Нема производи во вашата кошничка.

Black Friday во лето

Black Friday во лето - ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

ПОПУСТИ дури до -70% и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА сo секоја онлајн нарачка!

до-70%
 
[banner_timer]
 

Delimano Brava Рачен апарат за спирално сечкање

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Brava spiralizer ќе ви помогне да подготвите превкусни јадења од овошје и зеленчук за миг. Шпагети од тиквички, салати, тестенини со зеленчук итн. Само ставете ги состојките во апаратот за спирално сечкање, свртете ја рачката и сечилата идеално ќе ги обработат. Едноставен е за чистење и безбеден за во машина.

Delimano Brava Рачен апарат за спирално сечкање
1.980,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Brava spiralizer ќе ви помогне да подготвите превкусни јадења од овошје и зеленчук за миг. Шпагети од тиквички, салати, тестенини со зеленчук итн. Само ставете ги состојките во апаратот за спирално сечкање, свртете ја рачката и сечилата идеално ќе ги обработат. Едноставен е за чистење и безбеден за во машина.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ослободете се од лошите навики и уживајте во здравата храна

Дали постои замена за тешките оброци полни со масти?

Delimano Brava - Рачниот апарат за спирално сечкање е одлично и вкусно решение: оброци од овошје и зеленчук кои ќе ги направите за многу кратко време.

Delimano Brava - Рачниот апарат за спирално сечкање ќе ви помогне да заштедите време, а вашите оброци ќе бидат вкусни и здрави. Наместо да јадете тешки оброци со многу калории и масти, сега може да уживате во најразлични здрави оброци. Користете го за да направите вкусни салати, тестенини од зеленчук или разновиден пржен зеленчук.

Вкусен и убав зеленчук за здрав начин на живот

Најверојатно изгледот на зеленчукот е една од причините поради која не сте негов љубител. Зеленчукот може да изгледа невкусно и здодевно, но затоа тука е Delimano Brava - Рачниот апарат за спирално сечкање кој ќе го промени сето тоа.

Вксуно овошје и спирали од зеленчук кои се вкусни и изгледаат неверојатно убаво. Со нив ќе ги убедите и најтврдоглавите да го сменат мислењето. Ако имате деца сигурни сме дека тие ќе ги засакаат спиралите од овошје и зеленчук- ќе им помогнете да создадат здрави навики кои ќе ги применуваат секогаш.

3 различни сечила за интересни форми

Delimano Brava - Рачниот апарат за спирално сечкање лесно ќе ги претвори вашите омилени овошје и зеленчук во вкусни оброци. Го добивате со три различни сечила:

 • Користете го дебелото сечило за спирали за да направите шпагети од тиквички или пиперки
 • Користете го тенкото сечило за спирали за да направите тенки спирали
 • Користете го сечилото за машнички за да ги исечете зелка, моркови и кромид без да треба да сецкате и да се повредите

Трите сечила кои се менуваат се екстремно остри и се направени од не‘рѓосувачки челик. Delimano Brava - Рачниот апарат за спирално сечкање има посебен дел за складирање на двете сечила кои нема да ги користите, а вие ќе бидете сигурни дека тие ќе останат остри и заштитени долго време.

Направете неверојатни кулинарски дела во удобноста на вашата кујна

Delimano Brava - Рачниот апарат за спирално сечкање ќе ви помогне да направите секојдневни оброци како и различни декорации за специјални прилики. Без разлика на пригодата Delimano Brava - рендето за спирали е лесно и соодветно решение во секое време.

Delimano Brava - Рачниот апарат за спирално сечкање е едноставен и безбеден за користење. Лесно може да го наместите на работната површина. Со неговиот специјален механизам тој нема да се лизга. Можете целосно да го расклопите и да го складирате во фиоката. Може да се мие во машина за садови.

Подгответе вкусни оброци и ужинки:

Како да го користите?

 • Ставете го вашето омилено овошје или зеленчук на Delimano Brava - Рачниот апарат за спирално сечкање и вртете ја рачката.
 • Со секое вртење, зеленчукот или овошјето ќе излезе во тенки или дебели спирали или пак машнички.
 • Секогаш држете ги сечилата настрана од прстите и вашето тело. Држете го подалеку од дофат на деца.

Соодветен за сите кои сакаат:

 • Да се хранат здраво
 • Да создаваат интересни кулинарски оброци во кујната
 • Едноставно решение за подготовка на здрави и брзи оброци
 • Нивните деца да ги засакаат овошјето и зеленчикот
 • Да имаат здрави ужинки богати со витамини и минерали

Во комплетот добивате:

 • 1 x основа на Delimano Brava - Рачен апарат за спирално сечкање
 • 1 x Сечило за тенки спирали
 • 1 x Сечило за дебели спирали
 • 1 x Сечило за машнички
 • 1 x Упатство за употреба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ