Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

RED FRIDAY - Не чекајте Black...тука е Red Friday со попусти дури до 70%!

RED FRIDAY - Не чекајте Black...тука е Red Friday со попусти дури до 70%!

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Air Fryer Апарат за готвење со топол воздух

Photo
Video

Подгответе ги вашите омилени оброци на здрав начин - заменете го врелото масло со топол воздух и задржете го вкусот на пржена храна. Капацитетот од 2,5л. е идеален за готвење на солени и слатки јадења. Внатрешниот сад има нелеплива површина и е многу лесен и едноставен за чистење.

Delimano Air Fryer Апарат за готвење со топол воздух
4.990,00 ден.
4.490,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Подгответе ги вашите омилени оброци на здрав начин - заменете го врелото масло со топол воздух и задржете го вкусот на пржена храна. Капацитетот од 2,5л. е идеален за готвење на солени и слатки јадења. Внатрешниот сад има нелеплива површина и е многу лесен и едноставен за чистење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

За овој производ е достапна ПРЕМИУМ Дополнителна гаранција. Повеќе за Премиум гаранцијата, дознајте ТУКА.

Здрава варијанта на вашите омилени јадења

Delimano Air fryer - апаратот за готвење со топол воздух ви овозможува да подготвите здрава храна која ќе има вкус на пржена. Заменете го врелото масло со топол воздух и подгответе ги вашите омилени јадења без да се грижите дека ќе влијаете негативно на вашето здравје.

Delimano Air Fryer

Одлично за семејни оброци

Кошницата за “пржење“ е со капацитет од 2,5л и во неа можете да подготвите до 700гр помфрит и 500гр пилешки гради наеднаш - идеално за подготовка на семејни оброци. Во комбинација со прилагодливата температура од 80-200°C која може лесно да се контролира со помош на регулаторот за температура и е идеално за подготовка на вкусни оброци за целото семејство.

Интегрираниот тајмер може да се намести до 30 минути за да се спречи загорување на храната и идеална прецизност во готвењето.

*Не се препорачува деловите да се мијат во машина за садови.

Delimano Air Fryer

Идеален за подготовка на сочни и слатки јадења

Air fryer е соодветен за подготовка на сите видови на јадења кои обично ги подготвувате во рерна или во фритеза со врело масло.

 • Delimano Air Fryer

  Вкусни бургери

 • Delimano Air Fryer

  Вкусен помфрит

 • Delimano Air Fryer

  Мафини

 • Delimano Air Fryer

  Банани со чоколадо

3 одлични технички карактеристики

Апаратот за готвењето на топол воздух е многу едноставен и безбеден за употреба. Ова се неговите главни технички карактеристики:

 • Delimano Air Fryer

  Рачката е ладна на допир за безбедна употреба

 • Delimano Air Fryer

  Нелеплива кошница со капацитет од 2,5 л.

 • Delimano Air Fryer

  Прилагодлива температура и тајмер

Токму затоа е паметно да го имате Air Fryer!

Со Delimano Air Fryer, можете да ја конзумирате сета омилена пржена храна, но сега подготвена со многу помалку калории и масти, споредено со традиционалното пржење во масло. Следете го трендот на здрава исхрана. Сеуште не сте сигурни околу овие предности? Направивме *тестирања помеѓу пржење во масло и готвењето со топол воздух со Air Fryer, на најчестата пржена храна. Ајде да видиме!
* тестирањето е извршено од Националниот институт за здравје и храна на Словенија

 • Пржена шницла

  Пржена во масло
  Подготвена со Air Fryer
  Delimano Air Fryer
  4 x помалку масти
  Delimano Air Fryer

  12,9 g масти / 100 g / 264 калории

  3,4 g масти / 100 g / 192 калории

 • Морска храна

  Пржена во масло
  Подготвена со Air Fryer
  Delimano Air Fryer
  40% помалку масти
  Delimano Air Fryer

  14,06 g масти /100g / 288 калории

  9,1 g масти /100g / 243 калории

 • Пилешки копани

  Пржена во масло
  Подготвена со Air Fryer
  Delimano Air Fryer
  45% помалку масти
  Delimano Air Fryer

  15,5 g масти /100g / 261 калории

  8,4 g масти /100g / 198 калории

 • Помфрит

  Пржена во масло
  Подготвена со Air Fryer
  Delimano Air Fryer
  95% помалку масти
  Delimano Air Fryer

  7,4 g масти /100 g / 186 калории

  <0,3 g масти /100g / 145 калории

Дополнителни информации

Технички информации:

 • Технички карактеристики: 220-240V~50/60Hz 1300-1500W, Класа I
 • Капацитет на кошницата: 2.5л
 • Главен материјал: Куќиште: пластика; Сад: железо
 • Кабел: направен од ПВЦ; должина: +1.0м
 • Прилагодлива температура од 80-200°

Рецензии од купувачи 10 рецензии

4,9

10 рецензии

10 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Вики

www.topshop.com.mk

12.5.2020

Топ производ
Супер е пекачот, многу е практичен,оброците подготбени во него се многу вкусни,а истовремено и здрави,без воопшто да се додаде масло.
Вкусот на јадењето не е баш како пржено повеќе накај печено,но секако е превкусно.Го препорачуваат на секоја современа домаќинка,затоа што за ѓно кратко време се подготвува прекрасен оброк за ручек или вечера.

Силвана

www.topshop.com.mk

09.4.2020

Одличен производ
Презадоволна од производот, не зафаќа место, може се да се приготвува во него и што е најважно вкусно и без масло.

Тања

www.topshop.com.mk

01.4.2020

Мојот омилен производ
Неможам да престанам да си смислувам рецепти за што се би готвела наредно во него знаејки дека секоја храна ја претвара во најздравиот оброк а миризбата од истата скоро и да ја нема.Се што и треба на една модерна домакинка.

Анета

www.topshop.com.mk

28.3.2020

Одличен апарат
Одличен апарат со кој се заштедува време, за супер вкусна и здрава храна. Го препорачувам на секој. Ви благодарам

Мирко

www.topshop.com.mk

28.3.2020

Одличен производ
Одличен производ, со пристапна цена, врши замена за повеќе кујнски апарати, а готвењето е здраво и вкусно. Задоволен и го препорачувам на сите кои држат до начинот на исхрана

Елена

www.topshop.com.mk

27.3.2020

Преубаво
Целосна замена за рерна и рингла.
Ем здраво ем вкусно!! Јас сум презадоволна.
Особено вкусно месо и зеленчук

Јоана

www.topshop.com.mk

27.3.2020

Превкусно
Конечно здрава, а вкусна храна. Помфритот е превкусен, никој не ми веруваше дека е подготвен само на топол воздух. Моите се презадоволни!

Габи

www.topshop.com.mk

27.3.2020

Спас за деловни жени
Мајка сум на 4 деца,а вооедно сум и деловна жена.Поради моите ангажмани не сум во состојба секојдневно да спремам оброци.Откако го имам Аир Фраерот можам секојдневно да спремам брзи и здрави оброци.

Ангела

www.topshop.com.mk

27.3.2020

Врв
Највкусните лиснати, поховани тиквички и крцкав помфрит без масло!! Топло го препорачувам на секој!

Милка

www.topshop.com.mk

26.3.2020

Супер производ
Најдобриот производ за здрав начин на готвење !

10 производ(и)