Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 
Photo
Video

Оваа Тава за пржење од алуминиум со димензии 24 и 28 см.има висококвалитетна облога, совршена за подготовка на палачинки, јајца и безброј вкусни оброци на кои никој нема да може да им одолее. Безбедна е за користење во рерна до 220°C, па ќе можете да го ставите омлетот во рерната за да ја завршите неговата подготовка.

Delimano Desire Тава за пржење
2.590,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Оваа Тава за пржење од алуминиум со димензии 24 и 28 см.има висококвалитетна облога, совршена за подготовка на палачинки, јајца и безброј вкусни оброци на кои никој нема да може да им одолее. Безбедна е за користење во рерна до 220°C, па ќе можете да го ставите омлетот во рерната за да ја завршите неговата подготовка.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Премиум тава за пржење која се грижи за природата

Совршена за подготовка на секакви јадење, Delimano Desire Тавата за пржење е произведена со користење на поеколошки процеси за разлика од обичните тави, додека во исто време, овозможува крајниот резултат да биде висококвалитетна и нелеплива тава за пржење која ќе го најде своето место во кујната.

Подготовете вкусни предјадење, совршено испржени јајца, палачинки, пржен зеленчук, пилешко, бургери, сосови и други јадење. Достапна во две димензии: 24 и 28 см.

Delimano Desire Frypan

Основата: 100% рециклиран алуминиум за рамномерно распределување на топлината

Delimano Desire Тавата за пржење има основа од 100% рециклиран и еколошки алуминиум одличен спроводник на топлина. Алуминиумот овозможува брзо загревање и рамномерно распределување на тежината, па така, за време на готвењето, имате рамномерна топлина на целата површина на тавата.

Покрај тоа што е траен, алуминиумот не ‘рѓосува и е лесен, па затоа со него полесно се ракува во кујната.

Delimano Desire Frypan

Рециклираниот алуминиум штеди 95% енергија

Рециклираниот алуминиум (добиен од конзерви, велосипед, автомобили и др.) штеди 95% од енергијата потребна за произведување на чист алуминиум, екстрактиран од боксит. Садовите за готвење ги произведуваме од внимателно избрана легура на алуминиум, која ги исполнува потребните стандарди за цврстина и можност за обликување.

Облога која ќе ја обожавате

Ниту една тава за пржење нема да биде целосна без нелеплива облога – идеална за да бидете сигурни дека состојките нема да ви се залепат и лесно ќе ја исчистите.

Desire линијата има Eclipse HB Peek, дебела основа на база на вода, што ја прави екстра трајна и одржлива. Нанесена е во 4 слоеви:

 1. Основниот слој е таму за дополнителна густина и неверојатна цврстина.
 2. Среден слој кој е зајакнат со цврсти минерални честички.
 3. Првиот финиш слој е додаден за подобра отпорност на облогата.
 4. Вториот финиш слој гарантира трајни нелепливи карактеристики и подобрена термална спроводливост со 3D површина која ја зголемува површината која се загрева.
 5. Рачка од бакелит соодветна за во рерна, до 220°C.

Eclipse HB Peek ќе издржи употреба на метални алатки. И кога ќе завршите со создавањето на кулинарските ремек дела, може да ја ставите за миење во машината за садови.

1
2
3
4
5
6
Delimano Desire Frypan

Соодветна за сите шпорети и безбедна за во рерна

Desire Тавата за пржење може да се користи на сите видови шпорети, вклучувајќи и индукција и е безбедна за во рерна до 220°C.

Delimano Desire Frypan

5 години гаранција

Desire линијата има 5 години гаранција. Основата е изработена од 100% рециклиран алуминиум и вклучува пакување кое може да се рециклира и е биоразградливо и рачки од бакелит.

Технички информации:

Тава за пржење 24см.
 • Дебелина на ѕидовите: 2,8мм.
 • Дебелина на дното: 4,0мм.
 • Висина на ѕидовите: 4,5см.
 • Капацитет: 1,8л.
Тава за пржење 28см.
 • Дебелина на ѕидовите: 2,8мм.
 • Дебелина на дното: 4,0мм.
 • Висина на ѕидовите: 4,9см.
 • Капацитет: 2,7л.

*Лонецот и округлата тава се изработени од 100% додека тавата за пржење е изработена од 50% рециклиран алуминиум.

Технички карактеристики
Безбеден во машина за садови Да
Вид на рерна електро, индукција, плин, стакло керамичка плотна
Димензија 24 cm; 28 cm
Капацитет 1,8 l; 2,7 l
Огноотпорно 220°C
Основен материјал алуминиум

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star