Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Delimano Dolcevita Апарат за мелење

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Бидете сигурни што точно има во вашиот бругер, подгответе мелено месо со вашето сопствено месо од Delimano Dolcevita линијата. Овој повеќенамеснки апарат користи 600W за мелење на секаков вид месо и подгответе вкусни колбаси. Со 3 додатоци за процесирање на месо и 2 диска за ситно и крупно мелење. Лесно се чисти, извадете ги сите делови и само измијте ги.

Delimano Dolcevita Апарат за мелење
3.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Бидете сигурни што точно има во вашиот бругер, подгответе мелено месо со вашето сопствено месо од Delimano Dolcevita линијата. Овој повеќенамеснки апарат користи 600W за мелење на секаков вид месо и подгответе вкусни колбаси. Со 3 додатоци за процесирање на месо и 2 диска за ситно и крупно мелење. Лесно се чисти, извадете ги сите делови и само измијте ги.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Мелете месо дома, за бургери и лазања со овој практичен апарат

Дали секој пат кога ќе купите месо се прашувате што всушност содржи и што јадете? Доста се прашувате, подгответе ваше мелено месо и ќе знаете што точно консумирате. Нарачајте си Delimano Dolcevita Апарат за мелење, кој ќе ви помогне да го подготвите месото за вкусна пита, бургери или лазања.

3 функции за процесирање месо

Подгответе вкусни бургери, лазања, колбаси и други јадења со мелено месо со мелено месо кое вие ќе го измелите. Така, ќе знаете што точно содржи вашата храна и ќе можете да експериментирате со вкусовите. 

Delimano Dolcevita Апаратот за мелење има 3 различни функции за процесирање храна/месо, поддржани со 600w моќност, за да можете да пробате различни рецепти од вашата книга со рецепти: 

 • мелење месо,
 • подготовка на колбаси,
 • подготовка на месо за пити

Дури има и функција за обратна работа, па ако нешто се заглави за време на процесот на мелење, нема потреба од расклопување на целиот апарат - само вклучете ја оваа функција. 

Дискови за ситно и крупно мелење

За дополнителна разновидност, апаратот доаѓа со дискови за ситно и крупно мелење, во зависност  од тоа дали сакате да подготвите ќофтиња или бургер или нешто друго.

Алатката за притискање исто така има двојна намена, таа ќе ви помогне да го прицврстите апратот на кујнската површина со помош на силиконските ногарки. 

Лесно миење

Delimano Dolcevita Апаратот за мелење лесно се чисти, само расклопете ги сите делови и измијте ги темелно. Кога не го користите, спакувајте го за да заштедите место, бидејќи благодарение на неговиот уникатен дизајн, главата се вметнува во самиот апарат за да ви заштеди простор. 

Основни информации:

 • 220V-240V~ 50Hz/60Hz
 • Моќност 600W
 • 2 вклучени додатоци за мелење
 • Додатоци за колбаси и кибе
 • Функција за обратна работа
 • Лесно чистење

Добивате

 • 1x Delimano Dolcevita Апарат за мелење
 • 1x Цевка за месо
 • 1x Отвор
 • 2x додатоци за малење (ситно и крупно)
 • 1x додаток за колбаси
 • 1x додаток за кибе

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Violeta

www.topshop.com.mk

Ok
Predobar proizvod

1 производ(и)