Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Delimano Brava Eco Повеќенаменски сад

Photo
Video

Мешајте, месете, сервирајте, јадете и складирајте, сѐ во еден супер практичен сад. Delimano Brava Eco Садот е практичен повеќенаменски сад за складирање, задолжителен за во секоја кујна. Користете го во микробранова за подготовка на пуканки или чувајте храна во замрзнувач - овој сад може сѐ да издржи. Вклучува капак со кој ќе ги зачувате состојките свежи подолго. Достапен во 3 големини: 0.5л, 1.7л, 3.5л.

Искористете дополнителни 10% ПОПУСТ во кошничка, само до 31.03.
Понудата важи уште
Delimano Brava Eco Повеќенаменски сад
990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Мешајте, месете, сервирајте, јадете и складирајте, сѐ во еден супер практичен сад. Delimano Brava Eco Садот е практичен повеќенаменски сад за складирање, задолжителен за во секоја кујна. Користете го во микробранова за подготовка на пуканки или чувајте храна во замрзнувач - овој сад може сѐ да издржи. Вклучува капак со кој ќе ги зачувате состојките свежи подолго. Достапен во 3 големини: 0.5л, 1.7л, 3.5л.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Најкористената алатка за секојдневни задачи во кујната

Измијте ја салатата, изматете шлаг, сервирајте грицки, чувајте месо или измесете тесто - листата нема крај. Delimano Brava Eco Садот е алатката која ви е потребна за секојдневна подготовка на храната. Користете го за да мешате, сервирате, складирате остатоци од храна и одржување на состојките свежи, благодарение на вклучениот капак.

Користете го за сервирање, понесете го на пикник или кампување или за однесете голема салата на работа. Може да се користи во микробранова, во фрижидер и се мие во машина за садови.

Delimano Brava Eco Bowl

Изработен од еколошка, рециклирана пластика

Внатрешниот дел на садот е изработен од пластика со антибактериска заштита, додека надворешниот дел е изработен од рециклирана ПП пластика од шишиња и капачиња. Капакот е изработен од 100% ПП пластика.

Ова значи дека овој производ е безбеден за контакт со храна, заштитен е од бактерии и е еколошки. Почнете со подготовка на храната, сервирајте ја со ситл и грижете се за планетата.

Цврста и трајна пластика која овозможува производот да трае долго.

Delimano Brava Eco Bowl

Садот е достапен во 3 големини

Поради тоа што е достапен во 3 големини, може да го користите за различни смеси или за мал салата или маринада.

  • 13.5 x 6.5 см - капацитет 0,5л
  • 20 x 9 см – капацитет 1.7л
  • 26.5 x 12 cm – капацитет 3.5л

Садот е безбеден за миење во машина за садови на максимум 55°C, безбеден за употреба во микробранова на максимум 600W во период од 3 минути и безбеден за во замрзнувач до температура од -18°C.

Delimano Brava Eco Bowl

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star