Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - Жешко е, затоа нашите цени се топат!

Жешко е, затоа нашите цени се топат!

-75%
 
 
[banner_timer]
 

Delimano Nutribullet Pro 900W Екстрактор на хранливи состојки

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Nutribullet е вистинска машина и покрај малата величина. Со него многу лесно ќе ги екстрактирате сите хранливи состојки од овошјето и зеленчукот.

Delimano Nutribullet Pro 900W Екстрактор на хранливи состојки
7.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Nutribullet е вистинска машина и покрај малата величина. Со него многу лесно ќе ги екстрактирате сите хранливи состојки од овошјето и зеленчукот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Разградете ги скриените хранливи состојки од храната - Nutribullet Pro Family Set со јачина од 900W!

Многу често немаме доволно време да се храниме здраво или правилно да ја џвакаме храната. Па така, дури и тогаш кога се храниме здраво, нашиот дигестивен систем не може доволно да ја разгради храната за да дојде до сите вистински хранливи состојки како што се витамините, минералите и фитонутриентите, и да ги искористи. Најдобар начин на кој ќе се осигураме дека нашето тело добива се што му е потребно е преку екстракцијата на хранливите состојки.

NutriBullet екстрактор на храна: Време е да му го дадете на вашето тело она што му е потребно

Ви го претставуваме NutriBullet - првиот екстрактор на хранливи состојки во светот. Тој не е блендер, не е соковник, тој е сосема поинаков од било кој друг производ. Овој апарат е направен да ја разградува храната ослободувајќи ги хранливите состојки скриени внатре. 

Многу од важните состојки на храната не можат да се ослободат со џвакање, преработка во соковник или во блендер. За да дојдеме до хранливите состојки во семките и кората од храната која ја јадеме, тие мора да бидат разградени до микро ниво. Со NutriBullet, може да подготвите пијалок кој ќе биде полн до хранливи состојки кои организмот многу лесно ги апсорбира. 

Екстракција на хранливи состојки - најнова технологија која го вади најдоброто од вашата храна

Знаете ли дека најважните хранливи состојки се недостапни за вашето тело? Но, кога овошјето, зеленчукот, семињата и јаткастите плодови се разградени до микро - ниво пред консумација, тогаш дигестивниот систем ги апсорбира на многу едноставен начин

Ние ви го нудиме микропроцесорот за храна NutriBullet кој го прави токму тоа - ја разградува храната до најситни честички.

NutriBullet екстрактор на храна: Време е да му го дадете на вашето тело она што му е потребно

и го претставуваме NutriBullet - првиот екстрактор на хранливи состојки во светот. Тој не е блендер, не е соковник, тој е сосема поинаков од било кој друг производ. Овој апарат е направен да ја разградува храната ослободувајќи ги хранливите состојки скриени внатре. 

Многу од важните состојки на храната не можат да се ослободат со џвакање, преработка во соковник или во блендер. За да дојдеме до хранливите состојки во семките и кората од храната која ја јадеме, тие мора да бидат разградени до микро ниво. Со NutriBullet, може да подготвите пијалок кој ќе биде полн до хранливи состојки кои организмот многу лесно ги апсорбира. 

NutriBullet со помош на моторот од 900 W целосно ги разградува состојкитена овошјето и зеленчукот кои ги јадеме на најситни честички во форма на сок, ослободувајќи ги сите хранливи материи кои тие ги содржат.

Резултат: освежувачки пијалок кој ќе ви даде енергија и ќе го снабди вашиот организам со потребните хранливи состојки

Nutribullet целосно ги разложува замрзнатото овошје, јаткастите плодови и семките за вашето тело да може да ги апсорбира и искористи.

Неверојатни придобивки за вашето здравје и убавина

Со NutriBullet вие можете да ги апсорбирате:

 • цинкот и магнезиумот од семките на лубеницата,
 • Омега 3, протеините и антиоксидансите  во семето од капините, и
 • состојките кои се борат против ракот внатре во брокулата, зелката и кељот.

NutriBullet ќе ве воодушеви бидејќи:

 • има циклонско дејство и патентирани сечила
 • лесен е за одржување
 • мал е и компактен
 • идеален е за секого
 • ви помага да го подобрите вашиот сон
 • ја спречува појавата на акутните болки како што е мигрената
 • има моќен мотор од 900 W
 • ги намалува различните видови на симптоми
 • сечка и меле

За да го имате најдоброто од животот, почнете со најдоброто од храната. Направете го NutriBullet дел од вашето секојдневие за да се чувствувате поздрави и помлади!

Дополнителни информации

Како работи

NutriBullet претставува уникатна комбинација од 3 карактеристики кои се составен дел од технологијата на екстракција.

Оваа технологија ги разградува семките и кората во кои всушност се наоѓа најголем дел од хранливите состојки.

Со NutriBullet, можете да екстрактирате или да мелете.

Технички карактеристики:

 • Моќност: 900W
 • AC 220
 • 40V/60Hz
 • 25.000 вртежи во минута
 • Без БПА (Бисфенол А) и без фталати
 • дијаметар на основата со моторот: 13,5 см.
 • Висина на основата со моторот: 20 см.
 • Висина на високата чаша:18 см.
 • Висина на ниската чаша: 12,5 см.
 • Дијаметар на чашите: 10,5 см.

Што добивате?

Сетот вклучува:

 • Основа на моторот
 • Висока чаша (0,9л.)
 • Капак со додаток за пиење
 • Ниска чаша
 • Прстен со рачка
 • Kапак за чување на пијалокот свеж
 • Сечило за екстракција
 • Прирачник со рецепти
 • Џебен прирачник со совети за подобра исхрана
Технички карактеристики
Тежина 3.65 кг

Рецензии од купувачи 4 рецензии

4,75

4 рецензии

4 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Frosina

www.topshop.com.mk

frosina.ilievska@gmail.com
Прекрасен производ вреден за секој денар потрошен за него. Го користам веќе 5 месеци и сум презадоволна. Топло го препорачувам на сите.

Frosina

www.topshop.com.mk

f.ilievska2017@gmail.com
Прекрасен производ! Го користам веќе 3 месеци и топло го препорачувам. Посебно е пожелен за лица кои имаат намален имунитет, оние кои поради здравствени причини не можат да користат многу овошки, на сите кои сакаат да се полни со енергија, да си ја подигнат отпорноста на организмот, да се хранат здраво и разнобразно и да се чувствуваат лесно и сито. Вреди за секој денар што сте го вчожиле во него!

Драган

www.topshop.com.mk

Прекрасен продукт
Го користам веќе 6 месец и е прекрасен продукт. Го препорачувам на секој

цуци-буци

www.topshop.com.mk

нели бесе 6.500 ден

4 производ(и)

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.