Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Photo
Video
-85%

Delimano Smart Lid е достапен со паметен дизајн, што прави лонецот за готвење да биде 100% херметички затворен. Нема преварување како со класичните капаци и добивате готвење на пареа и готвење со низок притисок - погодно за почетници без никакви опасности! Дијаметар 26 см.

Delimano Smart Капак

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 299,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Delimano Smart Lid е достапен со паметен дизајн, што прави лонецот за готвење да биде 100% херметички затворен. Нема преварување како со класичните капаци и добивате готвење на пареа и готвење со низок притисок - погодно за почетници без никакви опасности! Дијаметар 26 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Побрзо и поздраво готвење

Паметно готвење со Delimano Smart lid - 25% повеќе витамини и 50% побрзо готвење со само еден капак! Едноставно кликнете на неговиот врв и гответе под низок притисок.

Повеќе витамини во храната, а помалку време поминато во кујната

Delimano Smart Lid е достапен со паметен дизајн, што прави лонецот за готвење да биде 100% херметички затворен. Нема преварување како со класичните капаци и добивате готвење на пареа и готвење со низок притисок  - погодно за почетници без никакви опасности! Сега можете да готвите поздраво додека во исто време ги зачувувате повеќето витамини и хранливи материи, а воедно поминувате и помалку време во кујната.

Готвење под притисок со кое секој може да се снајде

Исто како и лонецот за готвење под притисок, Smart Lid исто така има сигурносен отвор кој дозволува да излезе вишокот притисок и да се одржи притисокот внатре на исто ниво. Но за разлика од тие типови на лонци, вие можете да го подигнете капакот во било кое време секогаш кога треба да мешате или да додавате состојки, можете јасно да видите преку стаклото, и со притисок од околу 1,5-2,5 kPa, тој е апсолутно безбеден за луѓето кои се целосни почетници.

Врвни материјали за безбедно и ефикасно готвење

Delimano Smart Lid е направен од висококвалитетни материјали кои осигуруваат трајност и најдобро функционирање со текот на времето. Структурата на Smart lid е направена од бакелит и силикон – трајни материјали кои се отпорни на високи температури, додека во средината се исполнети со специјално направено некршливо стакло.

Гответе попаметно со Delimano Smart lid кој:

  • Ви овозможува 3 начини на готвење  - традиционално, со пареа или со низок притисок.
  • Е безбеден за користење
  • Ви овозможува брзо готвење и сочувување на витамините, заштедување на време и енергија
  • Е направен од стакло за да можете да видите што се готви
  • Може да се отвори во било кое време за да се промеша и за да се додадат состојки
  • Е едноставен за употреба со механизам за заклучување кој може да се користи со една рака
  • Е безбеден за миење во машина за садови  
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Димензија 26 cm
Материјал bakelite, unbreakable glass, силикон

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star