Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Royal Supreme Glass Сет ростер тави

Photo
Video

Телешко, пилешко, риба, компири, зеленчук... без разлика што подготвувате, овој Сет ростер тави ќе ви помогне да ја подготвите омилената вечера и да ја сервирате на трпезат со стил. Изработени од боросиликатно стакло и PPG Xylan облога за готвење со малку масло и лесно чистење. Отпорни на ладно и жешко, можат да се користат во фрижидер, микробранова и рерна. Безбедни за миење во машина за садови.

Royal Supreme Glass Сет ростер тави
4.690,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Телешко, пилешко, риба, компири, зеленчук... без разлика што подготвувате, овој Сет ростер тави ќе ви помогне да ја подготвите омилената вечера и да ја сервирате на трпезат со стил. Изработени од боросиликатно стакло и PPG Xylan облога за готвење со малку масло и лесно чистење. Отпорни на ладно и жешко, можат да се користат во фрижидер, микробранова и рерна. Безбедни за миење во машина за садови.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Сет ростер тави за сите семејни оброци

Доволно големи за да подготвите вкусен ручек за целото семејство - заедно со пропратниот зеленчук, овие висококвалитетни ростери од стакло ја задржуват топлината подолго за рамномерно готвење на храната и може да се мијат во машиа за садови. Ќе ги обожавате!

Delimano Royal Supreme Glass Roasters Set+Lids

Совршен сет за сите ваши кулинарски авантури

Delimano Royal Supreme Glass Сетот ростер тави се состои од две ростер тави и два капаци:

 • Delimano Royal Supreme Glass Roasters Set+Lids

  Голема ростер тава

  Капацитет од 2,6л за печење месо, зеленчук и леб.

 • Delimano Royal Supreme Glass Roasters Set+Lids

  Мала ростер тава

  Капацитет од 0,8л за помали порции и прилози.

 • Delimano Royal Supreme Glass Roasters Set+Lids

  Капаци од бамбус за секоја ростер тава

  Изработени од природен бамбус, може да се користат како даска за сечкање, капак за ростер тавата или како подлога за сервирање.

Садови за готвење од стакло, со премиум квалитет

Новите ростери од боросиликатно стакло со PPG Xylan нелеплива облога се целосно отпорни на гревење и шок, многу се трајни и подолго ја задржуваат топлината. Ова ги прави совршени за сервирање, бидејќи храната подолго ќе остане топла.

Новата PPG Xylan нелеплива облога овозможува рамна и мазна површина која спречува лепење на храната. Оваа облога овозможува и готвење со многу малку масло, совршено доколку сакате да се храните поздраво или да внимавате на внесот на калории.

Delimano Royal Supreme Glass Large Roaster 3-in-1

Од фрижидер во рерна, од рерна на маса

Royal Supreme Glass линијата е отпорна на ладно и жешко, што значи можете да ја префрлате храната директно од фрижидер во микробранова или рерна - совршено за загревање на останата храна.

По готвењето, можете едноставно да ги измиете ростерите во машина за садови. Можете да ги миете и на рака, бидејќи благодарение на нелепливата облога, миењето ќе биде навистина лесно. Пребришете го капакот од бамубос со влажна крпа и оставете го да се исуши.

Delimano Royal Supreme Glass Roasters Set+Lids
Дополнителни информации

Сетот вклучува

 • 1x голема ростер тава (капацитет 2,6л, димензии: 35x22x5cm),
 • 1x капак од бамбус 35 см,
 • 1x мала ростер тава (капацитет 0,8л, димензии: 23x15x4cm),
 • 1x капак од бамбус 23 см.
Delimano Royal Supreme Glass Roasters Set+Lids

Дополнителни информации

 • Безбедни за употреба во рерна на температура до 230°C (само ростерите, без капаците од бамбус)
 • Изработени без PFOA
 • Безбедни за користење во микробранова (само ростерите, без капаците од бамбус)
 • Соодветни за користење во фрижидер
 • Изработени од висококвалитетно боросиликатно стакло
Delimano Royal Supreme Glass Roasters Set+Lids

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ