Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Delimano Desire Кујнски робот

Photo
Video

Пензионирајте ја шпатулата и рачната маталка, Delimano Desire Кујнскиот робот ќе ја олесни работата со тесто и смеси и ќе ја заврши тешката работа место вас. Овој моќен Кујнски робот од 1800W има 10 брзини, со пулс функција и 6,5л сад за матење кој собира до 3 кг. тесто. Доаѓа со 3 додатоци за матење, мешање и месење тесто.

Delimano Desire Кујнски робот
17.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 3
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Пензионирајте ја шпатулата и рачната маталка, Delimano Desire Кујнскиот робот ќе ја олесни работата со тесто и смеси и ќе ја заврши тешката работа место вас. Овој моќен Кујнски робот од 1800W има 10 брзини, со пулс функција и 6,5л сад за матење кој собира до 3 кг. тесто. Доаѓа со 3 додатоци за матење, мешање и месење тесто.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе ги сите омилени рецепти побрзо и полесно со Delimano Кујнскиот робот

Дали сте страствен готвач кој обожава да подготвува леб, торти или колачи? Без разлика дали сте почетник или професионалец, статичен миксер е задолжителен за секоја кујна. Изберете го Delimano Desire Кујнскиот робот и гледајте како тој брзо и ефикасно ќе ги измати, измеша и измеси вашите состојки за фамозната пита од јаболки, чоколадно торта со јагоди или шлаг за вашето топло чоколадо или сладолед.

Delimano Desire Кујнскиот робот е универзален асистен за вашите проекети во кујната и вашиот сојузник за повремените експерименти.

Неговиот цврстм премиум дизајн со моќен мотор од 1800W со метални делови и XXL сад за матење од 6.5 л, може да се прави со секоја задача која ќе му ја зададете: дали тоа ќе биде домашен леб, тесто за пита или шлаг од белки.

Delimano Kitchen Robot Desire

10 брзини и XXL сад за 3 векни леб

Delimano Desire Кујнскиот робот нуди 10 брзини + пулс функција само со допир на едно копче, кое ќе ги исполни потребните услови за секој рецепт - од многу бавно до ултра брзо. За уште посовршени резултати, роботот ќе се префрли од поголема/помала брзина со вртење на додатокот без застанување.

Садот за матење од не'рѓосувачки челик со капацитет од 6,5л ќе измеси еластично и меко тесто дури до 3 кг. – за 3 средни векни леб наеднаш.

Delimano Kitchen Robot Desire

Доаѓа со 3 додатоци за менување

 • Кука за тесто за совршено измесено тесто за леб
 • Целосно метална маталка изработена од не'рѓосувачки челик + алуминиум за подготовка на шлаг и торти.
 • Нелеплива мешалка во комбинација со планетарни движења ќе ви овозможи целосна покривноста на садот. Флексибилните рабови на оваа мешалка ќе ја соберат смесата од ѕидовите на садот со секое вртење.
Delimano Kitchen Robot Desire

Цврста и компактна надворешност

Delimano Desire Кујнскиот робот е изработен целосно алуминиумско тело и вистинска моќ во кујната. Неговиот сил, мтеријалите, карактеристиките и перформансите го рангираат помеѓу најдобрите во неговата категорија, гордо натпреварувајќи се со најпознатите брендови. Телото од алуминиум овозможува стабилност, трајност и ги апсорбира вибрациите, овозможувајќи долготрајност на производот.

 • Delimano Kitchen Robot Desire
 • Delimano Kitchen Robot Desire
 • Delimano Kitchen Robot Desire

Цврст и компактен дизајн и лесно чистење

 • Цврстиот дизајн овозможува роботот да биде стабилен додека работи и овозможува неверојатни резултати. Откао ќе завршите, ставете ги додатоците во машината за садови.
 • Smart start технологија која постепено ги зголемува вртежите за подобри перформанси и без прскање за време на работата.
Delimano Kitchen Robot Desire
Технички карактеристики
Димензија 40,5x24x36cm
Тежина 6,9kg

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star