Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Луди зимски попусти

Луди зимски попусти - Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

Кога ако не сега? Не ги пропуштајте попустите до дури 60%!

 
[banner_timer]
 

Delimano Brava Bamboo Даска за сечкање со сад

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Подготвувајте храна со помалку неред, со Delimano Brava Bamboo Даската за сечкање со сад. Паметниот дизајн ги собира остатоците од храна или соковите од овошјата, зеленчуците и таа е навистина лесна за чистење. Оваа даска за сечкање од бамубс може да се користи и како подлога за жешки садови а садот, може да се користи за носење храна од кујната до масата.

Delimano Brava Bamboo Даска за сечкање со сад
690,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Подготвувајте храна со помалку неред, со Delimano Brava Bamboo Даската за сечкање со сад. Паметниот дизајн ги собира остатоците од храна или соковите од овошјата, зеленчуците и таа е навистина лесна за чистење. Оваа даска за сечкање од бамубс може да се користи и како подлога за жешки садови а садот, може да се користи за носење храна од кујната до масата.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Кажете збогум на трошките додека сечете леб или на сокот од овошјето и зеленчукот со Delimano Brava Bamboo Даската за сечкање со сад.

Нема повеќе неред додека сечкате

Паметниот дизајн го прави нередот минато, додека подготвувате сендвичи или подготвувајте состојки за здрав оброк. Трошките и соковите паѓаат во отворите на даската за сечкање, за полесно отстранување кога ќе завршите.

Цврста, безбедна и еколошка

Даската за сечкање е изработена од цврсти, еколошки, природен бамбус. Ова привлечно дрво се користи илјадници години и е 33% полесно од дабот и 16% поцврсто од јаворот, што го прави поотпорен на исекотини и гребаници.

Бамбусот, исто така, природно е отпорен на микроби, што значи можете да сечкате секакви состојки и да бидете сигурни дека ќе го сервирате најдоброто за вашите сакани. исто така, бамбусот е одличен поради тоа што не ги отапува ножевите како другите дрва или површини.

Покрај тоа што има е привлечен, лесен е и цврст, бамбусот е еден од најеколошките материјали познати на човекот. Брзо расте и има способност брзо да се регенерира од корените кога ќе се исече. И бидејќи е доволно цврсто за да ги издржи сите селења, лесно се чисти, само со плакнење со топла вода и детергент за садови.

Даска за сечкање, подлога и послужавник

Дополнително, Delimano Brava Bamboo Даската за сечкање со сад нуди 3-во-1 функционалност со цел да обезбеди максимална употреба со минимално зафатен простор. Користете ја како цврста, дологтрајна даска за сечкање, подлога за жешки садови или како послужавник за носење храна.

Вашата кујна нека биде чиста, организирана и еколошка со Delimano Brava Bamboo Даската за сечкање со сад

Технички карактеристики
Димензија 36x24 cm

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.