Нема производи во вашата кошничка.

Купи 1, Добиј 2!

Купи 1, Добиј 2! На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

На ваше барање, фантастичната двојна понуда повторно е тука!

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Black Friday распродажба

Black Friday распродажба! Заштедете до дури 70%.

Заштедете до дури 70%!

Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano NutriBullet - Екстрактор на хранливи состојки

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Искористете ги сите предности од вашата храна и обезбедете му ги на телото сите потребни хранливи состојки!

NutriBullet ги разградува и најскриените хранливи состојки од храната. Ќе ве воодушеви бидејќи:

 • има циклонско дејство и патентирани сечила
 • лесен е за одржување
 • мал е и компактен
 • идеален е за секого
 • ви помага да го подобрите вашиот сон
 • ја спречува појавата на акутните болки како што е мигрената
Delimano NutriBullet - Екстрактор на хранливи состојки
6.990,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Искористете ги сите предности од вашата храна и обезбедете му ги на телото сите потребни хранливи состојки!

NutriBullet ги разградува и најскриените хранливи состојки од храната. Ќе ве воодушеви бидејќи:

 • има циклонско дејство и патентирани сечила
 • лесен е за одржување
 • мал е и компактен
 • идеален е за секого
 • ви помага да го подобрите вашиот сон
 • ја спречува појавата на акутните болки како што е мигрената
Дознајте повеќе
Детали за производот

За овој производ е достапна ПРЕМИУМ Дополнителна гаранција. Повеќе за Премиум гаранцијата, дознајте ТУКА.

NutriBullet сет за здрава исхрана

NutriBullet сетот не е само за подготовки на смути. Во сетот добивате и сè она што ви е потребно за подготовка на вкусни и здрави оброци.

Со NutriBullet сетот добивате:

7

Поминете преку сликата   за деталите.

 1. NutriBullet основа

  Моќен мотор со јачина од 600W и 20 000 вртежи во минута.

 2. 1 висока чаша

  Основна чаша за подготовка на вкусни пијалоци со капацитет од 700 мл.

 3. 1 ниска чаша со 1 прстен со рачка

  Ниска чашка со прстен со рачка за лесно пиење дирекно од чашката. Капацитет од 500 мл.

 4. 1 ниска чаша

  Одличен избор за подготовка на помало количество пијалок. Капацитет од 500 мл.

 5. Рамно сечило за мелење

  Идеално за мелење на зачини или пак јаткасти плодови. Изработено од не'рѓосувачки челик.

 6. Двојно сечило за екстракција

  Екстра силно сечило кое ги разградува состојките до најситни. Изработено од не'рѓосувачки челик.

 7. Капак

  Со помош на капакот, вашиот пијалок ќе остане свеж подолго време. Одговара на секоја NutriBullet чашка.

 8. 1 прстен со рачка

  Одлично за пиење дирекно од чашката.

 9. NutriBullet прирачник

  NutriBullet прирачник и рецепти на македонски јазик.

 10. Капак

  Со помош на капакот, вашиот пијалок ќе остане свеж подолго време. Одговара на секоја NutriBullet чашка.

Разградете ги скриените хранливи состојки од храната!

Многу често немаме доволно време да се храниме здраво или правилно да ја џвакаме храната. Па така, дури и тогаш кога се храниме здраво, нашиот дигестивен систем не може доволно да ја разгради храната за да дојде до сите вистински хранливи состојки како што се витамините, минералите и фитонутриентите, и да ги искористи. Најдобар начин на кој ќе се осигураме дека нашето тело добива сè што му е потребно е преку екстракцијата на хранливите состојки.

Знаете ли дека најважните хранливи состојки се недостапни за вашето тело? Но, кога овошјето, зеленчукот, семињата и јаткастите плодови се разградени до микро - ниво пред консумација, тогаш дигестивниот систем ги апсорбира на многу едноставен начин. Ние ви го нудиме микропроцесорот за храна NutriBullet кој го прави токму тоа - ја разградува храната до најситни честички.

Вие сте тоа со што се храните

Клучот за долг и здрав живот е правилната исхрана, полна со витамини, минерали и останати здрави состојки.

NutriBullet е одличен за сите оние кои:

 • сакаат поздрав и поквалитетен живот
 • сакаат да бидат активни
 • имаат проблем со висок холестерол
 • се опоравуваат од некоја болест и треба да имаат одреден режим на исхрана
 • се вегетаријанци или вегани

1 чашка на ден, сериозно ги намалува здравствените проблеми

Нашите тела немаат способност целосно да ги внесат сите квалитетни состојки од храната која ја внесуваме. Тоа е така поради тоа што голем дел од есенцијалните витамини, минерали и останати храливи вредности се скриени во лушпите или пак во семките од овошјата и зеленчукот. Најдобриот начин да се стигне до нив е преку екстракција. Со NutriBullet, може да подготвите пијалок кој ќе биде полн до хранливи состојки кои организмот многу лесно ги апсорбира. NutriBullet со помош на моторот од 600 W целосно ги разградува состојкитена овошјето и зеленчукот кои ги јадеме на најситни честички во форма на сок, ослободувајќи ги сите хранливи материи кои тие ги содржат.

Откријте го светот на здрави рецепти

Подгответе здрави пијалоци и многу повеќе вкусни и здрави оброци:

 • Вкусна бебешка храна

 • Здрави палачинки

 • Хумус

 • Вкусни сосови

 • Солени сосови

 • Бадемово млеко

 • Ексклузивни коктели

 • Кремаст сладолед

Трансформирајте го телото за само 6 недели

Потребни ви се само 6 недели за да го промените животот и здравиот начин на исхрана да стане ваша навика. Придружете ни се на 6-недлениот план за трансформација за да бидете поздрави и посреќни. Со овој сет, добивате и ексклузивен прирачник со совети за подобра исхрана. NutriBullet прирачникот е создаден токму за сите оние кои сакаат промена во начинот на исхраната. Во него ќе најдете многу корисни совети и трикови за здравата исхрана. И не само тоа, ќе научите и да ја планирате и балансирате исхраната на неделно ниво. Затоа што нема ништо поубаво од тоа да се чувствувате здраво!

Дополнителни информации

Како работи

NutriBullet претставува уникатна комбинација од 3 карактеристики кои се составен дел од технологијата на екстракција. 

Оваа технологија ги разградува семките и кората во кои всушност се наоѓа најголем дел од хранливите состојки.

Со NutriBullet, можете да екстрактирате или да мелете.

Технички карактеристики:

 • ACAC 220
 • 40V/60Hz
 • 20.000 вртежи
 • dдијаметар на основата со моторот: 13,5 см
 • Висина на основата со моторот: 20 см
 • Висина на високата чаша:17 см
 • Висина на ниската чаша: 12,5 см
 • Дијаметар на чашите: 10,5 см
 • 600-ватен мотор

Што добивате?

Сетот вклучува:

 • 1 х основа
 • 1 x висока чаша (0,7l)
 • 1х ниска чаша (0,5 l) со 1 x прстен со рачка
 • 1 x ниска чаша со рачка и со 1 x прстен
 • 1 х рамно сечило
 • 1 двојно сечило за екстракција
 • 2 х капаци за одржување на свежината на храната
 • 1 x NutriBullet прирачник и рецепти на македонски јазик
 • Џебен прирачник со совети за подобра исхрана
Технички карактеристики
Капацитет 0.7 Л, 2 x 0.5 Л
Материјал друго, не‘рѓосувачки челик, пластика
Моќност 600 W
Тежина 3.55 кг

Рецензии од купувачи 9 рецензии

5

9 рецензии

9 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Тина

www.topshop.com.mk

апарат за целото семејство
Правам кашички за бебуш,смути за мене и сопругот,сосови за салати за чорби, мелам јаткасто овошје,си правам шекер во прав за колачи ... едноставно го обожаваме дома.

Кала

www.topshop.com.mk

Идеално
Го купив со намера да и правам кашички на малата,но излезе дека ни е потребен на сите.Сега го користиме сите во семејството и топло ви го препорачувам.

Ubavka

www.topshop.com.mk

super
odlicen proizvod za celoto semejstvo. Go koristam sekojdnevno i sum prezadovolna.

Urosh

www.topshop.com.mk

Nutribullet е закон
Имајќи 1 дете и 1 бебе дома, кои сеуште јадат кашички, идеално е спремањето на секаков вид кашести оброци од зеленчук, овошје, месо и зрнести плодови. Ги миксаме и за многу кратко време имаме секаков вид оброк in no time.

felicia

www.topshop.com.mk

Mnogu e ubav ,ama cenata treba da e poniska .sepak e del od kujnata i e elektricen aparat koj bi mozel i trebal sekoj da moze da si go priusti .

Dani

www.topshop.com.mk

Nutribullet navistina e onaka kako sto go reklamirate.Jas sekoj den pravam gusti sok od razlicno svezo ovosje,a i od zamrznato i navistina e prekrasen.I e mnogu lesen a odrzuvanje.

Потрошувач на Топ Шоп

www.topshop.com.mk

Popust na Nutribullet
Koga ke bide Nutribullet na akcija..go nudite kako podarok a nema namaluvanje na cena :)

Тајчи

www.topshop.com.mk

Семеен апарат
Одличен е за целото семејство.....

DIMCE

www.topshop.com.mk

Podobar e i od site sokovniceblenderi i se drugo.POWER Juicer ne mu e ramen

9 производ(и)

Нашите продавници се отворени.

Нарачувајте онлајн 24/7 со достава до дома #останидома.