Нема производи во вашата кошничка.

Ново Yellow Friday изненадување

Ново Yellow Friday изненадување - Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

 
[banner_timer]
 
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Изработена од 100% рециклиран алуминиум и дизајнирана за да добиете автентично искуство при готвење на кинеска храна во вашиот дом, оваа Вок тава од Delimano Mondo линијата е идеална за брза подготовка на вкусна храна. Внатрешноста е обложена со екстра цврста Quantanium облога кој обезбедува нелепливост. Со рачка од бакелит. Димензија 28 см.

Delimano Mondo Вок тава
1.998,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Изработена од 100% рециклиран алуминиум и дизајнирана за да добиете автентично искуство при готвење на кинеска храна во вашиот дом, оваа Вок тава од Delimano Mondo линијата е идеална за брза подготовка на вкусна храна. Внатрешноста е обложена со екстра цврста Quantanium облога кој обезбедува нелепливост. Со рачка од бакелит. Димензија 28 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе вкусна храна со оваа лесна и еколошка вок тава

Нашата Delimano Mondo Вок тава е задолжителна за сите кои сакаат да ја совладаат азиската кујна. Идеална големина за 2 до 3 порции од вашето омилено јадење, оваа тава е совршена за готвење на автентична кинеска храна во вашата кујна.

Mondo линија

Delimano Mondo Вок тавата е дел од линијата садови за готвење, изработени со голема почит кон природата. Овие садови за готвење не се само привлечни, туку и се изработени од 100% рециклирани конзерви од алуминиум. Помалку конзерви во природата, повеќе прекрасни садови за готвење во кујната.

Основата од алуминиум е обложена со популарната Quantanium облога која обезбедува вкусна храна секој пат + ергономска рачка од бакелит _ сатенски финиш од нерѓосувачки челик, совршена комбинација за сите вкусни оброци кои ќе ги подготвите во оваа тава.

Delimano Mondo Вок тавата е изработена во Италија и достапна во димензија од 28см. Соодветна за сите видови шпорети, вклучувајќи и индукција.

Куп искористени конзерви, претворени во садови за готвење

Delimano Mondo Вок тавата е дел од новата еколошка линија садови за готвење на Delimano изработена од 100% рециклиран алуминиум, изработен од собрани и искористени конзерви. За време на процесот на рециклирање, се користи само 5% од енергијата која обично се троши.

Уште повеќе, кога садовите за готвење од алуминиум ќе се истрошат, можете повторно да ги пратите на рециклирање – алуминиумот може да се рециклира многу пати без да ги изгуби своите карактеристики.

Лесен материјал и одличен спроводник на топлина

Постојат многу добри причини за користење на рециклиран алуминиум:

 • Алуминиумот одлично ја задржува топлината (225 W/M°K) и е одличен спроводник на истата овозможувајќи садот рамномерно да се загрее.
 • Лесен е (2,7г/см3) што го прави работењето во кујната едноставно, особено ако сакате да ги вклучите и најмалите
 • не рѓосува
 • издржлив е и долготраен
 • штеди енергија
 • хигиенски е, безбеден и ги следи стандардите за садови кои доаѓаат во контакт со храна

Облога зајакната со титаниум за оброци со ниска масленост

Delimano Mondo Вок тавата е обложена со Quantanium, зајакната облога со специјален спој кој содржи титаниум и честички камен. Облогата е 100% нелеплива, за да можете да подготвите најразлични јадења, само со капка масло. Облогата е отпорна на гребење, лупење и трошење. Дополнителниот слој со микрокристали обезбедува дополнителна трајност.

Состав на Delimano Mondo линијата

 1. ТЕЛО: 100% рециклиран безбеден алуминиум од конзерви
 2. ОСНОВА ЗА ГОТЦЕЊЕ: магнетна челична мрежа целосно плетена од алуминиум, совршена конкавност, отпорна, индукциско дно, компатибилна со сите рингли за готвење
 3. РАЧКА: ергономска рачка од бакелит + сатенски финиш и нерѓосувачки челик за компатибилност со рерната
 4. ВНАТРЕШНА ПОВРШИНА: Quantanium® е повеќеслојна нелеплива облога зајакната со уникатен спој на честички од титаниум.
 5. НАДВОРЕШНА ПОВРШИНА: слој отпорен на високи температури, гребење и оксидација
Технички карактеристики
Димензија 28 cm

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star