Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Delimano Brava Natura Сет кујнски алатки

Photo
Video

Сет од 3 кујнски алатки, изработени од 100% буково дрво. Сетот вклучува лажица од 30см со агол и дупка, класична шпатула од 30см и закосена шпатула од 30см. Имаат многу намени во кујната, од мешање до пробување, вртење и сервирање. Рачките никогаш нема да се загреат и алатките нема никогаш да ги оштетат вашите нелепливи тави.

Delimano Brava Natura Сет кујнски алатки
390,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 3
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Сет од 3 кујнски алатки, изработени од 100% буково дрво. Сетот вклучува лажица од 30см со агол и дупка, класична шпатула од 30см и закосена шпатула од 30см. Имаат многу намени во кујната, од мешање до пробување, вртење и сервирање. Рачките никогаш нема да се загреат и алатките нема никогаш да ги оштетат вашите нелепливи тави.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Класични алатки за секоја кујна

Заштитете ги вашите нелепливи тави и лонци со тоа што ќе користите нежни, дрвени алатки, како овој сет од три кујнски алатки.

  • Лажица од 30см со агол и дупка, идеална за мешање чорпи, суpи и густи сосови или за вадење на цврста храна од течности.
  • Класична шпатула од 30см која е дизајнирана за поткревање, превртување или премачкување, правење омлети и палачинки со леснотија или превртување на плескавици или стекови додека не се зготват до совршенство.
  • Закосена шпатула од 30см за мешање, поделување, пробување, превртување, цедење и сервирање храна.

Изработени од еколошки материјали

Сите три алатки се изработени од 100% борово дрво, растено во шума. Тие ќе ви траат долги години и се биоразградливи и не произведуваат отпад во процесот.

Безбедни за користење, за вас и вашите садови

За разлика од металот, дрвото не споредува топлина и поради тоа овие алатки можете да ги користите без да се грижите дека ќе се изгорите. Рабовите се заболе ни и нежни и се безбедни поради тоа што нема да ги изгребат или оштетат вашите садови со нелеплива облога. И за крај, дрвото не е третирано, што значи без штетни бои или облоги кои можат да и дадат на храната неубав вкус.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star