Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

до-70%
 
[banner_timer]
 

Delimano Green Planet Грил тава

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Приредете забава со скара во удобноста на вашиот дом, без разлика на времето и сезоната, со помош на оваа висококвалитетна Грил тава. Оваа лесна тава е изработена од 100% рециклиран алуминиум и обложена со цврста нелеплива Whitford Eclipse облога, која гарантира долготрајна употреба и вкусни резултати секој пат. Може да се користи на сите видови шпорети, дури и во рерна. Димензија 28x28 см.

Delimano Green Planet Грил тава
2.790,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Приредете забава со скара во удобноста на вашиот дом, без разлика на времето и сезоната, со помош на оваа висококвалитетна Грил тава. Оваа лесна тава е изработена од 100% рециклиран алуминиум и обложена со цврста нелеплива Whitford Eclipse облога, која гарантира долготрајна употреба и вкусни резултати секој пат. Може да се користи на сите видови шпорети, дури и во рерна. Димензија 28x28 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нелеплива облога која не се гребе, за совршени резултати секој пат

Green Planet Грил тавата е обложена со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, најновата од PPG облогите. Таа е базирана на вода и изработена без штетни супстанци (PFOA, PFOS, Bisphenol...) за да придонесат за заштитување на средината.

Тавата е отпорна на гребење и нелеплива, па ќе можете да подготвувате јајца, омлети и други јадења со само капка масло. По готвењето, чистењето е леснотија.

 • Delimano Green Planet

  Речиси 12x потрајна облога*

 • Delimano Green Planet

  До15x подолготрајни карактеристики на нелепливост*

 • Delimano Green Planet

  До 2,5x отпорна на гребење*

 • Delimano Green Planet

  Изработена од 100% рециклиран алуминиум

*Во споредба со најчесто користените облоги за готвење.

Уживајте во вкусот на скара во секое време во годината со помош на оваа практична грил тава

Дали посакувате вкусни стекови, сочни бургери или ќебапчиња, но, времето надвор баш не е соодветно за скара? Запознајте ја Delimano Green Planet Грил тавата, тава за подготовка на скара на шпорет, со која ќе го подготвите месото до совршенство. Без разлика на сезоната или годината, нашата тава ќе ви овозможи идеално и практично решение за готвење во кујната. Достапна во димензија: 28х28см.

Delimano Green Planet Grill Pan

Скара без мака: заборавете на јагленот и чадот

Грил тавата нуди практично, стилско и трајно решение за готвење во кујната. Таа ќе ви овозможи подготовка на вкусно месо дури и во зима - без да треба да се мачите со јаглен, палење оган и чад.

Готвењето со грил тава го елиминира ризикот од изгореници со кои можете да се здобиете при традиционална подготовка на скара. Можете да испробате подготовка на различна храна: јајца за појадок, сланина или колбаси, ручек со сирење на скара, зеленчук или вечера со вкусен стек, бургери, пилешко и морска храна.

Delimano Green Planet Grill Pan

Нелеплива облога отпорна на гребење, за совршени резултати секој пат

Delimano Green Planet Грил тавата е обложена со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, најновата од сите PPG облоги. Таа е базирана на вода и изработена без штетни супстанци (PFOA, PFOS, Bisphenol...) со цел заштита на животната средина.

Тавата е отпорна на гребење и нелеплива, па ќе можете да подготвувате јајца, омлет или други јадења со само капка масло. По готвењето, чистењето е леснотија.

Delimano Green Planet

Лесна, трајна и одлично ја спроведува топлината - нема зошто да не ја сакате

Има многу добри причини за користење на рециклиран алуминиум:

 • Одлично ја задржува топлината (225 W/M°K) и е одличен спроводник, со што овозможува тавата да се загрее брзо и рамномерно на сите точки (без досадните топли и студени точки)
 • Тој е лесен (2,7g/cm3) што прави лесен за ракување
 • Тој не 'рѓосува
 • Тој е долготраен
 • Тој е хигиенски, безбеден и ги исполнува стандардите за садови што доаѓаат во контакт со храна
Delimano Green Planet

Не треба да ги менувате ринглите - Green Planet садовите одговараат на сите

Delimano Green Planet Грил тавата има вградена индукциска плоча од не'рѓосувачки челик поради која тавата може да се користи на сите шпорети, вклучувајќи и индукција. Нема потреба да менувате рингли.

Delimano Green Planet

Откријте ја нашата Green Planet линија

Новата Delimano еколошка линија садови за готвење со состои од различни лонци и тави кои можете лесно да ги комбинирате со нашите Delimano капаци. Дополнително, подготвивме 2 различни сетови кои ќе ги исполнат сите ваши потреби во готвењето.

Запознајте ја нашата Green Planet линија

Delimano Green Planet

Најдобриот избор за вас, вашата кујна и планетата

Delimano Green Planet Грил тавата е дел од новата еколошка линија садови за готвење на Delimano изработена од 100% рециклиран алуминиум. Овој еколошки материјал е изработен од собран отпад од алуминиум. Производството на садови за готвење од рециклиран алуминиум произведува 95% помалку штетен отпад отколку при производство со чист алуминиум**

Што е уште поважно, откако вашите садови за готвење од алуминиум ќе се истрошат, можете повторно да ги пратите на рециклирање - алуминиумот може да се рециклира многу пати без да ги изгуби своите карактеристики.

**Врз основа на извештај од Европската асоцијација за алуминиум, 2012

Delimano Green Planet
Технички карактеристики
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Димензија 28x28 cm
Тежина 2,7g/cm3

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ