Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Луди зимски попусти

Луди зимски попусти - Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

 
[banner_timer]
 

Delimano FiveStar Legend Тава за пржење

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Уживајте во совршено подготвени омлети, палачинки, сочни стекови, со Delimano FiveStar Legend Тавата за пржење. Корисна за многу намени, тавата има рачка од нерѓосувачки челик, па може да се користи и во рерна. Има исклучително нелеплива и отпорна облога со честички вистински камен, сребро и дијамант. Може да се користи на сите видови шпорети. Достапна е во 3 димензии: 20см, 24см и 28см.

Delimano FiveStar Legend Тава за пржење
Од 1.390,00 ден. До
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Уживајте во совршено подготвени омлети, палачинки, сочни стекови, со Delimano FiveStar Legend Тавата за пржење. Корисна за многу намени, тавата има рачка од нерѓосувачки челик, па може да се користи и во рерна. Има исклучително нелеплива и отпорна облога со честички вистински камен, сребро и дијамант. Може да се користи на сите видови шпорети. Достапна е во 3 димензии: 20см, 24см и 28см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Практична и долготрајна

Тавата за пржење е најкористената тава во кујната, тава по која секогаш посегнувате. Затоа, ви е потребна тава која е цврста, со привлечен дизајн и тава која ќе ви овозможи да ја користите подолго време, баш како Delimano FiveStar Legend Тавата за пржење.

Delimano FiveStar Legend Frypan

Нелеплива и лесна за чистење

Благодарение на нелепливата подлога, тавата може да ја користите за подготвување на јајца и омлети, палачинки кои без проблем ќе ги превртите, риба и сочно пилешко, бургери и колбаси, вкусни сосови за маста и многу повеќе.

Delimano FiveStar Legend Frypan

Помалку маснотии, повеќе вкус

Нелепливата облога со честички камен, сребро и дијамант значи дека ќе готвите со помалку или без масло, што значи, дека ќе имате поздрави и повкусни оброци за вас и вашето семејство. Зачувајте ги сите вкусови, сокови и убавина на храната која ја готвите. И на крај, измијте ја тавата за секунди, без никакви потешкотии.

Delimano FiveStar Legend Frypan

Зошто да ја изберете Delimano FiveStar Legend линијата?

 • Ги има најдобрите карактеристики, нелеплива облога и лесно се чисти
 • Неверојатно отпорна
 • Најдобрата комбинација на материјали
 • Го овозможува најдоброто искуство во готвењето
 • Најквалитетната проверка на материјали
 • Најдобрите еколошки решенија
 • Изработени во синергија со природата
 • Легенда изработена од челик и камен
 • Најдобрата проверка на квалитет на готовиот производ
Delimano FiveStar Legend

Составот на Delimano FiveStar Legend садовите за готвење

 1. Прв слој: челик со обоена емајлирана основа
 2. Втор слој: челик со емајлирана основа
 3. Висококвалитетен челик
 4. Внатрешен прв слој: челик со емајлирана основа
 5. Внатрешен втор слој: челик со емајлирана основа
 6. Прв слој Quantanium® нелеплива облога
 7. Втор слој Quantanium® облога со честички камен, сребро, титаниум и дијамант
 8. Трет слој Quantanium® нелеплива облога со сјаен ефект
1
2
3
4
5
6
7
8

5 елементи за резултати со 5 ѕвезди

Садовите за готвење се изработени со најновата облога со 8 слоеви со Quantanium зајакната со пет од најцврстите елементи на Земјата. Честичките од дијаманти, титаниум, вистински камен и сребро кои се додадени во основата ја прават речиси неуништлива и екстремно трајна.

Поради природните карактеристики на овие елементи, нашите садови заслужуваат 5 ѕвезди за:

 • нелепливост 
 • трајност
 • отпорност на гребење
 • поздраво и побрзо готвење

Овие садови за готвење, заслужуваат 5 ѕвезди за квалитет, бидејќи, благодарение на облогата, тие се 3,5 пати потрајни 2 пати поотпорни на гребење во споредба со најчесто користените облоги на пазарот. Плус, комбинацијата на елементите во оваа супер облога ја прави Delimano FiveStar Legend линијата нелеплива и до 10 пати по трајна од најчесто користените облоги на пазарот. Ова е многу важно, бидејќи во денешно време, секоја минута е важна и навистина, кој може да си дозволи да потроши часови во миење садови, кога тоа може да се направи за неколку секунди.

 • до

  3,5 пати

  подобра трајност на облогата*

 • до

  10 пати

  поголема трајност на карактеристиките за нелепливост*

 • до

  2 пати

  поотпорни на гребење*

* Во споредба со другите најчесто користени облоги за готвење на пазарот.

Може да се мијат во машина за садови

Садовите од Delimano FiveStar Legend линијата многу лесно се чистат. Замислете само колку време ќе заштедите бидејќи сè што треба да направите е набрзина да ги измиете или едноставно, да ги ставите во машина за садови.

Дополнително, не треба воопшто да се грижите за надворешниот дел на садовите - обложен е со енамен, па така, секогаш ќе остане исто без разлика на честото користење и миење.Delimano FiveStar Legend

Delimano FiveStar Legend

5 ѕвезди за еколошка свест

Енергетско ефикасни садови за готвење

 • најдобрите резултати со готвење на ниска температура

Се користи зелена технологија:

 • Во производство на садовите се користи 80% помалку вода*
 • Пакувањето е направено од повеќе од 70% рециклирани материјали

* Потрошувачката на вода за производоство на DELIMANO (R) садовите е 80% помала, во споредба со нивото на потрошувачка на вода во 2018 год.

 • Delimano FiveStar Legend
 • Delimano FiveStar Legend
 • Delimano FiveStar Legend

Комплетирајте го вашиот сет

Гответе побрзо, избегнете прскање и зачувајте ги вкусовите и соковите со капаците од Delimano Legend кои можат да се користат и во рерна.

Погледнете повеќе 

Delimano FiveStar Legend

Откријте ја новата Delimano FiveStar legend линија

Што го прави едно јадење да биде совршено? Да, тоа се состојките и вештините на готвачот, а да и вистинскиот рецепт... но, садовите со кои готвите можат навистина да направат разлика. Delimano FiveStar Legend линијата ги има квалитетите на една ѕвезда и затоа, секое јадење подготвено во нив, ќе биде јадење како од ресторан со 5 ѕвезди.

Дознајте повеќе

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Димензија 20 cm, 24 cm, 28 cm
Капацитет 1,2 L, 1,8 L, 2,5 L

Рецензии од купувачи 7 рецензии

5

7 рецензии

7 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Gjorgji

www.topshop.com.mk

ODLICNA TAVA
Koga vekje sme doma, nema da zgresite da ja imate tavata. Nie ne ja ostavivme da odmori. Prekrasen proizvod, ne lepi, sovrsena za bilo koe gotvenje. Bi stavil i 10 zvezdi za zal nema.

Весна

www.topshop.com.mk

Извонредна
Тавата е извонредна , ја користам буквално за секое јадење од пржење до печење во рерна ради металната рачка и не лепи , не користам воопшто масло и имам приметено дека храна е мн повкусна во неа .

Kala

www.topshop.com.mk

Najdobri
Ja imam prethodnata linija na delimano i mislev deka zavrshiv so kupuvanje na tavi.No vie navistina znaete da iznenadite.Na prv pogled me privlece dizajnot no i toa sto e povekjenamenska,mozam i da przam a istovremeno da potpekuvam poradi rackata koja sto e ognootporna.Za pocetok ovaa zosto e na promocija,no definitivno bi salala da go imam celiot set.Najdobri ste.

Biljana

www.topshop.com.mk

Vrv
Tavava e vrv znaci!!! Ja dobiv na podarok i ne mi se veruva kolku e dobra. Bukvalno sve gotvam vo nea i e prevkusno samo so nekolku kapki maslo. I lesno se mie a moze se da se gotvi vo nea pa i da se potpekuva vo rerna . Osven se sto si dinstam zelencuk si przam meso jajca si pravam sosevi ispekov i blag kolac so jabolki i nisto ne se lepi a e prevkusno. Edvaj cekam cel set za gotvenje da si napravam zosto em e mnogu prakticno za gotvenje i vkusno i izgledot im e stvarno preubav. Provereno!!!

Nika

www.topshop.com.mk

Odlicna!!
Sekoja linija na delimano se podobra i podobra e....

Ubavka

www.topshop.com.mk

super
Top tava! Ne lepi i ja podgotvuva hranata odlichno. Gotvam skoro se vo nea, meso, zelencuk, jajca i mnogu lesno se mie.

Ангела

www.topshop.com.mk

5 звезди
Новата линија на Делимано е врв! Посебно ми се допадна тоа што рачката е прилагодена и за во рерна, па можам и да пржам и да печам во неа!

7 производ(и)

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.