Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Black Friday распродажба

Black Friday распродажба! Заштедете до дури 70%.

Заштедете до дури 70%!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Joy Електрично ѓезве

Photo
Video
-25%

Подгответе кафе или загрејте вода за чај за миг. Водата ќе зоврие за помалку од 1 минута, а заштитата од прегревање ќе го спречи загревањето на ѓезвето доколку во него нема вода. Капацитет: 250 мл.

Delimano Joy Електрично ѓезве

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 1.490,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 2 до 4 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Подгответе кафе или загрејте вода за чај за миг. Водата ќе зоврие за помалку од 1 минута, а заштитата од прегревање ќе го спречи загревањето на ѓезвето доколку во него нема вода. Капацитет: 250 мл.

Дознајте повеќе
Детали за производот

За овој производ е достапна ПРЕМИУМ Дополнителна гаранција. Повеќе за Премиум гаранцијата, дознајте ТУКА.

Практично електрично ѓезве за брзо зовривање на водата

Delimano Joy електричното ѓезве има рачка која е мека на допир и е одлично за подготовка на топли напитоци. Многу е безбедно за употреба затоа што има заштита од прегревање и загревање без течности.

Капацитетот од 250 мл е одличен за 2 шолји врела вода за помалку од 1 минута - за кафе, чај и други топли напитоци.

Употреба на ѓезвето:

 • За време на употребата не ги допирајте надворешните површини на ѓезвето. Кога кога водата ќе почне да врие, држете ги рацете подалеку од устата на ѓезвето.
 • Апаратот мора да биде исклучен пред да го подигнете ѓезвето од основата.
 • Пред првата употреба, исчистете го ѓезвето и наполнете го со вода до максималното ниво (250 мл). Кога водата ќе почне да врие исклучете го апаратот.
 • Истурете ја водата и оставете го апаратот да се олади.
 • Можно е да се формира бигор поради тврдоста на водата. Ова е нормално и нема никакво негативно влијание на здравјето на луѓето.

Полнење со вода:

 • Кога го полните ѓезвето со вода, СЕКОГАШ тргнете го од основата.  
 • Не ставајте повеќе од 250 мл вода.
 • Ако ставите повеќе вода, таа може да претекува откако ќе почне да врие.      
Дополнителни информации

Технички карактеристики:

 • Напон: 220~240 V , 50/60 Hz
 • Моќност: 730-870 W

Рецензии од купувачи 2 рецензии

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Ljubica

www.topshop.com.mk

Elektricno gjezve
Najkorisen proizvod vo nasiot dom !

Nikolina

www.topshop.com.mk

Brzo i lesno
Moeto omileno gezve za kafe go imam i doma i za na rabota. Za 2 minuti pravam prefkusno tursko kafe. Epten e przo i lesno. Stvarno uzivam so vakvo gezve lesno brzo ubavo prakticno i kvalitetno.

2 производ(и)

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.