Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Луди зимски попусти

Луди зимски попусти - Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

 
[banner_timer]
 

Delimano Joy Гравитациска мелница

Photo
Video

Зачинете ја храната со свежо измелен бибер или сол со Delimano Гравитациската мелница! Само навалете ја врз храната со едната рака и мелницата ќе започне со мелење на свеж зачин. Оваа мелница има керамички механизам со прилагодлива големина. Свртете го тркалото и прилагодете ја големината на измелениот бибер или сол (поситно или покрупно мелење).

Delimano Joy Гравитациска мелница
1.690,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 4
Достапно на залиха. Време на испорака: до 6 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Зачинете ја храната со свежо измелен бибер или сол со Delimano Гравитациската мелница! Само навалете ја врз храната со едната рака и мелницата ќе започне со мелење на свеж зачин. Оваа мелница има керамички механизам со прилагодлива големина. Свртете го тркалото и прилагодете ја големината на измелениот бибер или сол (поситно или покрупно мелење).

Дознајте повеќе
Детали за производот

Автоматска работа - користете ја само со 1 рака

Со малку помош на гравитацијата, нашата мелница овозможува работа со една рака - нема потреба од притискање на копче. Нема потреба ниту да ја вртите главата на мелницата, само навалета ја и таа ќе почне да ги меле зачините со помош на мотор на батерии. Кога измелениот зачин ви е доволно, вратете ја во вертикална положба и таа ќе престане. Одлична за луѓе кои страдаат од артритис, хронични болки во рацете и повреди на рацете.

Delimano Joy Automatic Gravity Salt Or Pepper Mill

Подајте ја солта и биберот со стил

Додадете стил на вашата трпеза или во кујната и направете ги љубителите на гаџети среќни со Delimano Joy Гравитациската мелница за сол или бибер. Мелницата работи на батерии (6 x AA) и ќе донесе ночекувана забава  во кујната со привлечниот и модерен дизајн. Користете ја за мелење сол или бибер или други зачини кои може да се мелат (како лук, коријандер, кумин, семки од анасон, лути пиперки и др.) и овозможете им на вашите гости да ја видат магијата!

 • Delimano Joy Automatic Gravity Salt Or Pepper Mill

  Мелете бибер

 • Delimano Joy Automatic Gravity Salt Or Pepper Mill

  Мелете сол

 • Delimano Joy Automatic Gravity Salt Or Pepper Mill

  Мелете зачини

Прилагодлива големина на мелење

Delimano Joy Гравитациската мелница за сол или бибер има керамичка мелница со премиум квалитет. Таа може да се прилагодува и да добиете смелен сол или бибер со различна големина. Во насока на стрелките на часовникот за поситно мелење а спротивно од стрелките за часовникот за покрупно мелење.

Delimano Joy Automatic Gravity Salt Or Pepper Mill

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.