Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Delimano Dolcevita Електрична скара

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Не дозволувајте неубавото време да ги расипе вашите планови за скара. Тука е Delimano Dolcevita Електричната скара со која ќе подготвите совршено месо, сирење, риба и зеленчук. Плочата на скарата овозможува подготовка на различни јадења. Се загрева за помалку од минута. Нелепливата површина овозможува готвење без неред, а во садот се собираат сите вишок маснотии. Димензии 46х26см.

Delimano Dolcevita Електрична скара
6.390,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Не дозволувајте неубавото време да ги расипе вашите планови за скара. Тука е Delimano Dolcevita Електричната скара со која ќе подготвите совршено месо, сирење, риба и зеленчук. Плочата на скарата овозможува подготовка на различни јадења. Се загрева за помалку од минута. Нелепливата површина овозможува готвење без неред, а во садот се собираат сите вишок маснотии. Димензии 46х26см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Надградете ја вашата опрема со електрична скара 

Delimano Dolcevita Електричната скара има двојна плоча, со рамна и ребрастра страна, најдoброто решение ако вашето семејство сака печена храна, без разлика на времето или сезоната. Без јаглен, чад, изгорени раце и досадното чистење потоа: оваа скара се загрева за минута, не чади и ќе го испече вашето месо рамномерно, дури и ако има 1 метар снег надвор.

Подгответе ги сите рецепти со скара: ве чека работа! 

Delimano Dolcevita Електричната скара вклучува двојна плоча: рамна и ребераста. Можете да ги подготвите сите рецепти кои ќе ви паднат на памет и да ги задоволите саканите со вкусни јадења во кои ќе уживаат со задоволство. И ова не значи само пилешко месо или плескавици: испечете риба, лигњи, октопод, зеленчук или јајца дури и тортилји или палачинки. 

Дури и ако слабо печено месо ви падне на памет сред зима, не двоумете се, извадете ја скарата од фиоката и впуштете се во подготовка!

2300W за сочни резултати, секој пат

Ако сакате да уживате во сочна скара, дефинитивно ќе ја обожавате оваа електрична скара. Нејзината голема површина е со димензија 46х26см со 2300W моќност и се загрева за минута. Прилагодливиот термостат од 80 до 200°C овозможува прилагодување на температурата за различни рецепти и текстури на храната. И бидејќи никој не сака вишок маснотии во чинијата, сите тие ќе ис течат директно во садот за таа намена. 

Со нелеплива Whitford облога

По печењето и откако ќе ги наполните стомаците, доаѓа најтешкиот дел - миењето. Со Delimano Dolcevita Електричната скара, стравот од триење на изгорената храна повеќе нема да постои. Нелепливата облога ја готви храната рамномерно и спречува лепење на површината. По готвењето, можете лесно да ја измиете плочата.

Мала и компакнта, подготвена за работа за неколку секунди 

Со нејзиниот компактен дизајн, скарата нема да зафаќа многу простор. Дури има и кабел кој се вади, со цел складирањето да биде уште полесно и практично. 

Основни информации:

 • 220V-240V~ 50Hz/60Hz
 • Моќност 2300W
 • Димензии: 46x26 см
 • Плоча со рамен и ребрест дел 
 • Површина за готвење: нелеплива Whitford облога
 • Нелеплива облога лесна за чистење 
 • Кабел кој се вади
 • Прилагодлив термостат
 • Рачки од бакелит

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star