Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

ДО
-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Зимска акција

Зимовий розпродаж! - до -80%

-80%
 
[banner_timer]
 

Delimano Stone Legend CopperLUX Square Сет

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-37%

Семеен сет од Делимано составен од Stone Legend CopperLUX Четириаголна тава со капак и CopperLUX Лонец 20 см. со капак. Изработени се од високо квалитетни материјали кои обезбедуваат поздраво и побезбедно готвење.

Oдличен сет за сите основни кујнски потреби: пржење, динстање, печење во рерна, месо под капак, правење мусака, лазања, како и колачи и торти, супи, чорби, пудинг...

Delimano Stone Legend CopperLUX Square Сет

Редовна цена: 5.560,00 ден.


Специјална цена: 3.490,00 ден.

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
Кратко инфо

Семеен сет од Делимано составен од Stone Legend CopperLUX Четириаголна тава со капак и CopperLUX Лонец 20 см. со капак. Изработени се од високо квалитетни материјали кои обезбедуваат поздраво и побезбедно готвење.

Oдличен сет за сите основни кујнски потреби: пржење, динстање, печење во рерна, месо под капак, правење мусака, лазања, како и колачи и торти, супи, чорби, пудинг...

Дознајте повеќе
Детали за производот

Магијата на неверојатната QuanTanium облога

Иновативната QuanTanium облога се состои од:

 • Честички титаниум кои ја зајакнуваат тавата .
 • Честички камен кои постепено ја испуштаат топлината во храната овозможувајќи поздраво готвење со зачувување на хранливите состојки и природниот вкус.
 • Бакар кој обезбедува подобра спроводливост на топлина за побрзо готвење и заштедува електрична енергија.

Еколошко и здраво готвење

Емајлот кој го има во Delimano Stone Legend Copperlux Четириаголната тава 27x27 го заштитува челикот, 100% се рециклира и е нетоксичен (100 % PFOA free) за заштита на животната средина и спречување на влезот на штетните хемикалии во храната и во вашето тело.

Врвни материјали за врвно готвење

Delimano Stone Legend Copperlux четириаголната тава за печење 27x27 има неверојатни нелепливи карактеристики благодарение на кои многу лесно ќе ги зготвите сите состојки со само една капка масло. Таа е, исто така, отпорна на гребење и на неа може да се користи метален прибор затоа што таа не се оштетува и не испушта штетни токсини во состојките.

Високо квалитетен капак 27x27 см. од линијата на Delimano Stone Legend Copperlux

Delimano Stone Legend Copperlux капакот е одличен додаток на Copperlux Четириаголната тава. Прстенот и рачката од не’рѓосувачки челик гарантираат долготрајност, додека стаклото ви овозможува да ја надгледувате храната додека се готви.

Високо квалитетни материјали за полесно готвење

Неверојатниот Делимано Stone Legend Copperlux Лонец има QuanTanium облога со честички титаниум, камен и бакар. Честичките титаниум ја зајакнуваат облогата, честичките камен постепено ја ослободуваат топлината во храната, овозможувајќи поздраво готвење со задржување на хранливите состојки и природните вкусови, додека честичките бакар се загреваат полесно за заштедување на електрична енергија.

Едноставни за употреба и чистење

Лонците никогаш не загоруваат и нелепливата подлога е едноставна за чистење. Можете да ги ставите и во машина за садови.

Предности на QuanTanium облогата:

 • Соодветна за сите видови на рингли, вклучувајќи ја и индукциската.
 • Благодарение на магнетните карактеристики, таа многу брзо се загрева на пониска температура. Заштедете и до 20% енергија.
 • Можност за готвење на ниска температура за максимални резултати.
 • Безбедна за во машина за садови.
 • Долготрајни бои, (емајлот се пече на 840°C).
 • Обезбедува готвење со само капка масло.
 • Екстремно нелеплива.
 • Произведена во Шпанија.
Дополнителни информации

Литража:

 • 27x27 см. - 4 л.
 • 20 см. - 3,3 л.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star