Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

до-70%
 
[banner_timer]
 

Delimano Desire Округла тава

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Алуминиумска округла тава со Eclipse Pee која има вистинска големина за сите семејни оброци и која ќе ви обезбеди рамномерно печење на сите ваши ремек дела. Има дебела и трајна облога. Соодветна за сите видови на шпорети и безбедна за користење во рерна. Димензија 28см.

Delimano Desire Округла тава
2.590,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Алуминиумска округла тава со Eclipse Pee која има вистинска големина за сите семејни оброци и која ќе ви обезбеди рамномерно печење на сите ваши ремек дела. Има дебела и трајна облога. Соодветна за сите видови на шпорети и безбедна за користење во рерна. Димензија 28см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Станете врвен готвач со Delimano Desire Округлата тава

Дали кујната ви е омилениот дел од домот? Дали го обожавате готвењето исто толку колку што ја обожавате храната? Однесете го готвењето на ново ниво и подгответе превкусни јадење Delimano Desire Округлата тава.

Оваа премиум тава е совршена за сите семејни јадење: вкусни сосови, компири, зеленчук, ориз, сарми, пити, торти, запечени тестенини, лазања и друго. Desire Округлата тава комбинира лесно готвење и одржливост. Изработена е од 100% рециклиран алуминиум и нелеплива облога која во основата има вода, па е најблиску што е можно до природата.

Delimano Desire Round Mould

100% рециклиран алуминиум во основата за долготрајно задржување на топлината

Целата колекција Delimano Desire вклучување основата изработена од 100% рециклиран, еколошки алуминиум, одличен спроводник на топлина.

Алуминиумот ви обезбедува брзо загревање и рамномерно распределување на топлината, со цел целата тава да биде рамномерно загреана на целата површина. Покрај тоа што е траен, алуминиумот не ‘рѓосува и е лесен, што ја олеснува работата во кујната.

Delimano Desire Round Mould

Еколошки, со грижа кон животната средина

Рециклираниот алуминиум од конзерви, велосипеди и автомобили заштедува 95% од енергијата која е потребна за изработка на чист алуминиум екстрактиран од боксит. Ги изработува садовите од внимателно избрана легура на алуминиум, која ги исполнува потребните стандарди за цврстина и сл.

Eclipse HB Peek облога 3x подебела и повеќе од 21x поодржлива

Облогата е неверојатно важна за садовите, бидејќи го дефинира вашето искуство при готвењето. Сакавме да бидеме сигурни дека Desire линијата ќе се издвои од другите садови за готвење, благодарение на својата иновативна облога која има одлични карактеристики.

Eclipse HB Peek е основана на вода, екстра дебела облога, екстра трајна и одржлива. Нанесена е во 4 слоеви:

 1. Основниот слој е таму за дополнителна густина и неверојатна цврстина.
 2. Среден слој кој е зајакнат со цврсти минерални честички.
 3. Првиот финиш слој е додаден за подобра отпорност на облогата.
 4. Вториот финиш слој гарантира трајни нелепливи карактеристики и подобрена термална спроводливост со 3D површина која ја зголемува површината која се загрева.

Цврста и трајна облога која ќе издржи употреба на метални алатки. И кога ќе завршите со готвењето, може да ја ставите за миење во машината за садови.

1
2
3
4
5
Delimano Desire Round Mould

Соодветна за сите шпорети и безбедна за во рерна

Desire Округлата тава може да се користи на сите видови шпорети, вклучувајќи и индукција и е безбедна за во рерна до 220°C.

5 Years Warranty And Sustainable

The Desire cookware line has 5 years warranty and is also sustainable. The base is made of recycled aluminum*, it includes recyclable & biodegradable packaging, and bakelite handles can be disposed separately as well.

Delimano Desire Round Mould

5 години гаранција

Desire линијата има 5 години гаранција. Основата е изработена од 100% рециклиран алуминиум и вклучува пакување кое може да се рециклира и е биоразградливо и рачки од бакелит.

Технички информации:

 • Дебелина на ѕидовите: 3,0 мм.
 • Дебелина на дното: 4,0 мм.
 • Висина на ѕидовите: 4 см.
 • Капацитет: 4л.
 • Димензии: 28 см.

*Лонецот и округлата тава се изработени од 100% алуминиум, Тавите за пржење се изработени од 50% рециклиран алуминиум.

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Димензија 40cmx29cmx7cm
Капацитет 4l
Основен материјал алуминиум

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star