Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Delimano Green Planet Тава за пржење

Photo
Video

Неопходна тава за подготовка на зеленчук, јајца, месо и многу повеќе. Оваа алуминиумска тава за готвење е подготвена да ви го сервира следниот оброк. Изработена од 100% рециклиран алуминиум и нелеплива PPG Eclipse облога која не лепи, оваа тава е еколошка и ви нуди неверојатни резултати при готвењето. Одговара на сите видови шпорети. Достапна во 24см (капацитет 1,8л) и 28см (капацитет 2,5л).

Delimano Green Planet Тава за пржење
1.890,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Неопходна тава за подготовка на зеленчук, јајца, месо и многу повеќе. Оваа алуминиумска тава за готвење е подготвена да ви го сервира следниот оброк. Изработена од 100% рециклиран алуминиум и нелеплива PPG Eclipse облога која не лепи, оваа тава е еколошка и ви нуди неверојатни резултати при готвењето. Одговара на сите видови шпорети. Достапна во 24см (капацитет 1,8л) и 28см (капацитет 2,5л).

Дознајте повеќе
Детали за производот

Еколошка и лесна тава за пржење

Згответе ги сите ваши оброци со Delimano Green Planet Тавата за пржење и оставете го мирисот на вкусна храна да се рашири низ домот. Оваа прекрасна тава за пржење ви нуди уникатен начин за подготовка на поздрава храна со минимална количина на масло, како и шанса да помогнете во заштитувањето на средината. Delimano Green Planet Тавата за пржење е изработена од 100% рециклиран алуминиум со трајна, нелеплива облога, отпорна на гребење.

Delimano Green Planet Frypan

Подгответе јајца за појадок, сочен стек, вкусен сос и совршено подготвен зеленчук

Со разновидна употреба и елегантен дизајн, Delimano Green Planet Тавата за пржење е незаменлив член на секоја линија за готвење - достапна во две димензии - 24 (капацитет 1,8л) и 28 см (капацитет 2,5л). Користете ја за подготовка на вкусни предјадења, јајца, омлети, палачинки, зеленчук, пилешко, стек, бургери, сосови и други јадења, сите поздрави и повкусни од претходно.

Delimano Green Planet Frypan

Нелеплива облога, отпорна на гребење, за совршени резултати, секој пат

Green Planet Тавата за пржење е обложена со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, најновата од сите PPG облоги. Основата е од вода и е изработена без штетни супстанци (PFOA, PFOS, бисфенол...) со цел да придоесеме кон заштита на средината.

Екстремно отпорна на гребење и нелеплива, за да можете да подготвувате јајца, омлет или било кое друго јадење, само со капка масло. По готвењето, чистењето е навистина лесно.

 • Delimano Green Planet

  Речиси 12x потрајна облога*

 • Delimano Green Planet

  До 15x подолготрајни карактеристики на нелепливост*

 • Delimano Green Planet

  До 2,5x поотпорна на гребење*

 • Delimano Green Planet

  Изработена од 100% рециклиран алуминиум

* Во споредба со најчесто користените облоги за готвење.

Најдобриот избор за вас, вашата кујна и планетата

Delimano Green Planet Тавата за пржење е дел од новата еколошка линија на Delimano изработена од 100% рециклиран алуминиум.. Овој еколошки материјал е направен од рециклиран алуминиум. Производството на садовите за готвење од рециклиран алуминиум произведува 95% помалку штетен отпад отколку производството со чист алуминиум**

Уште поважно, кога вашите садови од алуминум ќе се истрошат, можете повторно да ги рециклирате - алуминиумот може да се рециклира повеќе пати без да ги изгуби своите структурни карактеристики.

**Врз основа на извештајот од Европската Асоцијација за алуминиум, 2012 год.

Delimano Green Planet

Нелеплива облога, отпорна на гребење, за совршени резултати секој пат

Delimano Green Planet Тавата за пржење е обложена со PPG Eclipse HB облога зајакната со дијамантски прав, tнајновата од сите PPG облоги. Основата е од вода и изработена е без штетни супстанци (PFOA, PFOS, бисфенол...) со цел придонесување кон заштита на средината.

Облогата е екстремно отпорна на гребење и нелеплива, за да можете да подготвувате јајца, омлет или било кое друго јадење само со капка масло. По готвењето, чистењето е навистина лесно.

Delimano Green Planet

Лесен и траен материјал и одличен спроводник на топлина - што не би ви се допаднало?

Има многу добри причини за користење на рециклиран алуминиум:

 • Најдобро ја задржува топлината (225 W/M°K) и е одличен спроводник, па така, садовите за готвење се загреат брзо и рамномерно (без здодевните студени точки)
 • Тој е лесен (2,7g/cm3) па заради тоа лесно се работи со него
 • Тој не 'рѓосува
 • Тој е долготраен
 • Тој е хигиенски, безбеден и во согласност со стандардите за садови кои доаѓаат во контакт со храна
Delimano Green Planet

Green Planet садовите одговараат на сите видови шпорети

Delimano Green Planet Тавата за пржење има вградена плоча за индукција од нерѓсувачки челик па ќе можете да ја користите на сите шпорети, вклучувајќи и индукција.

Delimano Green Planet

Надградете ја Delimano Green line линијата со Delimano стаклените капаци

Delimano стаклените капаци се направени од еколошко калено боросиликатно стакло. Каленото стаклот е четири пати појако од обичното стакло, кое може да се распарчи на милион парчиња кога ќе се скрши.

Провидноста на стаклените капаци е совршена за следење на храната која ја готвите. Практичната рачка на која можете да ја оставите лажицата за време на готвењето, ќе ви помогне да ја одржите чистотата во кујната. Delimano Капакот е достапен во 5 димензии: 16 см, 20 см, 24 см, 26 см, 28 см.

Повеќе инфо тука

Delimano Green Planet

Запознајте ја нашата Green Planet линија

Новата еколошка линија садови за готвење на Delimano се состои од различни лонци и тави и лесно може да се комбинира со Delimano капаците. Дополнително, подготвивме 2 различни сетови кои ќе ги задоволат сите ваши потреби во готвењето.

Запознајте ја нашата нова Green Planet линија

Delimano Green Planet
Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Внатрешен материјал нелеплива облога
Димензија 24cm, 28cm
Дополнителни информации Употреба - погодни за сите видови шпорети, вклучувајќи и индукциони
Капацитет 1,8l, 2,5l
Материјал алуминиум
Основен материјал алуминиум

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ