Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Луди зимски попусти

Луди зимски попусти - Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

 
[banner_timer]
 

Delimano Joy Meat Mincer Апарат за мелење

Photo
Video

Со Joy Делимано Апаратот за мелење брзо и безбедно ќе сомелете месо, зеленчук, овошје и ќе подготвите домашни колбаси. Моторот е со голема моќност, па ќе сомелете до 0,8КГ месо или 2КГ зеленчук за само една минута. Сетот вклучува 3 сита за мелење со различни димензии, додаток за притискање на состојките, како и адаптер за колбаси. 

Delimano Joy Meat Mincer Апарат за мелење
3.990,00 ден.
Цена на рати: 3 x 1330 ден
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
Достапно на залиха. Време на испорака: до 6 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Со Joy Делимано Апаратот за мелење брзо и безбедно ќе сомелете месо, зеленчук, овошје и ќе подготвите домашни колбаси. Моторот е со голема моќност, па ќе сомелете до 0,8КГ месо или 2КГ зеленчук за само една минута. Сетот вклучува 3 сита за мелење со различни димензии, додаток за притискање на состојките, како и адаптер за колбаси. 

Дознајте повеќе
Детали за производот

За сите љубители на месо или пак ајвар

Измелете пиперки за ајвар, домати за сос или разно овошје за џемови и мармалади со моќниот Делимано Апарат за мелење - Joy Meat Mincer.

Ова не е стандарден апарат за мелење, туку вистински процесор. Со Joy мелницата од Делимано вие можете многу брзо и безбедно да ги подготвувате вашите омилени оброци со месо, па дури и да правите ваши домашни колбаси.

Delimano Joy Meat Mincer

Моќен процесор за месо со разумна цена

Благодарение на моќниот мотор, Joy мелницата за месо од Делимано може да процесира до 0,8кг месо за само 1 минута, што ја става помеѓу најефикасните мелници за домашна употреба по многу прифатлива цена.

Има повеќе функции и можете да го користите за мелење месо, зеленчук или овошје. Со дополнителните додатоци можете да:

 • Delimano Joy Meat Mincer

  Мелете јаткасти плодови

 • Delimano Joy Meat Mincer

  Правите домашни колбаси

 • Delimano Joy Meat Mincer

  Правите ролни од месо

Подгответе месо на начин кој вам ви се допаѓа

Со апаратот за мелење месо од Делимано добивате 3 додатоци за мелење во различни големини (за ситно, средно и крупно мелење) со кои ќе подготвите многу специјалитети.

 • Delimano Joy Meat Mincer

  Крупно мелење

 • Delimano Joy Meat Mincer

  Средно мелење

 • Delimano Joy Meat Mincer

  Ситно мелење

Нема повеќе проблеми со склопување и расклопување

Сигурно ви се има случено храната постојано да останува во мелницата, па морате да ја отварате целата за да ги извадите остатоците, а тоа одзема многу време.

За да нема повеќе вакви ситиации, Delimano Joy Мелницата има обратна функција со што едноставно и брзо ќе ги извадите остатоците без да ја расклопувате мелницата и можете да продолжите со мелење.

Во сетот добивате:

 • Мелница
 • 3 додатоци за:
  • колбаси,
  • конусен додаток за ролнички од месо,
  • додаток за притискање
 • 3 додатоци за мелење за:
  • крупно,
  • средно,
  • ситни мелење.
Delimano Joy Meat Mincer
Технички карактеристики
Димензија 33,9 x 18 x 42,1 см.
Дополнителни карактеристики напон: 220-240V; моќност: 600-800W; 50/60Hz
Тежина 3,7 кг.

Рецензии од купувачи 3 рецензии

5

3 рецензии

3 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Vanco

www.topshop.com.mk

super
cel ajvar sme go napravile so voa mashince

Трна

www.topshop.com.mk

се исплати
Сега кога децата пораснаа и не ни помагаат ова ни дојде многу добро

anonimen

www.topshop.com.mk

Brz
nie samo kobasici imame do sega napraveno gledame za ajvar go reklamirate ama nie po mesoto sme hhhhh ama mnogu e dobar aparatot i brz

3 производ(и)

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.