Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Delimano Сет за печење 9 пар

Photo
Video

Опремете ја вашата кујна со овој висококовалитетен сет за печење од Delimano. Составен од 9 делови, Сетот за печење ги вклучува најпотребните садови за подготовка на пити, леб, мафини, лазања, печење месо или колачи. Садовите се обложени со PPG Skandia Extreme, двослојна нелеплива облога. Гарантирано рамномерно распределување на храната и лесно одвојување на храната.

Delimano Сет за печење 9 пар
3.590,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Достапно на залиха. Време на испорака: 12 до 18 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Опремете ја вашата кујна со овој висококовалитетен сет за печење од Delimano. Составен од 9 делови, Сетот за печење ги вклучува најпотребните садови за подготовка на пити, леб, мафини, лазања, печење месо или колачи. Садовите се обложени со PPG Skandia Extreme, двослојна нелеплива облога. Гарантирано рамномерно распределување на храната и лесно одвојување на храната.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе ги сите вкусни печени јадења и десерти брзо и со леснотија

Секој кој сака да готви ќе го обожава овој 9-делен Сет за печење од Delimano. Има 9 садови за печење во 6 популарни димензии и со нив ќе можете да подготвувате торти, лазања, леб, печени компири, колачи и друго.

Изработени се од ECCS челик, тавите нема да ја изгубат својата форма и имаат долготрајна нелеплива облога која обезбедува одвојување на храната со леснотија.

Delimano Baking Set

Садови за печење со кои ќе се забавувате во кујната

Вклучете ја рерната и печете и забавувајте се со овој сет. Сетот вклучува:

  • 4 калапи за мали пити – одлични за подоготвка на слатки или солени пити со кои ќе ги импресионирате гостите
  • Округла тава - совршена за торти, колачи, пити и др.
  • Калап за леб - за печење на леб, колачи, лазања и др.
  • Четриаголна тава - за лесно секојдневно печење и готвење во рерна, особено лазањи и вкусни десерти.
  • Тава за печење и готвење - за неограничена употреба и подготовка на десерти, месо, пилешко, компири и др.
  • Тава со калапи за 6 мафини - нелеплива површина која овозможува лесно да ги одвоите мафините од тавата и лесно да ја исчистите потоа.
Delimano Baking Set

Дизајн кој ви овозможува да ги чувате една врз друга

Delimano Сетот за печење ќе ви заштеди простор бидејќи садовите може да се чуваат еден во друг.

Челик и двослојна нелеплива облога

Delimano Сетот за печење има различни садови за готвење што го прави совршен за различни задачи во кујната. Има нелеплива облога PPG SKANDIA EXTREME и челик кој не е премногу дебел што овозможува совршено распределување на топлината, обезбедувајќи брзо и одлични резултати.

Изберете нови оброци или научете како да го подготвите тајниот рецепт на баба - овој 9-делен сет садови за печење ќе ви помогне да печете со радост и без неред, бидејќи храната нема да се лепи и чистењето ќе биде брзо и лесно.

Delimano Baking Set

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star