Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС

МАГИЧНИ ПОПУСТИ ОКОЛУ НАС - Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Дури до 60% ПОПУСТ само до 16 јануари!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Green Planet Вок тава со стаклен капак

Photo
Video
-46%

Подговете вкусен и совршено зготвен оброк со оваа лесна, но, цврста Вок тава. Изработена од 100% рециклиран алуминиум и обложена со најновата нелеплива облога од Whitford, оваа Вок тава го прави готвењето азиска храна, автентично и забавно. Исто така, тавата е еколошка и безбедна за во машина за садови. Сетот вклучува и капак од Pyrex стакло со рачка од бакелит. За сите видови шпорети. Димензија 32см.

Delimano Green Planet Вок тава со стаклен капак

Редовна цена: 3.690,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

Бесплатна достава
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 7
Достапно на залиха. Време на испорака: до 6 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Подговете вкусен и совршено зготвен оброк со оваа лесна, но, цврста Вок тава. Изработена од 100% рециклиран алуминиум и обложена со најновата нелеплива облога од Whitford, оваа Вок тава го прави готвењето азиска храна, автентично и забавно. Исто така, тавата е еколошка и безбедна за во машина за садови. Сетот вклучува и капак од Pyrex стакло со рачка од бакелит. За сите видови шпорети. Димензија 32см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нелеплива облога која не се гребе, за совршени резултати секој пат

Green Planet Вок тава со стаклен капак е обложена со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, најновата од PPG облогите. Таа е базирана на вода и изработена без штетни супстанци (PFOA, PFOS, Bisphenol...) за да придонесат за заштитување на средината.

Тавата е отпорна на гребење и нелеплива, па ќе можете да подготвувате јајца, омлети и други јадења со само капка масло. По готвењето, чистењето е леснотија.

 • Delimano Green Planet

  12x потрајна облога*

 • Delimano Green Planet

  До15x подолготрајни карактеристики на нелепливост*

 • Delimano Green Planet

  До 2,5x отпорна на гребење*

 • Delimano Green Planet

  Изработена од 100% рециклиран алуминиум

*Во споредба со најчесто користените облоги за готвење.

Уживајте во автентична азиска кујна со оваа цврста алуминиумска Вок тава од Delimano

Доколку сакате да подготвите вкусен оброк со месо и зеленчук, покрај состојките, важна е и тавата во која ќе ги подготвите. За да подготвите вкусен ориз потребна ви е вок тава која рамномерно се загрева и ќе го направи вашето јадења највкусни.

Запознајте ја Delimano Green Planet Вок тавата со стаклен капак - врвна вок тава која брзо и рамномерно се загрева, но, е лесна па ќе можете да подготвувате храна без да ставата дополнителен стрес и притисок на рацете и зглобовите. Димензиите се 32 см и 5,7л капацитет кои ќе ви овозможат да подготвите вкусни јадења за целото семејство наеднаш.

Delimano Green Planet Wok With Glass Lid

Лесна благодарение на алуминиумот и може да се рециклира

Delimano Green Planet Вок тавата е изработена од 100% рециклиран алуминиум и поради тоа таа еколошка и придонесува за одржливост и заштита на животната средина. Дали знаевте дека алуминиумот може да се рециклира повеќе пати без да ги изгуби своите карактеристики?

Кога ќе се потроши, алуминиумот се рециклира во чист алуминиум, при што се користи околу 5% од енергијата која обично се користи за произвоедување на чист алуминиум, екстрактиран од боксит. Ја произведуваме нашата вок тава од внимателно избрана легура алуминиум, која ги исполнува нашите критериуми за цврстина, можност за обликување и издржливост.

Delimano Green Planet Wok With Glass Lid

Нелеплива облога отпорна на гребење, за совршени резултати секој пат

Delimano Green Planet Вок тавата со стаклен капак е обложена со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, најновата од сите PPG облоги. Таа е базирана на вода и изработена без штетни супстанци (PFOA, PFOS, Bisphenol...) со цел заштита на животната средина.

Тавата е отпорна на гребење и нелеплива, па ќе можете да подготвувате јајца, омлет или други јадења со само капка масло. По готвењето, чистењето е леснотија.

Delimano Green Planet

Лесна, трајна и одлично ја спроведува топлината - нема зошто да не ја сакате

Има многу добри причини за користење на рециклиран алуминиум:

 • Одлично ја задржува топлината (225 W/M°K) и е одличен спроводник, со што овозможува тавата да се загрее брзо и рамномерно на сите точки (без досадните топли и студени точки)
 • Тој е лесен (2,7g/cm3) што прави лесен за ракување
 • Тој не 'рѓосува
 • Тој е долготраен
 • Тој е хигиенски, безбеден и ги исполнува стандардите за садови што доаѓаат во контакт со храна
Delimano Green Planet

Не треба да ги менувате ринглите - Green Planet садовите одговараат на сите

Delimano Green Planet Вок тавата со стаклен капак има вградена индукциска плоча од не'рѓосувачки челик поради која тавата може да се користи на сите шпорети, вклучувајќи и индукција. Нема потреба да менувате рингли.

Delimano Green Planet

Откријте ја нашата Green Planet линија

Новата Delimano еколошка линија садови за готвење со состои од различни лонци и тави кои можете лесно да ги комбинирате со нашите Delimano капаци. Дополнително, подготвивме 2 различни сетови кои ќе ги исполнат сите ваши потреби во готвењето.

Запознајте ја нашата Green Planet линија

Delimano Green Planet

Најдобриот избор за вас, вашата кујна и планетата

Delimano Green Planet Вок тавата со стаклен капак е дел од новата еколошка линија садови за готвење на Delimano изработена од 100% рециклиран алуминиум. Овој еколошки материјал е изработен од собран отпад од алуминиум. Производството на садови за готвење од рециклиран алуминиум произведува 95% помалку штетен отпад отколку при производство со чист алуминиум**

Што е уште поважно, откако вашите садови за готвење од алуминиум ќе се истрошат, можете повторно да ги пратите на рециклирање - алуминиумот може да се рециклира многу пати без да ги изгуби своите карактеристики.

**Врз основа на извештај од Европската асоцијација за алуминиум, 2012

Delimano Green Planet
Технички карактеристики
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Димензија 32 cm
Капацитет 5,7 l
Тежина 2,7g/cm3

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.