Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Delimano Green Planet Округла тава

Photo
Video

Delimano Green Planet Округла тава има одлична еколошка, нелеплива PPG облога и со сигурност ќе стане една од вашите најкористени тави. Има надворешна основа од рециклиран, супер лесен алуминиум и рачки безбедни за користење во рерна, поради кои ќе можете да го продолжите готвење од ринглата во рерната. Одлична за подготовка на рижото и доволно голема за подготовка на храна за целото семејество. Димензии 28 см, капацитет 3,2л.

Delimano Green Planet Округла тава
2.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Delimano Green Planet Округла тава има одлична еколошка, нелеплива PPG облога и со сигурност ќе стане една од вашите најкористени тави. Има надворешна основа од рециклиран, супер лесен алуминиум и рачки безбедни за користење во рерна, поради кои ќе можете да го продолжите готвење од ринглата во рерната. Одлична за подготовка на рижото и доволно голема за подготовка на храна за целото семејество. Димензии 28 см, капацитет 3,2л.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Неверојатни резултати од готвењето со Green Planet Округлата тава изработена од 100% рециклиран алуминиум

Кажуваме на секој кој сака да слуша, обожаваме да готвите и сметаме дека нема ништо подобро од тоа кога ќе најдеш автетични алатки за кујната кои го прават готвењето вистинско уживање. Delimano Green Planet Округлата тава е една од нашите омилени - практична тава која е дел од еколошката линија садови за готвењ  Delimano Green Planet. Има  димензија од 28 см (капацитет 3,2л) подготвена за сите големи задачи) – подготовка на вкусни предјадења, вкусни сосови, прилози како компири, зеленчук, ориз, сарма, пита, торта, месо, тестенини или пак лазања за целото семејство.

Delimano Green Planet Round Mould

Може да се користи во рерна и на сите видови шпорети

Тавата е изработена од висококвалитен алуминиум кој брзо и рамномерно се загрева, за ефикасно готвење, а основата вклучува вградена индукциска плоча од нерѓсувачки челик што ја прави оваа тава соодветна за користење на сите видови шпорети, вклучувајќи и индукија. Исто така, одлична е за сите рецепти кои започнуваат на шпоретот а завршуваат во рерна (до 230°C).

Delimano Green Planet Round Mould

Лесна и брзо се загрева - совршена за секојдневна употреба  

Кпмбинација е од импресивен дизајн и импресивни перформанси, иако изгледа како традиционална тава од леано железо. Всушност, направена е од лесен алуминиум што ја прави лесна за ракување додека ја преместувате од шпорет во рерна. Има и други предности, се загрева брзо и рамномерно и овозможува одлични резултати дури и кога готвите на пониска температура.

PPG Eclipse HB нелепливата облога во внатрешноста овозможува готвење без масло и е нелеплива, отпорна на гревење и лесна за чистење.

Delimano Green Planet Round Mould

Нелеплива облога, отпорна на гребење, за совршени резултати, секој пат

Green Planet Округлата тава е обложена со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, најновата од сите PPG облоги. Основата е од вода и е изработена без штетни супстанци (PFOA, PFOS, бисфенол...) со цел да придоесеме кон заштита на средината. 

Екстремно отпорна на гребење и нелеплива, за да можете да подготвувате јајца, омлет или било кое друго јадење, само со капка масло. По готвењето, чистењето е навистина лесно. 

 • Delimano Green Planet

  Речиси 12x потрајна облога* 

 • Delimano Green Planet

  До 15x подолготрајни карактеристики на нелепливост* 

 • Delimano Green Planet

  До 2,5x поотпорна на гребење* 

 • Delimano Green Planet

  Изработен од 100% рециклиран алуминиум 

* Во споредба со најчесто користените облоги за готвење.

Најдобриот избор за вас, вашата кујна и планетата

Delimano Green Planet Округлата тава е дел од новата еколошка линија на Delimano изработена од 100% рециклиран алуминиум. Производството на садовите за готвење од рециклиран алуминиум произведува 95% помалку штетен отпад отколку производството со чист алуминиум**

Уште поважно, кога вашите садови од алуминум ќе се истрошат, можете повторно да ги рециклирате - алуминиумот може да се рециклира повеќе пати без да ги изгуби своите структурни карактеристики.

**Врз основа на извештајот од Европската Асоцијација за алуминиум, 2012 год.

Delimano Green Planet

Нелеплива облога, отпорна на гребење, за совршени резултати секој пат

Delimano Green Planet Округлата тава е обложена со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, најновата од сите PPG облоги. Основата е од вода и изработена е без штетни супстанци (PFOA, PFOS, бисфенол...) со цел придонесување кон заштита на средината. 

Облогата е екстремно отпорна на гребење и нелеплива, за да можете да подготвувате јајца, омлет или било кое друго јадење само со капка масло. По готвењето, чистењето е навистина лесно. 

Delimano Green Planet

Лесен и траен материјал и одличен спроводник на топлина - што не би ви се допаднало?

Има многу причини поради кои треба да изберете алуминиум:

 • Најдобро ја задржува топлината (225 W/M°K) и е одличен спроводник, па така, садовите за готвење се загреат брзо и рамномерно (без здодевните студени точки) 
 • Тој е лесен (2,7g/cm3) па заради тоа лесно се работи со него
 • Тој не 'рѓосува 
 • Тој е долготраен  
 • Тој е хигиенски, безбеден и во согласност со стандардите за садови кои доаѓаат во контакт со храна 
Delimano Green Planet

Green Planet садовите одговараат на сите видови шпорети

Delimano Green Planet Округлата тава има вградена плоча за индукција од нерѓсувачки челик па ќе можете да ја користите на сите шпорети, вклучувајќи и индукција.

Delimano Green Planet

Надградете ја Delimano Green line линијата со Delimano стаклените капаци

Delimano стаклените капаци се направени од еколошко калено боросиликатно стакло. Каленото стаклот е четири пати појако од обичното стакло, кое може да се распарчи на милион парчиња кога ќе се скрши. 

Провидноста на стаклените капаци е совршена за следење на храната која ја готвите. Практичната рачка на која можете да ја оставите лажицата за време на готвењето, ќе ви помогне да ја одржите чистотата во кујната. Delimano Капакот е достапен во 5 димензии: 16 см, 20 см, 24 см, 26 см, 28 см. 

Повеќе инфо тука

Delimano Green Planet

Запознајте ја нашата Green Planet линија

Новата еколошка линија садови за готвење на Delimano се состои од различни лонци и тави и лесно може да се комбинира со Delimano капаците. Дополнително, подготвивме 2 различни сетови кои ќе ги задоволат сите ваши потреби во готвењето.

Запознајте ја нашата нова Green Planet линија

Delimano Green Planet
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Внатрешен материјал нелеплива облога
Димензија 28cm
Дополнителни информации Употреба - погодна за сите видови шпорети, вклучувајќи и индукциони
Може да се употребува во рерна
Капацитет 3,2l
Материјал алуминиум
Основен материјал алуминиум

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star