Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Време за магија

Подароци со попусти до 70%

Понудите важат уште
[banner_timer]
 

Delimano Brava Сет садови

Photo
Video

Чувајте и послужете ја храната во хигиенски и антибактериски Delimano Brava садови. Направени се од долготрајна пластика и заштитна обвивка од внатрешната страна за да се спречи ширењето на бактериите. Овие садови се безбедни за во машина за садови и се достапни во 3 димензии кои можат да се спојат во 1 сад за практично чување.

Delimano Brava Сет садови
890,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Чувајте и послужете ја храната во хигиенски и антибактериски Delimano Brava садови. Направени се од долготрајна пластика и заштитна обвивка од внатрешната страна за да се спречи ширењето на бактериите. Овие садови се безбедни за во машина за садови и се достапни во 3 димензии кои можат да се спојат во 1 сад за практично чување.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Хигиенски садови за послужување и чување на храната

Чувајте и послужете ја храната во хигиенски и антибактериски Delimano Brava садови. Направени се од долготрајна пластика и заштитна обвивка од внатрешната страна за да се спречи ширењето на бактериите. Овие Brava садови се безбедни за во машина за садови и се достапни во 3 димензии кои можат да се спојат во 1 сад за практично чување.

Иновативни материјали и долготраен дизајн 

Внатрешноста на Brava антибактериските садови е обложена со заштитна Microban облога која ја спречува појавата на непријатните мириси и ширењето на бактериите. Активната состојка е стаклото со сребрен фосфат кое спречува контаминација со микроби. Постојаното миење во машина за садови воопшто не влијае на Microban заштитата. 

Повеќенаменски садови за секојдневна употреба

Сетот Brava антибактериски садови се состои од 3 сада со различна големина - 0,5 л, 1,5л и 3,5 л. Секој од нив има силиконски капак за едноставно складирање на храната.

Подготвувајте ја и послужувајте ја храната со Delimano Brava антибактериските садови:

  • Повеќенаменски – мешање, послужување и складирање на храната
  • 3 димензии - 0,5 л, 1,5л и 3,5 л.
  • Антибактериска заштита
  • Безбедни за во машина за садови
  • Безбедни за во микробранова
  • Се склопуваат еден со друг за едноставно складирање
  • Долготраен материјал - направени од квалитетна пластика и силиконски капак

 

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star