Нема производи во вашата кошничка.

Multifresh Basic Вакум блендер 3 во 1

Photo
Video
-64%

Оксидирањето е вистински непријател на свежината, бојата, вкусот и нутритивните вредности на храната. MultiFresh Апаратот има технологија за истиснување на воздухот пред блендирањето, па така, храната и напитоците остануваат посвежи, повкусни и поздрави подолго време.

Multifresh Basic Вакум блендер 3 во 1

Редовна цена: 6.990,00 ден.


Специјална цена: 2.490,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Не е на залиха во моментот. Ќе биде на залиха за најмалку 2 недели.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Оксидирањето е вистински непријател на свежината, бојата, вкусот и нутритивните вредности на храната. MultiFresh Апаратот има технологија за истиснување на воздухот пред блендирањето, па така, храната и напитоците остануваат посвежи, повкусни и поздрави подолго време.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Револуција во блендирањето

Во моментот кога ќе го пресечете овошјето или зеленчукот, започнува процесот на оксидирање, ја губат бојата, вкусот, текстурата и нутритивната вредност, бидејќи витамините и минералите полека исчезнуваат. MultiFresh Апаратот има технологија за истиснување на воздухот пред блендирањето, па така, храната и напитоците остануваат посвежи, повкусни и поздрави подолго време. Има програмирани функции за едноставна употреба.

Delimano Multifresh Basic

MultiFresh сетот вклучува

 1. Мотор од 800W/25.000 RPM (вртежи во минута)
 2. Сечило со 6 крила од не'рѓосувачки челик обложен со титаниум
 3. Чаша за блендирање (700 мл)
 4. Вентил за вакумирање
 5. Додаток за вакумирање
1
2
3
4
5
Delimano Multifresh Basic

Шејкови со повеќе витамини, повеќе здравје

Тестовите докажуваат дека нивото на витамини, минерали и други хранливи материи при подготовката на шејкови со MultiFresh, во споредба со класичен блендер, се задржува 38% повеќе витамин А, 114% повеќе витамин Е и 27% повеќе витамин Ц*..

*По 48 часа, шејковите од MultiFresh содржат 114% повеќе витамин Е, 27% повеќе витамин Ц и 38% повеќе β-каротен (кој се наоѓа во витаминот А).

Delimano Multifresh Basic

Многу повеќе од обичен шејк

MultiFresh не е само обичен блендер. Со MultiFresh можете да блендирате, вакум блендирате, вакумирате и дополнително има пулсираќка функција за лесно блендирање на состојките.

 • Delimano Multifresh Basic

  Само додатокот за вакумирање

 • Delimano Multifresh Basic

  Со додатокот за вакумирање на основата

Доволно моќен за сите задачи

Моторот од 800 вати ги врти сечилата 25,000 пати во минута, додека моќниот отвор за вакумирање, создава моќ за вакумирање од 40kPa. Моќта на сечење на сечилото е во тоа што е составено од 6 ножеви од не'рѓосувачки челик, обложени со титаниум, за долготрајна острина и отпорност на корозија.

 • Delimano Multifresh Basic

  Дробен мраз за коктели

 • Delimano Multifresh Basic

  Кремасти шејкови

 • Delimano Multifresh Basic

  Здрави пијалоци

 • Delimano Multifresh Basic

  Домашно подготвен сладолед

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.