Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Delimano Air Fryer - Апарат за готвење со топол воздух и пареа

Photo
Video

Подгответе поздрава пржена храна за целото семејство со овој екстра голем апарат, кој има вградена технологија за готвење со пареа. Овој практичен апарат може да подготви различна храна на 3 начини и со 3 претходни подготвени програми. Со температура на готвење од 80 до 200°C, тајмер до 60 минути и нелеплива облога. Гответе со топол воздух, печете, загреваjте и гответе на пареа со Air Fryer.

Delimano Air Fryer - Апарат за готвење со топол воздух и пареа
15.990,00 ден.
13.590,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 2
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Подгответе поздрава пржена храна за целото семејство со овој екстра голем апарат, кој има вградена технологија за готвење со пареа. Овој практичен апарат може да подготви различна храна на 3 начини и со 3 претходни подготвени програми. Со температура на готвење од 80 до 200°C, тајмер до 60 минути и нелеплива облога. Гответе со топол воздух, печете, загреваjте и гответе на пареа со Air Fryer.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе крцкава храна со помалку калории

Дали вашите деца се обожаватели на помфрит? Дали неделниот ручек е секогаш полн со пржено пилешко, морска храна или зеленчук? Зачувајте го вкусот но, ослободете се од непотребните калории со Delimano Air Fryer Апаратот за готвење со топол воздух и пареа. Овој екстра голем апарат со 7л капацитет има вградена технологија за готвење на пареа која е совршена за подготовка на цела порција зеленчук, помфрит, риба, место или пецива.

Delimano Air Fryer with Steam

Иновативна функција за готвење на пареа

Delimano Air Fryer Апаратот за готвење со топол воздух и пареа е првиот ваков апарат со функција за готвење на пареа. Сѐ уште ви ја овозможува подготовката на поздрава верзија на пржена храна, но, сега и можност за готцење на пареа. Избегнете ги сите тие литри на непотребно масло за готвење и подготвењте ја храната на поздрав начин.

Работи на 3 различни начини.

 • Delimano Air Fryer with Steam

  Готвење со пареа

  Рамномерно ја готви храната, задржувајќи ја влагата, вкусот и хранливите материи.

 • Delimano Air Fryer with Steam

  Готвење со топол воздух

  Создава вртење на топлината и топлиот воздух која ја готви храната и ја прави крцкава.

 • Delimano Air Fryer with Steam

  Готвење со топол воздух + пареа

  Комбинирање на двата начини на готвење за мекост од внатре и крцкавост од надвор.

Практичен и подготвен за секојдневна употреба

Покрај трите начини на готвење вклучува три претходно поставени програми:

 • помфрит,
 • зеленчук,
 • пилешко.

Температурата може да се постави од 80 °C до 200 °C и со тајмер до 60 минути можете да готвите со топол воздух, да печете, загревате или да готвите со пареа - Air Fryer ќе стане незаменлив дел од вашата кујна.

Delimano Air Fryer with Steam

Голема кошница за многу гладни усти

Delimano Air Fryer Апаратот за готвење со топол воздух и пареа има голема кошница од 7л во форма на квадрат за да можете да подготвувате големи порции храна за целото семејство. Кошницата лесно се чисти и има нелеплива облога што значи дека храната нема да се залепи на површината. Рачката останува студена на допир и со тоа ви овозможува да ја држите без да се грижите дека ќе се изгорите.

Delimano Air Fryer with Steam

Дигитален екрај на допир

Дигиталниот екран на допир ви овозможува да ја изберете посакуваната функција лесно и брзо. Функцијата за автоматско исклучување со звук ви штеди време - кога тајмерот ќе заврши апаратот ќе активира функција за ладење и автоматски се исклучува за спречи препекување на храната и прегревање на апаратот.

Delimano Air Fryer with Steam
Дополнителни информации

Технички информации

 • Моќност: Air fryer - 1700 W, пареа - 900 W, комбинирано - 2600W
 • Волтажа 220-240V~
 • Капацитет на кошницата: 7 литри
 • Капацитет на сад за вода: 1200 мл
 • Температура: air fry 80 - 200°C, пареа 100 °C
 • Димензии 32,4 x 40,5 x 39,2 см
 • PTFE нелеплица облога
Delimano Air Fryer with Steam

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Последен прегледан производ

Последен прегледан производ