Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за магија

Подароци со попусти до 70%

Понудите важат уште
[banner_timer]
 

Delimano Utile Slow Juicer - Соковник за ладно цедење

Photo
Video

Добијте го најдоброто од овошјето и зеленчукот! Подгответе вкусни, свежи, домашни сокови или бебешка храна со повеќе хранливи состојки од кога и да е!

Delimano Utile Slow Juicer - Соковник за ладно цедење
7.990,00 ден.
5.990,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Добијте го најдоброто од овошјето и зеленчукот! Подгответе вкусни, свежи, домашни сокови или бебешка храна со повеќе хранливи состојки од кога и да е!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Консумирајте повеќе хранливи состојки со само една чаша

Цедењето на вашето омилено овошје или зеленчук е најдобриот начин за да ги добиете хранливите состојки во само една чаша. За само неколку секунди со цедениот сок може да добиете хранливи состојки за кои ќе ви треба цел ден да ги изедете.

Цедениот сок останува свеж во период од 72 часа без уништување на хранливите состојки

Delimano Utile соковникот за ладно цедење работи со мал број на вртежи со цел да ги задржи и заштити хранливите ензими, да спречи оксидација и со тоа сокот може да се чува дури до 72 часа.

Со двојниот процес на екстракција максимално го цеди сокот со помош на преса без мелење и ситнење. На тој начин нема загревање на состојките, па сокот ги задржува сите хранливи состојки.

И не заборавајте да ја зачувате пулпата од овошјето и зеленчукот! Искористете ги отпадоците за да направите енергетски плочки - само измешајте ги со мед, јаткасти плодови или семки и испечете ги во рерна. Исто така може да ги претворите во мусли или пак бебешка храна.

Максимална количина на хранливи состојки и здрав организам на природен начин

Соковникот за ладно цедење го извлекува најдоброто од храната и на тој начин:

 • ги задржува витамините, минералите, хранливите состојки и ензимите
 • имате здрава чаша со густ сок кој ги содржи основните работи за здрав почеток на денот
 • одеднаш ќе внесете огромна количина на овошје и зеленчук
 • ќе спречи оксидација дури до 72 часа
 • ќе имате повеќе енергија

Двојното цедење го намалува отпадокот

Делимано Соковникот за ладно цедење со двојниот процес на екстракција го цеди сокот прецизно и бавно, без мелење и ситнење и на тој начин ги задржува сите хранливи состојки. Пред исфрлањето на отпадокот, тој повторно се стиска за да се добие уште повеќе сок и посува пулпа.

Големо количество на хранливи состојки и одличен вкус

Најдоброто од сè е тоа што ќе се почестите себе си и вашето семејство со големо количество на хранливи состојки и силен, одличен вкус. Запомнете дека системот за бавно цедење не значи дека подолго време ќе го подготвувате сокот - туку дека ќе добиете повкусен сок со уште повеќе витамини и поголема свежина.

На тој начин ќе го извлечете најдоброто од секое парче овошје, зеленчук, лисест зеленчук па дури и пченична трева. Со Delimano Utile соковникот за ладно цедење лесно ќе можете да:

 • Направите здрави пијалоци за вас и за вашето семејство.
 • Направите бебешка храна со свежи, природни состојки.
 • Ја добиете максималната количина на хранливи состојки од минимална количина на продукти.
 • Го задржите вкусот и свежината подолго време.

Во комплетот добивате два додатоци: за сокови и за пасирање на храната

Delimano Utile соковникот за ладно цедење има 2 додатоци - еден со тесен отвор за правење сок и уште еден со поширок отвор кој е совршен за правење домашна бебешка храна.

Почувствувајте ја разликата со само една чаша

Delimano Utile соковникот за ладно цедење има сè што ви е потребно за да го започнете денот! Една чаша и вие ќе ја почувствувате разликата помеѓу оној во продавниците и свежо направениот домашен густ сок.

Двојното цедење го намалува отпадокот

Delimano соковникот за ладно цедење со двојниот процес на екстракција го цеди сокот прецизно и бавно, без мелење и ситнење и на тој начин ги задржува сите хранливи состојки. Пред исфрлањето на отпадокот, тој повторно се стиска за да се добие уште повеќе сок и посува пулпа.

Големо количество на хранливи состојки и одличен вкус

Најдоброто од сè е тоа што ќе се почестите себе си и вашето семејство со големо количество на хранливи состојки и силен, одличен вкус. Запомнете дека системот за бавно цедење не значи дека подолго време ќе го подготвувате сокот - туку дека ќе добиете повкусен сок со уште повеќе витамини и поголема свежина.

На тој начин ќе го извлечете најдоброто од секое парче овошје, зеленчук, лисест зеленчук па дури и пченична трева. Со Delimano Utile соковникот за ладно цедење лесно ќе можете да:

 • Направите здрави пијалоци за вас и за вашето семејство.
 • Направите бебешка храна од свежи, природни состојки.
 • Ја добиете максималната количина на хранливи состојки од минимална количина на продукти.
 • Го задржите вкусот и свежината подолго време.

Наменет е за:

 • сите кои сакаат подобар и поздрав живот
 • вегетаријанци
 • семејства со деца кои не јадат зеленчук
 • активни луѓе
 • оние кои не се хранат здраво 
 • оние кои имаат висок холестерол
 • оние кои се опоравуваат од различни болести и имаат потреба од хранливи состојки
Технички карактеристики
Дополнителни информации Вртежи во минута: 80
Димензии: 14 x 25.5 x 37 см
Дополнителни карактеристики 200W
Тежина 3.8 кг.

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Даниел

www.topshop.com.mk

12.10.2016

Супер е :)
Супер е :)

1 производ(и)