Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

до-70%
 
[banner_timer]
 

Delimano Dolcevita Електричен бокал

Photo
Video

Практичен, убав и супер-брз. Овој чајник од не'рѓосувачки челик е најдобриот сад за вашата утринска доза на чај или кафе, опремен со потребни карактеристики, за да уживате многу повеќе во вашиот пијалок. Неговиот грејач од 2200 W може да загрее до 1,7 литри вода, додека автоматското отварање овозможува лесно полнење преку широкиот отвор на врвот.

Delimano Dolcevita Електричен бокал
3.290,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Практичен, убав и супер-брз. Овој чајник од не'рѓосувачки челик е најдобриот сад за вашата утринска доза на чај или кафе, опремен со потребни карактеристики, за да уживате многу повеќе во вашиот пијалок. Неговиот грејач од 2200 W може да загрее до 1,7 литри вода, додека автоматското отварање овозможува лесно полнење преку широкиот отвор на врвот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Суштински сад во секоја кујна: Супер брз чајник

Не чекајте да зоврие водата туку внесете гламур за време на паузата за чај со нашиот прекрасен Delimano Dolcevita Чајник од нерѓосувачки челик. Овој атрактивен, компактен и елегантен чајник, со својот излед внесува стил во вашата кујна, додека ви испорачува врела вода во вашата шолја чај, со брзина на светлината.

Моќност од 2200W и капацитет 1.7 литри

Delimano Dolcevita Чајникот од нерѓосувачки челик е навистина ефикасен со своите 2200W моќност за супер брзи резултати.  Само наполнете го со вода, притиснете го копчето и уверете се колку брзо вашиот топол напиток ќе се најде во вашата шолја. Побрзо од микробранова печка и дефинитивно побрзо од шпорет.

Чајникот има капацитет од 1.7 литри, за да можете брзо да загреете вода при подготовка на тестенини, компири, јајца и останати оброци за кои е потребна врела или зовриена вода.  

Комбинација од нерѓосувачки челик и црна боја - Стил кој нема да остане незабележан

Како суштински дел од секоја кујна, чајникот не треба да биде само функционален. Со прекрасно нерѓосувачко куќиште, стилски додатоци во црна боја и со пријатно заоблени контури, Delimano Dolcevita Чајникот од нерѓосувачки челик, ќе додаде современ изглед на работната површина. Неговиот компактен изглед нема да зафаќа премногу простор на вашата работна површина. Практичен и со одличен дизајн, тој е привлечен додаток во секоја кујна. 

Грст карактеристики за ваше уживање

Delimano Dolcevita Чајникот од нерѓосувачки челик е направен имајќи ги на ум вашите потреби – тој е хигиенски, лесен за користење и најважно безбеден е за употреба. 

1. Хигиенски

 • Чајниците се совршено хигиенски и одлични во незадржување на бигорот во нив 
 • Филтерот се отстранува и лесно се мие 
 • Нерѓосувачкиот материјал овозможува вкус на чиста и бистра вода 
 • Лесно отстранувачкиот филтер обезбедува најчисти резултати 

2. Лесен за користење

 • Безжична конструкција за максимална погодност: чајникот лесно се крева од основата за безжично полнење, истурање и грациозно сервирање 
 • Автоматско отворање за лесно полнење со вода
 • Широк отвор за лесно чистење 
 • Има црн капак, кој лесно се отвора за соодветно полнење и чистење
 • Основата за напојување, која се движи за 360 степени е направена за користење со лева и со десна рака и со долг кабел, кој лесно се намотува во основата, за едноставно складирање. 

3. Безбеден

 • Заштита од суво вриење 
 • Опремен со автоматско исклучување 
 • Удобната рачка останува ладна на допир и овозможува безбедно користење
 • Светлечки индикатор покажува кога водата е зовриена
 • Безбеден капак
 • Индикатор за вклучување
Дополнителни информации

Основни информации:

 • 220V-240V~ 50Hz/60Hz
 • Моќност 1850-2200W
 • Капацитет 1,7 л
 • Функција за автоматско исклучување
 • Индикатор за вклучување
 • Складирање на кабелот (во основата за напојување)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ