Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

до-70%
 
[banner_timer]
 

Delimano Instant Water Heating Faucet Digital Pro - Проточен бојлер

Во моментот нема залиха
Photo
Video
Со Делимано Instant Water Heating Faucet Digital Pro - Проточниот бојлер/чешма ќе имате топла вода во секое време. Тој има можност за дигитално контролирање и за миг ќе ви обезбеди топла вода - заштедувате време, енергија и вода. Водата се загрева за само неколку секунди и потоа веќе имате топла вода која можете да ја користите без прекини.
Delimano Instant Water Heating Faucet Digital Pro - Проточен бојлер
3.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
Со Делимано Instant Water Heating Faucet Digital Pro - Проточниот бојлер/чешма ќе имате топла вода во секое време. Тој има можност за дигитално контролирање и за миг ќе ви обезбеди топла вода - заштедувате време, енергија и вода. Водата се загрева за само неколку секунди и потоа веќе имате топла вода која можете да ја користите без прекини.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Топла вода за само неколку секунди

Дали вашиот бојлер не функционира, или пак имате некаков проблем со водата? Ви треба топла вода во викендичката, помошниот тоалет? Делимано Инстант проточниот бојлер за многу кратко време ви обезбедува неограничено количество на топла вода.

Само наместете го на мијалникот, вклучете го во струја и топлата вода ќе почне да тече!

Топла вода за само неколку секунди

Делимано дигиталниот проточен бојлер ја загрева водата за само неколку секунди. Потоа топлата вода почнува да тече без никаков прекин.

Едноставно и паметно решение за сите оние места во кои нема системи за загревање на водата!

Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Неограничено количество на топла вода

Делимано дигиталниот проточен бојлер може да ја загрее водата со  едноставно завртување на рачката. Црвената сијаличка е знак дека можете да почнете да ја користите топлата вода.

Ако ви треба ладна вода, едноставно свртете ја рачката наназад и ладната вода ќе почне да тече.

Едноставен и практичен за употреба.

Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Дигитален Монитор

Дигаталниот Монитор, најновата иновација на Делимано дигиталниот проточен бојлер ви овозможува да ја следите температурата на водата за да можете побрзо да го подготвите вашиот пијалак.

Исто така може да им покажете на вашите деца како да го користат за да не се изгорат.

Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Похигиенска вода секогаш на дофат

Ако треба да загреете вода во бојлер, тогаш таа треба да биде таму подолго време.

Со проточниот бојлер вашата вода секогаш ќе биде свежа и вкусна за да подготвите чај, супа или пак кафе.

Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Користете го во кујната или гаражата

Со овој проточен бојлер ќе добиете топла вода за само неколку секунди.

 • Наместете го во вашата кујна и секогаш ќе имате топла вода за супи, чаj или кафе.
 • Во подрумот или во работилницата ќе можете да ги измиете нечистите раце со топла вода.

Делимано дигиталниот проточен бојлер ќе заштедите време, енергија и вода без потреба од централно загревање.

Потребно ви е само стандарден водоводен систем и штекер.

Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Заштедувате струја и вода - тоа е најважно за мене. И тоа што има повеќе слободен простор под мијалникот.

Јелена Балаговиќ

Не верував дека е можно да се заштедат пари со бојлерчето. Прво помислив како да го решам проблемот со недостаток на топла вода. Но откако го решив овој проблем, почнавме и да штедиме пари. Уште една придобивка. Прекрасно.

Darius Kairaitis

Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Овој бојлер го разубавува изгледот на вашата кујна

Благодарение на неговиот модерен и елегантен дизајн, Делимано дигиталниот проточен бојлер се вклопува во секоја кујна и ја прави уникатно елегантна. Едноставнaта инсталација над мијалникот го прицврстува диспензерот со еднсотавната рачка која лесно се мрдна напред назад за едноставно регулирање на температурата.

Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Инстант топла вода

Со инстант топлата вода од чешма, заштедувате време, вода и енергија. Делимано дигиталниот проточен бојлер енезаменлив кога ви треба топла вода.

Целосно автоматска контрола на топлина овозможува едноставно монтирање со стандарден довод. Нема да имате проблем со негова инсталација.

Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Паметно и практично решение за заштеда на време, енергија и вода

 • Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

  Заштедете вода

  Стандардните бојлери трошат многу вода низ долгите цевки, додека пак Делимано Инстант проточниот бојлер ја загрева водата директно додека тече без да се губи низ цевките.

 • Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

  Заштедете енергија

  Делимано инстант проточниот бојлер не ја загрева водата претходно и нема губење на топлината низ цевките.

 • Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

  Заштедува време

  Водата се загрева за само неколку секунди, што ви заштедува многу време. Нема да треба да чекате водата да се загрее.

Препорачуваме за:

 • оние кои живеат во станови без систем за загревање на водата
 • викендици, кампови, помошни тоалети, работилници
 • пред да ја наместите чешмата, задолжително осигурајте се дека има постојано и стабилно електрично напојување и стабилен притисок на водата.
 • Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер
 • Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер
 • Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер
 • Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер
Дополнителни информации

Технички карактеристики:

 • Материјал: пластика, метал, не‘рѓосувачки челик
 • Волтажа: 220-240V/50 Hz
 • Моќност: 3.3KW
 • Притисок:0,4 - 6 bars/0,04 - 0,6 Mp
 • Висина (од мијалникот до врвот) :36 см
 • Ширина (на основата): 15 см
 • Капацитет на вода: 1.5 - 2л/мин
 • Заштита од влажност/отпорност на вода: IPX4
 • Дијаметар на цевката: 30 мм
 • Дијаметар на внатрешната цевка за моќност:T (мм2): >/= 20
Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Упатство за употреба

Ве молиме внимателно прочитајте го упатството за употреба пред да го користите производот. Таму може да ги погледнете сите технички детали и информации за инсталирањето и одржувањето на производот.

Симни сега
Delimano Instant Water Heating Faucet - Проточен бојлер

Дополнителни информации пред употреба:

 1. Овој апарат е наменет за: домашна употреба, внатре, исклучиво за загревање на вода и единствено со постојан/стабилен доток на вода и заземјен извор на електрична енергија / на места: без ризик од замрзнување и подалеку од запаливи предмети (најмалку 0,4м).
 2. Никогаш: не го оставајте апаратот да работи без надзор
 3. Секогаш: оставајте ја рачката во затворена позиција по употреба и исклучете го од електрична енергија ако не се користи повеќе од еден ден.
 4. Ве молиме погледнете ги деловите „Предупредувања“, „Услови за монтирање“ и „Начини на монтирање“ за правилна инсталација. Доколку не ги почитувате горенаведените услови и предупредувања, може да се појави дефект на чешмата или/и сериозни лични повреди и/или оштетувања.
Технички карактеристики
Материјал метал, пластика

Рецензии од купувачи 2 рецензии

5

2 рецензии

2 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Ubavka

www.topshop.com.mk

Odlicna cheshma
Fantasticen proizvod! Ja topli vodata za nekolku sekundi i odlicno izgleda. Lesna za odrzhuvanje.

Ана

www.topshop.com.mk

Совршена чешма
Најдобриот производ на Top Shop. Секогаш топла вода, вклоплива во секој дизајн на кујна.

2 производ(и)

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ