти
  • Не загорува

100% нелеплива облога за безгрижно готвење

Quantanium облогата е неверојатно издржлива и го имитира готвењето на вистински камења, поради тоа што таа содржи честички од вистински камен. Тие ја зачувуваат топлината и постепено ја испраќаат до храната со цел природната сочност, витамини и вкусови да останат внатре во храната. Честичките од камен, на храната и даваат традиционален вкус, како сè што се готви на вистински камен.

Безбеден за околината, безбеден за вас

Основата на Quantanium облогата е вода, здрава и еколошка површина за готвење. Сите материјали се нетоксични и не содржат PFOA, што значи дека нема навлегување на штетни хемикалии во храната, а со тоа и во телото. Облогата е отпорна на гребење и не испушта хемикалии во храната.

100% нелеплива површина за лесно миење

Сигурно не сакате да потрошите часови за да ги измиете сите остатоци од храна. Со Quantanium облогата чистењето е неверојатно брзо. Можете да готвите со минимална количина на масло и нелепливата површина ќе ви овозможи храната никогаш да не се залепи. По готвењето, можете да ја ставите во машина за садови или да ја измиете со топла вода и сјај за садови

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ