Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Гответе на сите начини со помош на овој квалитетен капак од Delimano. Дизајниран да одговара на повеќе лонци и тави, со калено стакло за да можете да го проверувате јадењето и со дизајн кој ја заробува топлината и вкусот. Изработен од боросиликатно стакло и практичен држач за вашата алатка за готвење. Универзален за сите Delimano садови за готвење. 5 димензии: 16см, 20см, 24см, 26см, 28см.

Delimano Капак
590,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 4
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Гответе на сите начини со помош на овој квалитетен капак од Delimano. Дизајниран да одговара на повеќе лонци и тави, со калено стакло за да можете да го проверувате јадењето и со дизајн кој ја заробува топлината и вкусот. Изработен од боросиликатно стакло и практичен држач за вашата алатка за готвење. Универзален за сите Delimano садови за готвење. 5 димензии: 16см, 20см, 24см, 26см, 28см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Комплетирајте го вашиот сет

Користењето на капак врз вашиот лонец или тава го скратува времето на готвење, служи како заштита од прскање и го одржува јадењето топло по готвењето. Покрај тоа, ја одржува сочноста на храната и го задржува вкусот, додека вие го надгледувате текот на готвењето. Најдете го соодветниот капак за вашиот сад за готвење, достапен во повеќе димензии и совршен за различни техники на готвење како:

 • варење,
 • пржење,
 • динстање,

Изработено од калено боросиликатно сталко -  of Tempered Borosilicate Glass – Strength You Can Trust

Delimano капакот е изработен од еколошко калено боросиликатно стакло. Каленото стакло е околу четири пати поиздржливо од „обичното“ стакло, кое може да се скрши на многу парчиња. Каленото стакло се крши на мали, релативно безопасни парчиња, па дури и да се случи незгода, ќе биде многу побезбедно да ги соберете парчињата. Каленото боросиликатно стакло, исто така, е отпорно на гребење, долготрајно и хемиски отпорен материјал. Штеди енергија, што значи дека ја одржува температурата и подржува рамномерно загревање.

Со практична дршка

Рачката на Delimano Капакот е прекрасно дизајнирана и останува ладна на допир за време на готвењето. Дршката има и специјално дизајнирано место каде ќе можете да ја ставите вашата дрвена лажица по мешање на јадењето. На овој начин, кујната секогаш ќе биде средена и чиста.

Достапен во повеќе димензии

Delimano Капакот е достапен во 5 димензии, за да го имате идеалниот капак за вашите садови:

 • 16 см,
 • 20 см,
 • 24 см,
 • 26 см,
 • 28 см.
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Димензија 16cm, 20cm, 24cm, 26cm, 28cm
Материјал стакло

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ