Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Delimano Grow Кутија за садење

Photo
Video

Освежете го изгледот на вашата тераса или надополнете ја градината во дворот со Delimano Grow Кутијата за садење. Во неа мжете да одгледувате секаков вид на храна или декоративни свеќиња, на балоконот или во градината. Има 4 тркалца за лесно управување и двојно дно како резервоар за вода. Димензии: 40 x 40 x 25 см, 23л.

Delimano Grow Кутија за садење
1.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Освежете го изгледот на вашата тераса или надополнете ја градината во дворот со Delimano Grow Кутијата за садење. Во неа мжете да одгледувате секаков вид на храна или декоративни свеќиња, на балоконот или во градината. Има 4 тркалца за лесно управување и двојно дно како резервоар за вода. Димензии: 40 x 40 x 25 см, 23л.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Одгледувајте храна или декоративни растенија во оваа елегантна кутија за садење

Дајте им на цвеќињата, доматите и билките место што ќе можат да го наречат дом, со оваа кутија за садење. Со одлична димензија и елегентен дизајн, Delimano Grow Кутијата за садење е изработена со цел да го охрабри секој кој започнува со одгледување храна во мал простор..

Дали знаете дека доматите, салатата, пиперките, тиквичките, морковите и сите видови билки може да се одгледуваат на вашиот балкон? Сите овие растенија можете да ги одгледувате во многу мал простор и да добиете 100% органска храна. Нема потреба да купувате надворешна градина за да ја одгледувате сопствената храна - само претворете го кој било агол од домот во градина и придонесете за зелена урбана средина.

Grow Planter Box

Предности на користење Кутија за садење:

 • Помалку трева – високите саксии за цвеќиња можат да спречат појава на треви и штетници.
 • Добра стабилност - кутиите за цвеќиња/билки/зеленчуци имаат постојана структура.
 • Високите страни на кутијата за садење и големиот капацитет овозможува одгледување на растенија кои имаат потреба од повеќе земја (како на пр. коренести зеленчуц)и.
 • Продолжена сезона за одгледува и подобри услови за растење.
 • Нема повеќе наведнување и неудобност додека работите.
 • Вашите домашно одгледени растенија се поцврсти, пзодрава и со подобри храниливи вредности.
Grow Planter Box

Отпорни материјали кои можат целосно да се рециклираат

Кутијата за садење е произведена од ПП пластика која еотпорна на 'рѓа, скапување и временски услови, без никакви одржување, па ќе можете вашето време да го посветите за грижа на вашите растенија.

Нејзината неутрална кафеава боја ѝ даваат модерен изглед, додека во исто време овозможуваат таа да се вклопи во различни палети на бои. Високите ѕидови ги штитат растенијата од различни временски неприлики, обезбедуваат поголема топлина со што им помага на растенијата подобро да растат.

Кутијата за садење од Delimano Grow линијата е еколошки производ бидејќи придонесува за позелена животна средина. Сите делови можат целосно да се рециклираат.

Grow Planter Box

Голем капацитет и тркалца за лесно управување

Кутијата за садење има димензии од 40 x 40 x 25 см и капацитет од 23л па можете да посеете големи растенија. Поради тоа што е универзална, може да се користи и внатре и надвор. Доколку сакате да ја преместите, нема потреба од кревање - 4 тркалца го прават управувањето лесно.

 • Grow Planter Box

  Внатре

 • Grow Planter Box

  Надвор

Систем за наводнување

Со оваа кутија, вашите растенија нема никогаш да бидат жедни. Кутијата за садење има двојно дно со резервоа за вода кој ја држи водата одвоена од почвата, па растението може да прима онолку вода колку што ми е потребно..

Од друга страна, спречува прекумерно наводнување.

На страните на Кутијата за садење има отвори за вода кои спречуваат протекување од една страна и овозможуваат истекување „по потреба“, со цел почвата да остане совршено влажна цело време.

Grow Planter Box

Едно растение е почеток на секоја градинарска авантура

Кутијата за садење од Delimano Grow линијата е составена од 1 кутија за садење, но, ако купите две или повеќе, можете да ги ставите заедно во форма на коцка или правоаголник.

Кутијата за садење од Delimano Grow линијата е лесна за склопување, практична, со стилска конструкција и ќе ја склопите за само неколку минути.

Grow Planter Box

Пакувањето вклучува:

 • 1пар. Кутија за садење (расклопена)

Технички информации:

 • Димензии на кутијата: 40 x 40 x 25.5 см
 • Капацитет: 23 л/li>
 • Материјал: 85,71% ПП пластика & 14.29% најлонски тркала
 • Боја: кафеава
Дополнителни информации

Сетот вклучува:

 • 1пар. Кутија за садење (расклопена)

Технички информации:

 • Димензии на кутијата: 40 x 40 x 25.5 см
 • Капацитет: 23 л
 • Материјал: 85,71% ПП пластика & 14.29% најлонски тркала
 • Боја: кафеава

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star