Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Delimano Dolcevita 2во1 Скара и тостер

Photo
Video

Подгответе ги највкусните тостови со помош на Delimano Dolcevita 2во1 Тостерот и скара.Овој стилски, компактен апарат е совршен за сендвичи, тортилји и сл. Совршениот додаток за секоја кујна, има 5 различни нивоа на висина и нелепливи плочи. Моќност 2000W.

Delimano Dolcevita 2во1 Скара и тостер
7.990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Подгответе ги највкусните тостови со помош на Delimano Dolcevita 2во1 Тостерот и скара.Овој стилски, компактен апарат е совршен за сендвичи, тортилји и сл. Совршениот додаток за секоја кујна, има 5 различни нивоа на висина и нелепливи плочи. Моќност 2000W.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответо совршено печени оброци со оваа нелеплива 2во1 Скара и тостер

Тостови, тортилја врапови или шпански омлет - уживајте во совршено печени оборци со Delimano Dolcevita 2во1 Скарата и тостер. Овој апарат се загрева многу брзо, благодарение на моќноста од 2000W, за да можете да подготвите вкусен појадок и да го разбудите вашето семејство со мирис на вкусен појадок. 

Delimano Dolcevita 2во1 Скарата и тостер ќе ви помогне да подготвите совршени тостови, благодарение на 5-те прилагодливи нивоа на висина, па нема да треба да ги притискате тостовите само од една страна, туку ќе се испечат рамномерно.

Ви здосадија сендвичките? Без разлика на видот на храната која сакате да ја подготвите или за колку луѓе и да подготвувате, овој совршен апарат ќе ви овозможи да ја изберете идеалната позиција на готвење. Отворете го апаратот целосно и имате скара со која ќе подготвите вкусно месо, зеленчук или риба. Може да се отвори целосно до 180° степени. Вака отворена, ја зголемувате површината на готвење и ќе можете да подготвите повеќе храна наеднаш.

Нелепливи плочи за готвење: Конечно, лесно чистење

За време на готвењето, храната обожава да се лепи на површина. Но, не и со Delimano Dolcevita 2во1 Скарата и тостер. Нејзините нелепливи плочи за готвење овозможуваат храната да се готви, без да се залпи на површината. 

Апаратот има и сад за капење на дното, за да се собираат маснотиите од храната. На овој начин, кујнската површина останува чиста и храната ќе биде повкусна, благодарение на помалата количина на маснотии. Кога ќе завршите, отстранети ги плочите и измијте ги со леснотија или ставете ги во машината за садови. 

Стилски и компактен апарат 

Delimano Dolcevita 2во1 Скарата и тостер е изработена од куќиште, комбинација од пластика и не'рѓосувачки челик, со копче на вртење за прилагодување на температурата во согласност со вашите потреби. На предниот дел има две сијалички кои покажуваат кога апаратот е вклучен и кога е подготвен за употреба (доволно загреан). 

Самиот производ има компактна големина, па нема да зафаќа многу простор на кујнската површина.

Основни информации:

  • 220V-240V~ 50Hz/60Hz
  • Моќност 2000W
  • Совршен и како скара
  • 5 различни нивоа на висина
  • Нелепливи плочи
  • Прилагодлива температура

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ