Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Есенски попусти

Есенски попусти - Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

Оваа есен искористете ги најголемите попусти, дури до 70%

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Brava Решетка за готвење

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-57%

Гответе зеленчук, тестенини и други состојки со кошницата за готвење од Делимано. Специјално дизајнираните рачки остануваат ладни на допир па вие ќе можете многу едноставно да ја подигнете кошницата откако ќе завршите со готвењето. Користете ја за варење, готвење на пареа, миење или пржење. Дијаметар: 23 см. 

Специјална понуда со ПОПУСТ и ПОДАРОК уште една Решетка за готвење!
Delimano Brava Решетка за готвење

Редовна цена: 990,00 ден.


Специјална цена: 429,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Гответе зеленчук, тестенини и други состојки со кошницата за готвење од Делимано. Специјално дизајнираните рачки остануваат ладни на допир па вие ќе можете многу едноставно да ја подигнете кошницата откако ќе завршите со готвењето. Користете ја за варење, готвење на пареа, миење или пржење. Дијаметар: 23 см. 

Дознајте повеќе
Детали за производот

Практичен нов додаток за секоја модерна кујна

Сите ние сакаме да го најдеме наједноставниот можен начин на извршување на многубројните задачи во кујната. Новата кујнска решетка од Делимано е вашиот помошник. Таа е едноставна за употреба и се склопува за да не зафаќа многу простор.

Ви ја претставуваме најновата Delimano Brava решетка која се трансформира за 12 различни практични начини за употреба.

Благодарение на уникатната рачка, Delimano Brava решетката за готвење може да се користи независно или пак во комбинација со други садови за варење, пржење или динстање. Користете го овој уникатен сад за подготовка на:

 • Тестенини

 • Зеленчук или риба на пареа

 • Пржено пилешко или помфрит

 • Јајца

 • Цедалка

 • Корпа за овошје

Дизајниран за практично и безбедно готвење

Специјалните рачки не дозволуваат да се изгорите со топла вода. Додека варите, пржите или динстате едноставно поткренете ја Delimano Brava решетката и истурете ги состојките или пак превиткајте ги рачките за да добиете сад кој може сам да стои.

Едноставна за чистење и чување

Завртете ги рачките и ќе добиете кошница

Само склопете ја решетката и можете секаде да ја чувате.

Дополнителни информации

Пржење, варење, готвење на пареа и цедење - безбедно и практично

Се што треба да направите е да следите неколку едноставни процедури:

За варење во многу течност:

 • Подигнете ги рачките од решетката за целосно да ја отворите.
 • Свиткајте ги рачките нанадвор и надолу хоризонтално за да ја користите решетката како цедалка
 • Наполнете ја решетката со состојките кои сакате да ги подготвите.
 • Отворете ги рачките, подигнете ја решетката и наместете ја врз садот за готвење.

За варење во малку течност:

 • Подигнете ги рачките од решетката за целосно да ја отворите.
 • Превртете ја решетката нанадвор за да ја поставите мрешата во спротивен правец.
 • Наполнете го садот со течност, со тоа што ќе внимавате решетката да не биде потопена во вода.
 • Наполнете ја решетката со состојките кои сакате да ги подготвите.
 • Свиткајте ги рачките хоризонтално во правец надвор од садот за готвење и наместете го капакот.

Користете ја решетката како цедалка:

 • за процедување на храната пред да ја послужите.
 • за миење на состојките, свиткајте ги рачките нанадвор и надолу за да добиете цедалка која може самостојно да стои на рамна површина.

дијаметар: 23 см

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star