Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Photo
Video
-37%

Delimano Brava цедалката е достапна во две големини - 18 см и 8,5см и е идеална за во секоја кујна. Користете ја за цедење на тестенини, процедување на чај или за наросувањ ена шеќер во прав врз превкусните десерти.

Одлична пакет понуда: Нарачајте 4 Brava Pro Кујнски алатки и добијте 1 БЕСПЛАТНО!
Delimano Brava Цедалка

Од Редовна цена: 190,00 ден. До


Специјална цена: 119,00 ден. До

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Delimano Brava цедалката е достапна во две големини - 18 см и 8,5см и е идеална за во секоја кујна. Користете ја за цедење на тестенини, процедување на чај или за наросувањ ена шеќер во прав врз превкусните десерти.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Повеќенаменска цедалка, неверојатно практична за секоја кујна

Brava цедалката е повеќенаменска алатка која е идеална за извршување на голем број на задачи во кујната: цедење тестенини, просејување на брашно, пропрскување со шеќер во прав, и многу повеќе.  

Долгата рачка ве штити од врелите течности, додека пак куката на другата страна од цедалката ја прави удобна за употреба. 

Delimano Brava Strainer PRO

Delimano Brava PRO цедалката можете да ја користите за:

 • Delimano Brava Strainer PRO

  Просејување на брашно

 • Delimano Brava Strainer PRO

  Цедење чај

 • Delimano Brava Strainer PRO

  Цедење на тестенини

 • Delimano Brava Strainer PRO

  Наросување на шеќер во прав

Основни кујнски алатки

Delimano Brava кујнските алатки се идеален избор за секоја кујна. 

Направени се од не'рѓосувачки челик кој е отпорен на корозија и е хигиенски. Портокаловата боја на Delimano им дава модерен изглед.  

7 причини зошто Delimano Brava PRO цедалката е незаменлива:

 • достапна во две големини – 18 см и 8,5 см
 • поголемата цедалка е за цедење на тестенини или просејување на брашно
 • помалата цедалка е за чај или за наросување со шеќер во прав
 • практичната рачка можете да ја користите и за да ја закачите цедалката во вашата кујна
 • некорозивните материјали се безбедни за во машина за садови
 • долготрајни материјали
 • еколошки   
Delimano Brava Strainer PRO

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star