Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Multifresh Сет садови за вакумирање на храна

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-71%

Целосно искористете го потенцијалот на вашиот Delimano Multifresh со овој сет од три садови за вакумирање кои ќе ја одржуваат храната посвежа, поздрав и повкусна, подолго време. Едноставно прикачете го цревото за вакумирање и истиснете го воздухот од внатре. Садовите се со три димензии, 450мл., 1.100мл. и 2.200мл, за да ги задоволат вашите потреби во кујната.

Multifresh Сет садови за вакумирање на храна

Редовна цена: 1.490,00 ден.


Специјална цена: 429,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Целосно искористете го потенцијалот на вашиот Delimano Multifresh со овој сет од три садови за вакумирање кои ќе ја одржуваат храната посвежа, поздрав и повкусна, подолго време. Едноставно прикачете го цревото за вакумирање и истиснете го воздухот од внатре. Садовите се со три димензии, 450мл., 1.100мл. и 2.200мл, за да ги задоволат вашите потреби во кујната.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Кислородот е непријател на свежината

Штом храната ќе се изложи на воздух, започнува да оксидира, го губи вкусот, бојата, текстурата, витамините и хранливите материи кои се важни за здравјето.

Delimano Multifresh Vacuum Storage Containers

Садови за складирање во три практични големини

Овие три садови се со три различни големини, 450мл, 1100мл и 2200мл, и влегуваат еден во друг кога не ги користите, за зачувување на просторот. Идеални се за пакување ручек, на пикник или на кампување. Изработени од цврсти материјали за долготрајна употреба.

Delimano Multifresh Vacuum Storage Containers

Херметички систем за затварање за максимална заштита

Овие садови имаат паметен систем за затворање со 4 крила кој 100% ги затвора, создавајќи вакум кој трае сè додека не ги отворите. Со тоа се зачувува свежината и вкусот на храната.

 • Delimano Multifresh Vacuum Storage Containers

  Соодветен за употреба во микробранова

 • Delimano Multifresh Vacuum Storage Containers

  Лесни за користење

 • Delimano Multifresh Vacuum Storage Containers

  Се перат во машина за садови

 • Delimano Multifresh Vacuum Storage Containers

  Се користат во фрижидер или замрзнувач

Магијата на вакумирањето

Истиснувањето на воздухот и чувањето на храната во вакум има многу предности:

 • Храната трае 3 до 5-пати подолго, со вкус, арома и текстура која е свежа како првиот ден.
 • Подголго складирање со повеќе вкус, што значи помалку фрлање на храна
 • Без кислород, нема услови за развивање на мувла и бактерии, чувајќи ја вашата храна и семејството безбедни.

Маринирањето на месо во вакумска ќеса и дава побогат, поинтензивен вкус, со разлика која сигурно ќе ја забележите.

Delimano Multifresh Vacuum Storage Containers
Технички карактеристики
Димензија 450мл.: 8x8x8см.; 1100мл.: 11x11x11см.; 2200мл: 14x14x14см.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Сите наши продавници се отворени!

Нарачајте онлајн со достава до дома #останидома