Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Бесплатна достава на сите нарачки!

Бесплатна достава на сите нарачки! - Купувајте безбедно од дома.

Купувајте безбедно од дома.

 
 
[banner_timer]
 

Top Shop Copper X Еластичен стегач за колено

Во моментот нема залиха
Photo
Video
-38%

Вкрстената технологија дава подобра компресија за да ве ослободи од болките во коленото, да го забрза процесот на заздравување на мускулите и да ја подобри циркулацијата. Мекиот и нелизгачки материјал има одлична проветреност и ја спречува појавата на непријатни миризби за уште поголема удобност.

Top Shop Copper X Еластичен стегач за колено

Од Редовна цена: 790,00 ден. До


Специјална цена: 490,00 ден. До

Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Вкрстената технологија дава подобра компресија за да ве ослободи од болките во коленото, да го забрза процесот на заздравување на мускулите и да ја подобри циркулацијата. Мекиот и нелизгачки материјал има одлична проветреност и ја спречува појавата на непријатни миризби за уште поголема удобност.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Ефективно ослободување од болките и поддршка за коленото

Дали имате проблеми и болки во колената? Дали сакате да започнете повторно безгрижно да пешачите, да трчате и да ги правите вашите омилени спортски активности?  Copper X - еластичниот стегач за колено е тука да ви помогне за побрзо да закрепнете и да побрзо да се вратите во форма.

Револуционерна вкрстена технологија за подобра компресија

Copper X - се револуционерни еластични стегачи за компресија и се специјално дизајнирани за лица кои имаат:

 • Здрвени и вкочанети мускули
 • Болки во зглобовите
 • Постојани болки кои не исчезнуваат во текот на денот

Вкрстената технологија значи подобра компресија - а тоа дава поголема стабилност и подобри резултати.

Повторно почнете активно да вежбате

Ако не сте биле активни поради болките во колената или ви е страв дека може да се повредите, сега е вистинското време да започнете повторно да вежбате. Ви го претставуваме новиот револуционерен Copper X -еластичен стегач за колено за подобра компресија, одлична удобност и побрзо ослободување од болките.

Побрзо и полесно закрепнување

Третманот со компресија долго време се користи за поддршка на мускулите и поттикнување на циркулацијата. Кога се применува веднаш после некоја повреда, тогаш телото полесно закрепнува, бидејќи има поголема поддршка и подобрена циркулација.

Со Copper X - стегачот за колено вие ќе ја поттикнете циркулацијата, која ќе ги ублажи воспаленијата и ќе стимулира побрза рехабилитација, а истовремено ќе ја намали вкочанетоста и болките во мускулите.

Анти-бактериски карактеристики кои ја спречуваат појавата на непријатни миризби

Бакарот има многу здравствени придобивки и не ја иритира чувствителната кожа. Copper X - еластичниот стегач ги спојува здравствените придобивки од терапијата со компресија со карактеристиките на бакарот и ја зголемува заштитата од бактерии, непријатни миризби и го спречува уништувањето на производот.

Удобен и дискретен, не се забележува под облеката

Вие може секојдневно да го носите Copper X - еластичниот стегач. Направен од мека и лесна ткаенина која е толку удобна што вие ќе може секаде да го носите. Има одлична проветреност и ќе се чувствувате пријатно. Дискретен дизајн кој не се забележува под облеката.

Терапија со компресија за побрзо и поефективно закрепнување

Терапијата со компресија е третман за третирање на мускулите и меките ткива, кој секој може да си го дозволи. Терапијата со компресија најчесто се препорачува за третирање на проширени вени, згрутчување на крвта, тромбоза и низок крвен притисок. Повеќе истражувања покажуваат дека спортистите можат да трчаат подолго со помалку болки и побрз процес на закрепнување доколку носат облека за компресија.

Ткаенина споена со природните карактеристики на бакарот

Бакарот има многу здравствени придобивки и не ја иритира чувствителната кожа. Copper X - еластичниот стегач ги спојува здравствените придобивки од терапијата со компресија со карактеристиките на бакарот и ја зголемува заштитата од бактерии, непријатни миризби и со спречува уништувањето на производот.

Им помага на луѓето кои страдаат од :

 • Болки , вкочанети мускули
 • Болки во зглобовите
 • Боцкања кои ги чувствувате

Производот е одличен за:

 • За рекреативни и професионални спортисти
 • сите кои страдаат од болки во грбот,
 • За оние кои цел ден стојат на нозе
 • За лица кои постојано подигнуваат тешки предмети – како градинарство, реновирање на апартмани итн.
Технички карактеристики
Достапни големини S - XL
Материјал еластин, полиестер

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star