Нема производи во вашата кошничка.

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Cyber Monday со БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

 
[banner_timer]
 

Dormeo Chillmax Подлога за разладување

Photo
Video

Уживајте во свежината и удобноста ова лета, со Chillmax™ Подлогата за разладување, со која ќе спречите прегревање додека спиете, одморате, додека возите, вежбате или работите. Подлогата е полнета со Chillmax™ гел кој реагира на температурата на телото и ја повлекува топлината од телото. Користете ја врз перницата, креветот, како и додека возите или вежбате. Лесно се чисти, пакува и транспортира.

Dormeo Chillmax Подлога за разладување
990,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-550
Stock: 1
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Уживајте во свежината и удобноста ова лета, со Chillmax™ Подлогата за разладување, со која ќе спречите прегревање додека спиете, одморате, додека возите, вежбате или работите. Подлогата е полнета со Chillmax™ гел кој реагира на температурата на телото и ја повлекува топлината од телото. Користете ја врз перницата, креветот, како и додека возите или вежбате. Лесно се чисти, пакува и транспортира.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Свежина која ви е потребна во текот на летото

Chillmax™ Полдогата е брз и лесен начин за да ја имате потребната свежина, без разлика на температурата. Дали ќе седите на неа, ќе ја потпрете главата или стапалата, неверојатното полнење со Chillmax™ гел, едноставно и брзо ќе ја извлече топлината од вашето тело, за да се чувствувате поудобно и подобро и да можете да уживате во денот или ноќта.

Chillmax™ Подлогата за разладување нуди свежина и удобност без струја или вода

 • Користете ја на перница или на креветот, ако страдате од жешки бранови, потење во текот на ноќта или едноставно не можете да заспиете.
 • Полнета е со Chillmax™ гел, неверојатен материјал кој му помага на телото да се олади.
 • Чувајте ја во фрижидер за уште поголем ефект на разладување кој трае до 3 часа.
 • Спакуван во цврста навлака која лесно се чисти, оваа подлога е безбедна за користење на деца и миленици.
Dormeo Chillmax Pad

Не е само за поголема свежина на перницата!

Chillmax™ Подлогата ќе ви помогне да се изладите и да се опуштите во исто време. Овој повеќенаменски производ ќе ви помогне да го изладите горниот дел на телото, главата, рамената, грбот или стапалата.

 • Dormeo Chillmax Pad

  Ставете ја под вас за да го изладите телото додека седите или одморате на каучот.

 • Dormeo Chillmax Pad

  Ставете ја на седиштето во автомобилот за луксузно чувство на свежина.

 • Dormeo Chillmax Pad

  Понесете ја на вежбање или додека пешачите, за да се освежите кога ќе ви биде напорно.

 • Dormeo Chillmax Pad

  Користете ја под лаптопот за да спречите прегревање.

Важно е да не се прегреете

 • Прегревањето не само што не е удобно, туку може да биде и непријатно и да ве спречува да заспиете навечер, додека во текот на денот, може да направи да се чувствувате изморено, демотивирано и помалку продуктивно од обично.
 • Разладувањето може да ви помогне да ја намалите непријатноста од жешките бранови за време на менопауза, како и да помогне со упорните болки и чешење.
 • Луѓето не се единствените на кои може да им биде прежешко - вашиот лаптоп, дури и вашето милениче може понекогаш да се прегрее, предизвикувајќи оштетување, иритации или лошо здравје.
Dormeo Chillmax Pad

Компактна, лесна за превиткување и складирање

Chillmax™ Подлогата е со димензии 51 x 34 см и тенок дизајн кој може да се превитка, па, ќе можете да ја понесете со себе на патување и да уживате во удобноста и свежината каде и да сте. За поголема хигиена, редовно пребришувајте ја подлогата со влажна крпа.

Dormeo Chillmax Pad
Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star