Нема производи во вашата кошничка.

Магија околу нас

Магија околу нас - Израдувајте ги најблиските со најмагичниот подарок за овие празници.

Израдувајте ги најблиските со најмагичниот подарок за овие празници.

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Надградете ја кујната со новиот стилски и квалитетен Green Planet Лонец. Еколошки, изработен од 100% рециклиран алуминиум и обложен со цврста висококвалитетна и нелеплива PPG Eclipse HB облога. Лонецот е повеќенаменски и совршен за подготовка на вкусни чорби и супи. Димензија 24см, капацитет 6,7л.

Delimano Green Planet Лонец
2.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Надградете ја кујната со новиот стилски и квалитетен Green Planet Лонец. Еколошки, изработен од 100% рециклиран алуминиум и обложен со цврста висококвалитетна и нелеплива PPG Eclipse HB облога. Лонецот е повеќенаменски и совршен за подготовка на вкусни чорби и супи. Димензија 24см, капацитет 6,7л.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подготвувајте вкусни супи и чорби

Без разлика дали сакате да подготвите модерно или класично јадење или сакате да подготвите семеен рецепт, овој лонец е сѐ што ви е потребно за секое јадење да го подготвивте во неверојатно искуство. Delimano Green Planet Лонецот е дизајниран за да го подигне вашето искуство во готвењето со својата нелеплива облога  и лесен алуминиум,  за можете да подготвите сѐ што ќе посакате!

Delimano Green Planet Pot

Вашиот нов лонец за подготовка на вкусни супи и чорби

Delimano Green Planet Лонецот е дел од новата еколошка линија на Delimano изработена од 100% рециклиран алуминиум. Незаменлив дел од секоја кујна со димензии од 24 см (капацитет 6,7л), доволно голем за да го нахраните целото семејство.

Користете го за подготовка на вкусни супи како предјадење, супи, прилози како компири, зеленчук, ориз и други јадења, 

Delimano Green Planet Pot

Нелеплива облога, отпорна на гребење, за совршени резултати, секој пат

Green Planet Лонецот е обложен со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, најновата од сите PPG облоги. Основата е од вода и е изработена без штетни супстанци (PFOA, PFOS, бисфенол...) со цел да придоесеме кон заштита на средината.

Екстремно отпорен на гребење и нелеплив, за да можете да подготвувате јајца, омлет или било кое друго јадење, само со капка масло. По готвењето, чистењето е навистина лесно. 

 • Delimano Green Planet

  Речиси 12x потрајна облога* 

 • Delimano Green Planet

  До 15x подолготрајни карактеристики на нелепливост* 

 • Delimano Green Planet

  До 2,5x поотпорна на гребење* 

 • Delimano Green Planet

  Изработен од 100% рециклиран алуминиум 

* Во споредба со најчесто користените облоги за готвење.

Најдобриот избор за вас, вашата кујна и планетата

Delimano Green Planet Лонецот е дел од новата еколошка линија на Delimano изработена од 100% рециклиран алуминиум. Овој еколошки материјал е направен од собран отпад од алуминиум. Производството на садовите за готвење од рециклиран алуминиум произведува 95% помалку штетен отпад отколку производството со чист алуминиум**

Уште поважно, кога вашите садови од алуминум ќе се истрошат, можете повторно да ги рециклирате - алуминиумот може да се рециклира повеќе пати без да ги изгуби своите структурни карактеристики.

**Врз основа на извештајот од Европската Асоцијација за алуминиум, 2012 год.

Delimano Green Planet

Нелеплива облога, отпорна на гребење, за совршени резултати секој пат

Delimano Green Planet Лонецот е обложен со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, најновата од сите PPG облоги. Основата е од вода и изработена е без штетни супстанци (PFOA, PFOS, бисфенол...) со цел придонесување кон заштита на средината. 

Облогата е екстремно отпорна на гребење и нелеплива, за да можете да подготвувате јајца, омлет или било кое друго јадење само со капка масло. По готвењето, чистењето е навистина лесно. 

Delimano Green Planet

Лесен и траен материјал и одличен спроводник на топлина - што не би ви се допаднало?

Има многу причини поради кои треба да изберете алуминиум:

 • Најдобро ја задржува топлината (225 W/M°K) и е одличен спроводник, па така, садовите за готвење се загреат брзо и рамномерно (без здодевните студени точки) 
 • Тој е лесен (2,7g/cm3) па заради тоа лесно се работи со него 
 • Тој не 'рѓосува 
 • Тој е долготраен 
 • Тој е хигиенски, безбеден и во согласност со стандардите за садови кои доаѓаат во контакт со храна 
Delimano Green Planet

Green Planet садовите одговараат на сите видови шпорети

Delimano Green Planet Лонецот има вградена плоча за индукција од нерѓсувачки челик па ќе можете да ја користите на сите шпорети, вклучувајќи и индукција.

Delimano Green Planet

Надградете ја Delimano Green line линијата со Delimano стаклените капаци

Delimano стаклените капаци се направени од еколошко калено боросиликатно стакло. Каленото стаклот е четири пати појако од обичното стакло, кое може да се распарчи на милион парчиња кога ќе се скрши. 

Провидноста на стаклените капаци е совршена за следење на храната која ја готвите. Практичната рачка на која можете да ја оставите лажицата за време на готвењето, ќе ви помогне да ја одржите чистотата во кујната. Delimano Капакот е достапен во 5 димензии: 16 см, 20 см, 24 см, 26 см, 28 см. 

Повеќе инфо тука

Delimano Green Planet

Запознајте ја нашата Green Planet линија

Новата еколошка линија садови за готвење на Delimano се состои од различни лонци и тави и лесно може да се комбинира со Delimano капаците. Дополнително, подготвивме 2 различни сетови кои ќе ги задоволат сите ваши потреби во готвењето.

Запознајте ја нашата нова Green Planet линија

Delimano Green Planet
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Внатрешен материјал нелеплива облога
Димензија 24cm
Дополнителни информации Употреба - погодно за сите видови шпорети, вклучувајќи и индукциони
Капацитет 6,7l
Материјал алуминиум
Основен материјал алуминиум

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ