Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Луди зимски попусти

Луди зимски попусти - Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

 
[banner_timer]
 

Delimano Green Planet Длабока тава

Photo
Video
-40%

Подготовката на вкусни оборци за семејеството, никогаш не било полесно. Со Delimamano Green Planet Длабоката тава, која нуди неверојатно задржување на топлината и е многу лесна, ќе подготвите зеленчук, компири и тестенини, како и супи, сосови и чорби. Основата е изработена од 100% алуминиум, обложена со PPG Eclipse HB облога. Димензии 26см, капацитет 2,9л.

Delimano Green Planet Длабока тава

Редовна цена: 1.990,00 ден.


Специјална цена: 1.190,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 6 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Подготовката на вкусни оборци за семејеството, никогаш не било полесно. Со Delimamano Green Planet Длабоката тава, која нуди неверојатно задржување на топлината и е многу лесна, ќе подготвите зеленчук, компири и тестенини, како и супи, сосови и чорби. Основата е изработена од 100% алуминиум, обложена со PPG Eclipse HB облога. Димензии 26см, капацитет 2,9л.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Користете алуминиумска длабока тава за подготовка на вкусни јадења

Вистинската големи за подготовка на вкусни јадења за двајца или тројца, Delimano Green Planet Длабоката тава има основа од еколошки алуминиум и е изработена според највисоките стандарди, со цел да ви помогне да бидете креативни во кујната. Благодарение на оваа тава ќе можете да готвите без воопшто масло.

Delimano Green Planet High Pan

Доволно голема и одговара на сите шпорети вклучувајќи и индукција

Со оваа тава која е со димензија од 26см (капацитет 2,9л), ќе можете да подготвит епојадок за сите во семејеството, дури и да ја згреете пциата. Исто така, одлична е за запржување на месо и зеленчук.

Green Planet линијата од Delimano има вградена индукциска плоча од нерѓосувачки челик за да може да се користи на сите видови шпорети, вклучувајќи и индукција.

Delimano Green Planet High Pan

Нелеплива облога, отпорна на гребење, за совршени резултати, секој пат

Green Planet Длабоката тава е обложена со PPG Eclipse HB облогаз, ајакната со дијамантски прав, најновата од сите PPG облоги. Основата е од вода и е изработена без штетни супстанци (PFOA, PFOS, бисфенол...) со цел да придоесеме кон заштита на средината.

Екстремно отпорна на гребење и нелеплива, за да можете да подготвувате јајца, омлет или било кое друго јадење, само со капка масло. По готвењето, чистењето е навистина лесно.

 • Delimano Green Planet

  Речиси 12xпотрајна облога*

 • Delimano Green Planet

  До 15x подолготрајни карактеристики на нелепливост*

 • Delimano Green Planet

  До 2,5x поотпорна на гребење*

 • Delimano Green Planet

  Изработена од 100% рециклиран алуминиум

* о споредба со најчесто користените облоги за готвење.

Најдобриот избор за вас, вашата кујна и планетата

Delimano Green Planet Длабоката тава е дел од новата еколошка линија на Delimano изработена од 100% рециклиран алуминиум. Производството на садовите за готвење од рециклиран алуминиум pпроизведува 95% помалку штетен отпад отколку производството со чист алуминиум**

Уште поважно, кога вашите садови од алуминум ќе се истрошат, можете повторно да ги рециклирате - алуминиумот може да се рециклира повеќе пати без да ги изгуби своите структурни карактеристики.

**Врз основа на извештајот од Европската Асоцијација за алуминиум, 2012 год.

Delimano Green Planet

Нелеплива облога, отпорна на гребење, за совршени резултати секој пат

Delimano Green Planet Длабоката тава е обложена со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, најновиот од сите PPG облоги. IОсновата е од вода и изработена е без штетни супстанци (PFOA, PFOS, бисфенол...) со цел придонесување кон заштита на средината.

IОблогата е екстремно отпорна на гребење и нелеплива, за да можете да подготвувате јајца, омлет или било кое друго јадење само со капка масло. По готвењето, чистењето е навистина лесно.

Delimano Green Planet

Леснен и траен материја, одличен спроводник на топлина - што не би ви се допаднало?

Има многу добри причини за користење на рециклиран алуминиум:

 • Најдобро ја задржува топлината (225 W/M°K) aи е одличен спроводник, па така, садовите за готвење се загреат брзо и рамномерно (без здодевните студени точки))
 • Тој е лесен (2,7g/cm3) а заради тоа лесно се работи со него
 • Тој не 'рѓосува
 • Тој е долготраен
 • Тој е хигиенски, безбеден и во согласност со стандардите за садови кои доаѓаат во контакт со храна
Delimano Green Planet

Green Planet садовите одговараат на сите видови шпорети

Delimano Green Planet Длабоката тава има вградена плоча за индукција од нерѓсувачки челик па ќе можете да ги користите на сите шпорети, вклучувајќи и индукција.

Delimano Green Planet

Надградете ја Delimano Green line линијата со Delimano стаклените капаци

Delimano стаклените капаци се направени од еколошко калено боросиликатно стакло. Каленото стаклот е четири пати појакоr од обичното стакло, кое може да се распарчи на милион парчиња кога ќе се скрши.

Провидноста на стаклените капаци е совршена за следење на храната која ја готвите. Практичната рачка на која можете да ја оставите лажицата, за време на готвењето, ќе ви помогне да ја одржите чистотата во кујната. Delimano Капакот е достапен во 5 димензии: 16 см, 20 см, 24 см, 26 см, 28 см..

Повеќе инфо тука

Delimano Green Planet

Откријте ја нашата Green Planet линија

Новата еколошка линија садови за готвење на Delimano се состои од различни лонци и тави и лесно може да се комбинира со Delimano капаците. Дополнително, подготвивме 2 различни сетови кои ќе ги задоволат сите ваши потреби во готвењето.

Запознајте ја нашата нова Green Planet линија

Delimano Green Planet
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Внатрешен материјал нелеплива облога
Димензија 26cm
Дополнителни информации Употреба - погодна за сите видови шпорети, вклучувајќи и индукциони
Капацитет 2,9l
Материјал алуминиум
Основен материјал алуминиум

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.