Нема производи во вашата кошничка.

Ново Yellow Friday изненадување

Ново Yellow Friday изненадување - Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

Само до недела! 10% дополнителен ПОПУСТ и БЕСПЛАТНА ДОСТАВА!

 
[banner_timer]
 

Delimano Brava Nicer Dicer Pro Кујнски сечко

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Со Delimano Brava Nicer Dicer Кујнскиот сецко ПРО, брзо и лесно подгответе ја храната за целото семејство. Можете да сечкате и сечете коцки со оваа 5во1 алатка со различни додатоци за сечење.

Delimano Brava Nicer Dicer Pro Кујнски сечко
1.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Со Delimano Brava Nicer Dicer Кујнскиот сецко ПРО, брзо и лесно подгответе ја храната за целото семејство. Можете да сечкате и сечете коцки со оваа 5во1 алатка со различни додатоци за сечење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подговете ја сета храна наеднаш

Овој паметен асистент за подготовка на храната може да сечка и сече различни типови на храна во естетски, рамномерни коцки за неколку секунди. Само ставете парче храна на екстра острите сечила, притиснете со капакот надоле и вашата храна ќе се претвори во мали коцки за неколку секунди. Сечкајте ја вашата храна рамномерно, брзо и без напор. 

Delimano Brava Nicer Dicer Pro

За совршени коцки, големи или мали 

Delimano Brava Nicer Dicer Кујнскиот сецко ПРО е 5во1 алатка.- вклучува 3 додатоци за сечкање и сечење храна во 5 различни големини:

Додаток за мини и мали коцки

  • Мини коцки - за кромид, лук, пиперки, билки 
  • Мали коцки - за шунка, тврдо варени јајца, тиквички или краставици.
Delimano Brava Nicer Dicer Pro

Додаток за средни и големи коцки

  • Средни коцки - за коцки од моркови или компири.
  • Големи коцки - за лубеница, ананас или диња.
Delimano Brava Nicer Dicer Pro

V-сечило

Сечете јаболка, зелка, ротквица, моркови или колабаси на тенки, рамномерни парчиња.

Delimano Brava Nicer Dicer Pro

Исечете било што со 1 брзо движење: побрзо и побезбедно од нож

Delimano Brava Nicer Dicer Кујнскиот сецко ПРО го преполовува подготвувањето на месото. Сече коцки и парчиња од секаков вид на храна со едно брзо движење и побрзо и побезбедно од кој било нож. Користете го за:

  • Delimano Brava Nicer Dicer Pro

    Салати

  • Delimano Brava Nicer Dicer Pro

    Супи од зеленчукDelimano Brava Nicer Dicer Pro

  • Врапови

  • Delimano Brava Nicer Dicer Pro

    Конзервиран зеленчук

  • Delimano Brava Nicer Dicer Pro

    Овошна салата

  • Delimano Brava Nicer Dicer Pro

    Брускети

Голем сад и цврсто сечило од не'рѓосувачки челик

Delimano Brava Nicer Dicer Кујнскиот сецко ПРО е дизајниран со прецизност и со пластика која е отпорна на удари, не'рѓсоувачки челик со G-NOX квалитетн и е целосно безбеден за миење во машина за садови.

Садот има капацитет од 800мл и има нелизгачка подлога за безбедна употреба. Патентираното копе за притискање е лесно за чистење, само притиснете за да ги извадите остатоците од храната од основата и измијте го под вода. По употреба, ставете ги додатоците во садот - сѐ во едно пакување.

Delimano Brava Nicer Dicer Pro

Надградена верзија на V-сечилото

Новиот Delimano Brava Nicer Dicer Кујнски сецко ПРО е надграден со екстремно остро V сечило. Сега можете лесно да сечете овошје за сушење, ротквици за салата, јаболка за пита, зелка за салата, дури и да сечете колбаси.

За безбедно користење, сетот вклулува и заштита за сечилото и држач за храна. 

Delimano Brava Nicer Dicer Pro

Лесно чистење и складирање

Копчето е специјално дизајнирано за лесно чистење - само притиснете за да ги извадите остатоците од храната и измијте го под топла вода. Дополнително, садот и сечилата се безбедни за миење во машина за садови.

За брзо и лесно складирање, ставете ги сите додатоци во садот и затворете.

Delimano Brava Nicer Dicer Pro

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star