Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Delimano Deluxe Noir Дехидратор за храна

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Подгответе домашни, сушени ужинки од овошје, зеленчук, билки, печурки или месо со Delimano Deluxe Noir Дехидраторот на храна. Има 5 садови, сад за трошки, моќност од 300W, тајмер и термостат од 30-80°C за совршени резултати. Со дополнителна можност за подготовка на јогурт и ферментирање на леб. Капацитет 8 литри.

Delimano Deluxe Noir Дехидратор за храна
8.690,00 ден.
6.990,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Подгответе домашни, сушени ужинки од овошје, зеленчук, билки, печурки или месо со Delimano Deluxe Noir Дехидраторот на храна. Има 5 садови, сад за трошки, моќност од 300W, тајмер и термостат од 30-80°C за совршени резултати. Со дополнителна можност за подготовка на јогурт и ферментирање на леб. Капацитет 8 литри.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе домашни и здрави сушени ужинки со леснотија

Ви се јаде нешто слатко? Наместо да посегнете по чоколадо, дали сте помислиле на домашно дехидрирани ужини? Со нашиот Deluxe Noir Дехидратор за храна, имате безброј вкусови за пробување. Ако сакате сушено јаболко или круша, јапонско јаболко или ананас или можеби сушено месо, нарачајте си го овој практичен апарат и претворете го секое овошје во вкусна ужинка.

Delimano Food Dehydrator Deluxe Noir

Совршени резултати за секоја прилика со допир на копче

Овој апарат има дигитално ракување и 300W моќност со термостат од 30-80°C: овозможувајќи вашата вкусна дехидрирана храна да биде подготвена до совршенство, на оптимална температура и точно одредено време. Delimano Deluxe Noir Дехидраторот за храна е лесен за користење, има дигитален екран и работи со допир на копче. И благодарение на прозорчето со калено стакло, ќе можете постојано да го надгледувате процесот на дехидратација.

Delimano Food Dehydrator Deluxe Noir

5 садови за сушење

Delimano Дехидраторот за храна е практичен за сушење на сè, од билки, зеленчук, овошје, па дури и месо. Има 5 големи садови па вие ќе можете да сушите големи количини од вашето овошје наеднаш. Само наполнете ги сите садови и ставете/извадете ги со леснотија - за разлика од класичните дехидратори кои се на катови. Додадовме и сад за трошки во кој ќе се собираат сите остатоци од храната, за вашата кујна да остане средена.

Delimano Food Dehydrator Deluxe Noir

Повеќенаменски: користете го за подготовка на јогурт или за стасување на тесто

Delimano Deluxe Noir Дехидраторот за храна го имитира природниот процес на сушење со воздух, извлекувајќи ги течностите од храната што овозможува таа да трае подолго, додека во исто време го задржува вкусот и ви нуди пријатна, мека текстура. Покрај сушењето, можете да го користите и за подготовка на јогурт или за стасување тесто за леб, кроасани... Користете го садот за трошки - ставете го садот на него и подгответе кремаст јогурт и крцкав леб без конзерванси.

 • Delimano Food Dehydrator Deluxe Noir

  Подготовка на јогурт

 • Delimano Food Dehydrator Deluxe Noir

  Стасување тесто за леб

Подготовката на вкусни дехидрирани ужинки никогаш не било толку лесно

Дехидрираната храна трае многу подолго од вежата храна и зафаќа помалку простор. Поради тоа што сушењето ја одзема само водата и ги зачувува вкусовите и аромите, вие ќе добиете вкуснотија и оригинален вкус. Ова е идеален начин за да подготвите вкусни здрави ужинки или да создадете залиха од вкусни состојки кои може да ги додадете во оброците, за дополнителен и богат вкус.

 • Delimano Food Dehydrator Deluxe Noir

  Билки

 • Delimano Food Dehydrator Deluxe Noir

  Зеленчук

 • Delimano Food Dehydrator Deluxe Noir

  Зачини

 • Delimano Food Dehydrator Deluxe Noir

  Гранола

 • Delimano Food Dehydrator Deluxe Noir

  Риба

 • Delimano Food Dehydrator Deluxe Noir

  Овошје

Лесно чистење

Сите садови може да се мијат во машина за садови. Само треба да ги извадите од апаратот и да ги ставите во машината.

Delimano Food Dehydrator Deluxe Noir
Технички карактеристики
Димензија 285x262x220mm
Дополнителни карактеристики Voltage: 220-240V/50Hz; Power: 300W; Capacity: 8 l; Temperature range: 30 – 80°C. Time range: 1-72 H
Тежина net 2.6 kg

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star