Нема производи во вашата кошничка.

Магија околу нас

Магија околу нас - Израдувајте ги најблиските со најмагичниот подарок за овие празници.

Израдувајте ги најблиските со најмагичниот подарок за овие празници.

 
[banner_timer]
 

Delimano Grow Пластична градина

Photo
Video

Продолжете ја сезоната на градинарство со Пластичната градина од Delimano. Цврста и издржлива, оваа пластична градина ќе ги заштити вашите растенија од студиот или жештината, ќе ги штити од прашина и ќе држи штетниците подалеку од нив. Челична конструкција со заштитна прекривка која вклучува 2 врати со патенти за вентилација и лесен пристап до вашите растенија. Димензија:180x95x95.

Delimano Grow Пластична градина
3.290,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Продолжете ја сезоната на градинарство со Пластичната градина од Delimano. Цврста и издржлива, оваа пластична градина ќе ги заштити вашите растенија од студиот или жештината, ќе ги штити од прашина и ќе држи штетниците подалеку од нив. Челична конструкција со заштитна прекривка која вклучува 2 врати со патенти за вентилација и лесен пристап до вашите растенија. Димензија:180x95x95.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Обезбедете квалитетни услови за развој на вашите растенија

Дали сте обожавател на домашна салата во текот на целата година? Или сакате да ги заштитите растенијата кои ги имате надвор од студот? Решението е тука. Delimano гордо ја претставува својата Пластична градина, место каде што семето ќе биде безбедно од студот и место каде што ќе можете да ги одгледувате вашите тропски растенија.

Без разлика каде ќе ја ставите вашата пластична градина, на тераса или надвор на земјата, ќе уживате во 100% домашна храна, во текот на целата година.

Grow Garden Greenhouse

Искористете го секој м2 квадратен од просторот во твојата градина

Пластичната градина од Delimano Grow линијата е задолжителна за секој кој ужива во градинарството. Нуди совршено решение за помали градини кои не можат да сместат традиционална стаклена градина. Само склопете ја и создадете место со идеална микроклима за растенија кои подобро ќе растат.

Пластичната градина има совршена големина која е идеална за секоја градина и тераса и е одлична за комбинирање со различни други начини на садење.

Delimano Пластичната градина ви ги нуди сите предности на голема стаклена градина додека зафаќа многу помалку простор.

Grow Garden Greenhouse

Цврста, издржлива конструкција

Пластичната градина од Delimano Grow линијата има издржлива конструкција и е изработена од:

 • челична рамка со слој во прав со 5 напречни шипки кои обезбедуваат цврста конструкција.
 • пластични конектори кои обезбедуваат зајакната цврстина и поддршка особено ако се доволно долги за да се стават подлабоко во земјата за поголема стабилност.
 • проѕирна, прекривка од полиетилен која обезбедува заштита и проветреност.
 • две големи врати со 4 патенти кои обезбедуаат вентилација и лесен пристап - само отворете и завиткајте ги нагоре за да ги прицврстите на рамката.

Поради тоа што е едноставна за користење и универзална, можете да ја користите и внатре и надвор. Склопувањето е едноставно и не одзема повеќе од неколку минути.

Grow Garden Greenhouse

Еколошко решение

Пластичната градина од Delimano Grow линијата е еколошки производи бидејќи придонесува за самостојност и зелена средина. Кога не се користи, сите пластични делови можат целосно да се рециклираат. Исто така, урбаното градинарство придонесува за зелена урбана средина и е добро за планетата.

Дознајте ги предностите на пластичната градина

Пластичната градина има бројни предности и е задолжителна за секој градинар или почетник, бидејќи нуди:

 • Оптимална микроклима обезбедување на идеални услови за растење (воздух, индиректна сончева светлина, влажност)
 • Продолжена сезона за растење – поради пооптималните услови наспроти тие надвор од пластичната градина
 • Заштита од надворешни услови – ветер, дожд, снег, прашина, штетници, екстремно суви услови и вашит миленици
 • Штити од пролетен студ – заштита од можни штети - доколку временската прогноза предупредува за ниски температури, само затворете ги растенијата во градината
 • Користете ја за различни растенија – од обични до егзотични растенија кои обично не растат во наши услови
 • Користете ја и за заштита во зима за некои од почувствителните растенија кои ги имате надвор
 • Совршени услови за размножување и одгледување на различни растенија
 • Совршена за користење внатре – во гаража, на таванот или друга внатрешна просторија
 • Grow Garden Greenhouse
 • Grow Garden Greenhouse
 • Grow Garden Greenhouse
 • Grow Garden Greenhouse
 • Grow Garden Greenhouse
 • Grow Garden Greenhouse

Добивате:

 • 1пар. Пластична градина

Технички информации:

 • Материјал: траен, издржлив, отпорен на временски неприлики и челичка рамка
 • Боја: темно зелена
 • Димензија 180 x 95 x 95
Дополнителни информации

Добивате:

 • 1 пар. Пластична градина

Технички информации:

 • Материјал: траен, издржлив, отпорен на временски неприлики и челичка рамка
 • Боја: темно зелена
 • Димензија: 180 x 95 x 95

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ