Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Бесплатна достава на сите нарачки!

Бесплатна достава на сите нарачки! - Купувајте безбедно од дома.

Купувајте безбедно од дома.

 
 
[banner_timer]
 

Delimano Лонец од леано железо со капак

Photo
Video
-54%

Уникатната Lava касерола со капак 24 см е направена од високо-квалитетно железо (гус), и со неа храната ќе се готви рамномерно. Со овoj лонец ќе подготвувате чорби, супи и други јадења на рингла, а можете и да ја ставите во рерна и да печете леб или колачи. Соодветна е за сите видови на рингли, вклучувајќи и индукциски, па дури и на отворен оган. Капацитет: 4,5Л.

Delimano Лонец од леано железо со капак

Редовна цена: 8.598,00 ден.


Специјална цена: 3.990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 5
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Уникатната Lava касерола со капак 24 см е направена од високо-квалитетно железо (гус), и со неа храната ќе се готви рамномерно. Со овoj лонец ќе подготвувате чорби, супи и други јадења на рингла, а можете и да ја ставите во рерна и да печете леб или колачи. Соодветна е за сите видови на рингли, вклучувајќи и индукциски, па дури и на отворен оган. Капацитет: 4,5Л.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Направена од високо-квалитетно леано железо

  • Може да се користи на сите видови на рингли, вклучувајќи и индукциски
  • Безбеден за во рерна (со капак) на температура до 350oC
  • За готвење на ниска и висока температура
  • За подготовка на сите видови на рецепти

Технички карактеристики:

  • Материјал: 40% легура од челик, 60% сурово железо
  • Капацитет: 4,5л
  • Тежина: 5,41 кг

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star