Нема производи во вашата кошничка.

Ново Yellow Friday изненадување

Ново Yellow Friday изненадување - Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

 
[banner_timer]
 

Delimano Green Planet Овален ростер 3во1

Photo
Video

Подгответе го неделниот ручек за целото семејство, компири и зеленчук како прилог со помош на Delimano Green Planet Овалниот ростер 3во1, кој брзо се загрева, готви рамномерно и може да се мие во машина за садови. Изработен од лиен рециклиуран алуминиум, овој ростер за готвење и печење е најпосакуваниот сад за готвење во текот на целата година. Користете го како голем сад (7,9л), ростер со капак или длабок и плиток ростер одвоено. Нелеплива облога. с

Delimano Green Planet Овален ростер 3во1
4.290,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 6 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Подгответе го неделниот ручек за целото семејство, компири и зеленчук како прилог со помош на Delimano Green Planet Овалниот ростер 3во1, кој брзо се загрева, готви рамномерно и може да се мие во машина за садови. Изработен од лиен рециклиуран алуминиум, овој ростер за готвење и печење е најпосакуваниот сад за готвење во текот на целата година. Користете го како голем сад (7,9л), ростер со капак или длабок и плиток ростер одвоено. Нелеплива облога. с

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе празничен ручек за вашите сакани со овој практичен 3во1 Ростер

На секоја кујна ѝ е потребен квалитетен ростер, со кој ќе се подготвуваат вкусни оброци, а овој Delimano Green Planet Овален ростер 3во1 е совршениот избор. Комбинацијата е од лесна конструкција и трајност со кои сигурно ќе подготвите бројни, вкусни оброци. Овој Ростер не само што ќе создаде вкусен оброк за до 6 лица туку и неговиот капак може да се користи како тава за пржење или печење, што е многу практично ако имате ограничен простор во кујната.

Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

Совршен за големи семејни оброци

Голем капацитет (7,9л) кој ви овозможува да го подготвите секој оброк за вашето големо семејство:

 • цела печена кокошка,
 • полнета мисирка,
 • полнети пиперки,
 • печено говедско месо,
 • печени компири,
 • мусака,
 • колачи,
 • сарма.
Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

Не е обичен ростер

Капакот кој совршено одговара, ќе ја задржи топлината, вкусот и течностите за време на готвењето. Ростерот, исто така е визуелно привлечен и модерен - користете го за сервирање на храната директно на масата. Кога ростерот ќе се загрее, подолго ја задржува температурата, па ќе можете да јадете полека и да уживате во вечерата со саканите.

Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

Користете го во рерна или на рингла

Со цел да додадеме вредност на неговата практичност, овој ростер, покрај употребата во рерна, може да се користи и на рингла (не и за индукција), идеален за претворање на вкусните сокови во сосеви. Овој ростер е вистинскиот избор за сите кои сакаат печење и готвење - без разлика дали се работи за десерти, месо или риба, бидејќи е доволно голем за секој ваш оброк.

Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

3-во-1 употреба која штеди пари и простор во кујната

Овој неверојатно лесен за држење, Delimano Green Planet Овален ростер 3во1 може да се користи:

 • Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1 Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

  како еден голем ростер со капак,

 • Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1 Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

  како длабок ростер,

 • Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1 Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

  или како плиток ростер.

Капакот (плиткиот ростер) е соодветен за готвење на рингли (со исклучок на индукција) и може да се користи посебно за печење. Со Delimano ростерот, добивате 3 тави во 1. И покрај неговиот изглед, ростерот е многу лесен.

Нелпелива облога која не се гребе и овозможува совршени резултати секој пат

Green Planet Овалниот ростер 3во1 е обложен со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантска прашина, најновата од PPG облогите. Таа е базирана на вода и изработена без штетни супстанци (PFOA, PFOS, Bisphenol...) со цел да придонесеме кон заштита на животната средина.

Облогата е екстремно отпорна на гребење и нелеплива, за да може да подготвувате јајца, омлети и други јадења со само капка масло. По готвењето, чистењето е лесно како песна.

 • Delimano Green Planet

  Речиси 12x подобра трајност на облогата*

 • Delimano Green Planet

  Дури до 15x подолготрајни карактеристики на облогата*

 • Delimano Green Planet

  Дури до 2,5x поотпорна на гребење*

 • Delimano Green Planet

  Изработена од 100% рециклиран алуминиум

* Во споредба со други широко распространети комерцијални облоги на пазарот.

Целата Green Planet линија е изработена во склад со природата

Delimano Green Planet Овалниот ростер е член на новата Delimano еколошка линија изработена од 100% рециклиран алуминиум. Овој еколошки материјал е изработен од собран отпад од алуминиум. Производството на садови од рециклиран алуминиум произведува 95% помалку штетен отпад отколку производство со чист алуминиум.**

Уште поважно, кога садовите за готвење од алуминиум ќе се истрошат, можете повторо да ги пратите на рециклирање. Алуминиумот може да се рециклира многу пати пред да ги изгуби своите карактеристики.

** Врз основа на извештај на Европската асоцијација за алуминиум, 2012

Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

Лесно чистење

Кога ќе завршите со готвењето, ростерот може да оди директно во машина за садови, за лесно чистење, оставајќи во повеќе време за одморање и уживање.

Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1
Дополнителни информации

Технички информации

 • Димензии (заедно): 39 x 22 x 15 см
 • Дебелина на ростерот е 2,2мм, долната дебелина е 4,5мм
 • Целосен капацитет: Длабок ростер: 5,9л + плиток ростер: 2л
 • Употреблив капацитет: Длабок ростер: 5л + плиток ростер: 1,5л
Delimano Green Planet Oval Roaster 3in1

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star