Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Delimano Brava Chef Сет ножеви

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Неверојатно остри со модерен дизајн, Delimano Brava Chef Сетот ножеви се задолжителни во кујната за секојдневно сечкање и сечење. Одличен сет за сите почетници во кујната. Овие висококвалитетни ножеви, со не'рѓосувачки челик и магнетен држач, ќе направат работната површина во кујната да изгледа совршена и средена. Сетот вклучува 5 повеќенаменски ножеви и магнетен држач.

Delimano Brava Chef Сет ножеви
1.690,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Неверојатно остри со модерен дизајн, Delimano Brava Chef Сетот ножеви се задолжителни во кујната за секојдневно сечкање и сечење. Одличен сет за сите почетници во кујната. Овие висококвалитетни ножеви, со не'рѓосувачки челик и магнетен држач, ќе направат работната површина во кујната да изгледа совршена и средена. Сетот вклучува 5 повеќенаменски ножеви и магнетен држач.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во сечкањето со Delimano Brava Chef Сетот ножеви

Само што започнавте со опремување на вашата кујна? Набавете си ги овој сет ножеви од Delimano, кои имаат висококвалитетни сечила и рачки удобни за држење! Идеални за секаков вид сечкање во кујната, овој сет од 5 ножеви ќе стане вашиот омилен дел од кујната.

Delimano Brava Chef Knives Set

Магнетен држач за средена кујна

Несредената фиока со прибор е минато со Delimano Brava Chef Сетот ножеви - можете безбедно да ги чувате сите 5 ножеви и повеќе на магнетниот држач на ѕидот од вашата кујна. Поставете го во кујната, гаражата, канцеларијата, каде и да посакате и организирајте ги сите ваши ножеви, кујнски алатки, алати и остри метални предмети, безбедно и сигурно.

Кога ножеви лежат во фиоката, тие можат да се оштетат кога доаѓаат во контакт со други челични предмети. Оваа влијае на нивната острина. Ако вашето внимание е насочено кон нешто друго, лесно може да го оштетите сечилото или дури и да се повредите - затоа, вашите ножеви секогаш чувајте ги на држач и надвор од дофат на децата.

Delimano Brava Chef Knives Set

5 ножеви за секојдневна употреба + магнетен држач

Сетот вклучува 5 од најупотребуваните ножеви во кујната - за секое домаќинство и за секојдневни задачи. Магнетниот држач ќе ви овозможи безбедно чување на ножевите:

 • Delimano Brava Chef Knives Set

  Готварски нож за сечкање помала храна и зеленчук

 • Delimano Brava Chef Knives Set

  Накири нож за сечкање зеленчук

 • Delimano Brava Chef Knives Set

  Нож за филети за пилешко и риба

 • Delimano Brava Chef Knives Set

  Нож за месо и сечење тенки парчиња месо

 • Delimano Brava Chef Knives Set

  Повеќенаменски нож за лупење овошје, зеленчук и др.

 • Delimano Brava Chef Knives Set

  Магнетен држач кој лесно се поставува

Остри, тенки и издржливи ножеви од не'рѓосувачки челик

Секој нож има тенки и лесно сечило кое овозможува прецизно и брзо сечење, лупење, сечкање и секаков друг вид на подготовка на храна. Сите сечила во сетот се изработени од висококвалитетен не'рѓосувачки челик и ќе ве служат долго време, задржувајќи ја својата острина и форма. Нема да се скршат, што е добро познато сценарио со керамички ножеви. Привлечниот дизајн на сетот ќе ја надополни вашата кујна и ќе ги олесни сите задачи во кујната.

Delimano Brava Chef Knives Set
Технички карактеристики
Димензија 42x30,5x2,7 cm
Материјал не‘рѓосувачки челик
Тежина 0,7 kg

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star