Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

до-70%
 
[banner_timer]
 

Delimano Multicooker Optimo - Апарат за готвење

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Подгответе најразлични јадења со овој практичен и моќен Апарат за готвење - Delimano Multicooker Optimo. Комбинација од лонец, рингла и вештини за готвење во еден апарат кој ќе ви помогне во животот, со 6 готови функции и тајмер од 24 часа. Капацитет од 5л со кој ќе можете да го нахраните целото семејство, додека нелепливиот сад за готвење овозможува лесно чистење.

Delimano Multicooker Optimo - Апарат за готвење
4.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Подгответе најразлични јадења со овој практичен и моќен Апарат за готвење - Delimano Multicooker Optimo. Комбинација од лонец, рингла и вештини за готвење во еден апарат кој ќе ви помогне во животот, со 6 готови функции и тајмер од 24 часа. Капацитет од 5л со кој ќе можете да го нахраните целото семејство, додека нелепливиот сад за готвење овозможува лесно чистење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе најразлични јадења со овој апарат кој го штеди вашето време

Гответе домашна храна, без напор, со овој Multicooker Optimo од Delimano, кој го штеди вашето време. Можете да ги подготвите сите омилени јадења со допир на едно копче, бидејќи го прави готвењето брзо, лесно и практично, особено за време на работните денови.

Delimano Multicooker Optimo

Нема повеќе купишта валкани садови

Семејните здрави и вкусни оброци ќе бидат готови точно кога вие ќе сакате и најдоброто е тоа што ќе имате само еден сад за миење. Нема повеќе полн мијалник со лажици, садови, тави и тенџериња. Сè што ви е потребно за да подготвите зеленчук на пареа, риба, ориз, различни чорби, јогурт, каша или пржена храна, веќе е вклучено во ова пакување.

Delimano Multicooker Optimo

Паметен начин за готвење

Имајте контрола врз тоа што го јадете, дури и кога немате време. Multicooker Optimo ви овозможува готвење без надзор со едноставен кориснички интерфејс со ЛЦД екран со симболи и избор на програми. Неговата мала потрошувачка ви овозможува да штедите пари и да го користите декаде, дури и на кампување.

Delimano Multicooker Optimo

6 готови програми за најразлични рецепти

При рака ви се готовите функции со кои можете да подготвите речси сè, од зеленчук до месо и риба, но, со направи сам функцијата, можете да ја прилагодувате температурата и времето на готвење на вашиот Multicooker за било кој рецепт.

 • Delimano Multicooker Optimo

  Пареа

 • Delimano Multicooker Optimo

  Ориз

 • Delimano Multicooker Optimo

  Пржење

 • Delimano Multicooker Optimo

  Чорба

 • Delimano Multicooker Optimo

  Каша

 • Delimano Multicooker Optimo

  Јогурт

Зошто готвењето со Multicooker Optimo е толку практично?

 • 1
  Delimano Multicooker Optimo

  Изберете и додајте состојки

  Користете ги вклучените додатоци или included accessories or impressed measuring scale that make preparing ingredients much easier

 • 2
  Delimano Multicooker Optimo

  Изберете програма

  Можете да избете една од готовите програми или самите да го подесите времето и температурата на готвење.

 • 3
  Delimano Multicooker Optimo

  Дозволете Multicooker да го направи останатото

  Во меѓувреме, можете да си играте со децата, да се одморите, да завршите други обврски - подготвениот оброк полн со витамини и минерали ќе ве чека.

 • 4
  Delimano Multicooker Optimo

  Сервирајте и уживајте

  Сега, можете да имате контрола врз тоа што го јадете - дури и кога немате време за готвење!

Уште попрактичен за да одговара на вашите потреби

Ако ја користите 24-часовната функција за одложен старт, можете да се вратите дома на свежо зготвено јадење - практична функција која ќе ја користите цело време. Функцијата за одржување на топлината прави ручекот или вечерата да останат топли, во случај членови од семејството да задоцнат за јадење. Уште поважно, употребата на Multicooker Optimo е совршено безбедно, па ќе можете да уживате во новостекнатото слободно време и да си дојдете дома на вкусен оброк без грижи. Ова, го прави Multicooker Optimo идеален избор за готвење на егзотична храна, морска храна како и храна за која е потребно долго време за подготовка.

 • Delimano Multicooker Optimo
 • Delimano Multicooker Optimo
 • Delimano Multicooker Optimo
 • Delimano Multicooker Optimo

Моќен и со голем капацитет

Delimano Multicooker Optimo ќе ве импресионира со својот модерен и тренди дизајн - куќиштето од не'рѓсоувачки челик во комбинација со црн капак и детали кои го прават совршен за секоја кујна. Куќиштето крие енергетско ефикасен грејач внатре, додека садот од 5л со нелеплива облога е доволно голем за целото семејство. Благодарение на нелепливата облога, чистењето е навистина лесно.

Delimano Multicooker Optimo
Дополнителни информации

Што добивате

 1. Multicooker Optimo,
 2. сад со мерна единица,
 3. кошница за готвење на пареа,
 4. исправена лажица за ориз,
 5. висечка лажица за супа,
 6. мерилка и
 7. упатство за употреба.
1
2
3
4
5
6
Delimano Multicooker Optimo

Технички детали

 • ЛЕД дигитален екран со симболи за програмите
 • Моќност: 860 – 1023 W
 • Капацитет на садот: 5 Л
 • Дебелина на садот: 1,2 мм
 • Заштита од прегревање
 • 220V-240V~, 50Hz/60Hz
 • Класа: I
Delimano Multicooker Optimo

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ